Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Užgavėnės

  Užgavėnių šventimo papročiai, kaukės, žaidimai, kokia jų reikšmė religijoje.
  Etninė kultūra, referatas(4 puslapiai)
  2005-02-16
 • Užgavėnės (11)

  Įvadas. Darbo tikslas – supažindinti su Užgavėnių švente, jos papročiais, ypatumais. Užgavėnių papročiai. Užgavėnių pamėklė. Persirengėliai. Kanapinio ir lašininio kova. Užgavėnių valgiai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2010-02-01
 • Užgavėnės (12)

  Užgavėnės. Užgavėnių papročiai ir apeigos. Morė. Užgavėnių kostiumai. Kaukės. Valgiai. Lašininio ir Kanapinio kova. Pasilinksminimai. Būrimai. Spėjimas iš Užgavėnių oro. Kodėl per Užgavėnes negalima dirbti? Dainos. Užgavėnės seniau ir dabar.
  Etninė kultūra, referatas(7 puslapiai)
  2010-06-17
 • Užgavėnės (13)

  Pratarmė. Užgavienės. Kelios užgavėnių dainos. Užgavėnių kaukės. Užgavėnių valgiai. Lašininio ir kanapinio mūšis. Morė. Žydų eisena. Ubagai. Bičių vežimas. Vakarėlis. Vaikų žaidimai. Ateities spėjimai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(14 puslapių)
  2010-08-19
 • Užgavėnės (2)

  Užgavėnės. Pasivažinėjimas. Ko per užgavėnes negalima dirbti? Spėjimas iš Užgavėnių oro. Būrimai. Persirengėliai. Triukšmavimas ir muzika. Pasilinksminimai. Lašininio ir Kanapinio kova. Pelenų diena. Užgavėnių dainos. Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Etninė kultūra, referatas(7 puslapiai)
  2005-06-07
 • Užgavėnės (3)

  Užgavėnės. Užgavėnės - žiemos išlydėjimas. Kaukės. "Žydai". "Čigonai". "Ožys". "Raganos". "Giltinė". "Velnias". Morė. Ubagai ir vengrai. Lašininio ir kanapinio mūšis. Valgiai. Interviu su seneliais iš Alantos senelių namų. Iš režisieriaus Juozo Kanapecko prisiminimų. Iš mokytojos, režisierės Liucijos Kanapeckienės prisiminimų. Lietuvių užgavėnių apeiginių valgių receptai. Rezultatai ir išvados.
  Etninė kultūra, referatas(15 puslapių)
  2005-10-20
 • Užgavėnės (5)

  Apie užgavėnes. Dainos. Žaidimai. Užgavėnių valgiai. Papročiai.
  Etninė kultūra, referatas(7 puslapiai)
  2006-03-27
 • Užgavėnės (6)

  Žiemos palydų šventės. Užgavėnės. Morės deginimas. Užgavėnių valgiai. Kaukės ir Užgavėnių persirengėliai. Užgavėnių papročių, tradicijų, apeigų kilmė. Užgavėnės ir dabartis. Dainos. Apeigos ir tradicijos. Užgavėnės, arba blynų diena.
  Etninė kultūra, referatas(17 puslapių)
  2006-10-26
 • Užgavėnės (7)

  Užgavėnių papročiai visoje Lietuvoje. Palyginimai, pavyzdžiai.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-11-08
 • Užgavėnės (9)

  Įvadas. Gavėnas. Valgiai. Blynų receptai. Kaukės. Pelenų diena. Pusiaugavėnis. Pasivažinėjimas. Ubagai ir vengrai. Lašininio ir Kanapinio mūšis. Morė. Ateities spėjimai. Užgavėnių dainos.
  Etninė kultūra, referatas(18 puslapių)
  2007-09-19
 • Užgavėnės senovėje ir dabar

  Papročiai. Lietuvių papročiai, tradicijos ir su jomis susijusios apeigos. Užgavėnės. Kaukininkai. Užgavėnių papročiai šiandien.
  Etninė kultūra, referatas(5 puslapiai)
  2005-10-20
 • Užgavėnių agrariniai burtai

  Įvadas. Persirenginėjimai ir kaukės. Mityba. Pasilinksminimai bei važinėjimai. Kanapinis ir Lašininis. Linai – svarbiausias Lietuvių augalas. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2006-11-13
 • Užgavėnių kaukės ir aprangos

  Įvadas. Persirengėliai. Kaukės. Kaukės pavyzdžiai. Pasirengimas Užgavėnėm. Morė. Lašininis ir Kanapinis. Vakarėlis.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2007-04-26
 • Užgavėnių kaukės ir jų prasmė

  Įvadas. Užgavėnių šventimas. Užgavėnių kaukės ir jų prasmė.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2007-05-15
 • Užgavėnių kaukės ir jų prasmė (2)

  Įvadas. Žiemos išlydėjimas – užgavėnės. Užgavėnių kaukės. Savadarbės užgavėnių kaukės. Įdomiausios ir mėgstamiausios kaukės. Užgavėnių kaukių personažai. Lašininio ir kanapinio kova. Užgavėnių kaukių prasmė. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2009-06-08
 • Užgavėnių personažai

  Lašininis ir kanapinis. Ožiai. Raganos. Velnias. Čigonai. Ubagai. Vengrai. Giltinė. Gervė. Žydai. Arklys. Malpa.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-04-06
 • Užimtumas atskirose ekonominėse veiklose ir ūkio sektoriuose

  Įvadas. Tikslas: išanalizuoti kaimo gyventojų užimtumą atskirose ekonominėse veiklose ir ūkio sektoriuose. Užimtumo samprata ir jo problemos. Gyventojų užimtumo politika. Kaimo gyventojų užimtumo kitimas atskirose ekonominėse veiklose. Šateikių kaimo gyventojų užimtumo pagal ekonominės veiklos rūšis empyrinis tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo duomenų rezultai ir interpretavimas. Išvados. Priedai (tyrimo anketa).
  Sociologija, referatas(19 puslapių)
  2009-10-22
 • Užimtumas atskirose ekonominėse veiklose ir ūkio sektoriuose (2)

  Įvadas. Darbo tikslas: Atlikti šalies užimtumo atskiruose ekonominėse srityse ir ūkio sektoriuose duomenų analizę. Teoriniai tyrimo pagrindai. Užimtumo apibrėžimai bei gyventojų klasifikacija. Užimtumą sąlygojantys veiksniai. užimtumo statistinė analizė. Gyventojų užimtumas mieste ir kaime. Gyventojų užimtumas valstybės ir privačiame sektoriuje. Užimtųjų skaičiaus santykiniai dydžiai. Vidutinis dydis. Vidutinis absoliutinis padidėjimas (sumažėjimas). Vidutinis didėjimo (mažėjimo) tempas. Vidutinis padidėjimo (sumažėjimo) tempas. Išvados.
  Sociologija, referatas(17 puslapių)
  2010-04-21
 • Užimtumas ir nedarbas

  Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Bedarbiai ir jų struktūra. Nedarbo priežastys. Nedarbo nuostoliai. Gyventojų užimtumas. Situacija Kauno mieste. Išvados.
  Makroekonomika, referatas(21 puslapis)
  2006-02-28
 • Užimtumas ir nedarbas. Nedarbo rūšys

  Įvadas. Nedarbas. Nedarbo ir darbo jėgos sąvokos. Nedarbo tipai. Natūralusis nedarbas. Nedarbo reguliavimas. Nedarbo trukmė. Nedarbas tarp atskirų demografinių grupių. Užimtumas. Gyventojų užimtumo kriterijai. Nelegalus užimtumas. Užimtumo reguliavimas. Užimtumo pokyčiai. Išvados.
  Makroekonomika, referatas(24 puslapiai)
  2008-02-19
Puslapyje rodyti po