Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija

  Įvadas. Mitologijos istorijos skirstymas. Seniausios žinios apie baltų mitologiją. Senovės lietuvių deivės ir dievai Baltų dievai. Senosios Europos deivės ir dievai. Laima. Laima-Dalia (Laimė). Gabija (Ugnija, Ramutė, Gabjauja). Austėja. Laumė. Ragana. Žemyna. Indoeuropietiškos kilmės dievai ir deivės. Dievas. Saulės dukra. Mėnulis. Perkūnas. Velinas (Velas, Velnias). M. Gimbutienės , G. Beresnevičiaus ir L. Klimkos mitologijos rekonstrukcijų palyginimas. Senovės lietuvių (baltų) ikikrikščioniškosios kultūros parkas prie Salduvės piliakalnio.
  Etninė kultūra, referatas(15 puslapių)
  2006-06-05
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija (2)

  Įvadas. Aukščiausias Dievas. Deivės pragimdytojos Lada ir Lela. Dievų trejybė. Dangaus dievai ir deivės. Gimimo, mirties ir sveikatos dievai ir deivės. Žemės dievai ir deivės. Namų, sodybų dievai ir deivės. Naminių gyvūnų dievai ir deivės. Ugnies dievai ir deivės. Miško dievai ir deivės. Bičių dievai ir deivės. Alaus dievai ir deivės. Vandenų dievai ir deivės. Vėjų dievai ir deivės. Mitologinės būtybės. Aitvarai. Laumės. Raganos. Kaukai.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-11-07
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija (3)

  Įvadas. Senovės lietuvių mitologija. Lietuvių mitiniai tikėjimai. Dievai. Dvasios ir demonai. Gamtos garbinimas. Mirusiųjų garbinimas. Senovės lietuvių religija. Tikėjimai. Papročiai, apeigos ir šventės. Šventyklos ir kulto vietos. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2008-02-20
 • Senovės lietuvių pasaulėvaizdis

  Tema. Tikslas. Uždaviniai. Tezės. Dėstymas. Senosios Europos deivės ir dievai lietuvių mitologijoje. Indoeuropietiškos kilmės dievai ir deivės. Kultas. Laidojimo papročiai ir tikėjimas į pomirtinį gyvenimą.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-03-21
 • Senovės lietuvių religija ir mitologija

  Įžanga. Gamtos jėgų garbinimas. Dievai ir dievybės. Vietos, skirtos dievams. Laidojimo papročiai senovės Lietuvoje. Kulto apeigos. Žyniai.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2005-12-02
 • Senovės lietuvių tikėjimas

  Įvadas. Senovės lietuvių tikėjimas. Dievai ir deivės. Perkūnas. Žemės dievai ir dvasios. Dievas Puškaitis. Deivė Pergubrė. Deivė Kaupolė (Kupolė) ir jos dukra Rasa. Deivė Vaisgamta. Baubai, maumai. Deivė Žemyna ir Žemėpatis (Žemininkas). Deivė Gabija. Miško ir vėjo deivės. Raganos. Laumės. Austėja. Vandenų dievai. Gimimo ir mirties deivės. Gimimo deivė Laima. Deivė Giltinė. Deivės gimdytojos Lada ir Lela. Deivė Veliona. Žemesnieji dievai. Deivė Milda. Deivė Junda. Deivė Nedalia. Negeroji (Nelaboji). Deivė Kruminė. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2008-02-11
 • Senovės pasaulio ekonominė mintis

  Įvadas. Senovės Rytų ekonominė mintis. Senovės Egiptas. Babilonija. Hamurabio įstatymai. Indija. "Artchašastra". Senovės Azijos ekonominė mintis. Kinija. Konfucijus. "Guan – Czi". Konfucizmas. Išvada.
  Ekonominės teorijos, referatas(6 puslapiai)
  2006-02-28
 • Senovės Roma (2)

  Gamtos sąlygos. Apeninų pusiasalio senovės gyventojai. Italijos senbuviai. Romos atsiradimas. Legendos ir mitai. Romėnų užkariavimai. Miesto kūrimasis ir klestėjimas. Tribos ir jų susivienijimai. Romos gyventojai ir valdymas. Servijaus Tulijaus reformos. Romos imperijos žlugimas. Romos kultūra. Dievai ir religija. Pirkliai ir prekyba. Forumas. Insulos. Termos. Pietūs.
  Visuotinė istorija, referatas(13 puslapių)
  2005-09-17
 • Senovės Roma (5)

  Senovės Roma. Ūkis. Miestai. Miestas ant septynių kalvų. Kasdienybė. Laimėjimai ir ypatumai. Roma šiandien (nuotraukos).
  Visuotinė istorija, referatas(9 puslapiai)
  2006-04-19
 • Senovės Roma imperijos laikotarpiu

  Valdymas. Krikščionybė. Nauja valstybinė religija. Šventasis Augustinas. Romėnų gyvenimas buitis ir papročiai. Senovės Romos terma. Pietūs. Mokslo ir teisės laimėjimai. Akvedukai ir kanalizacija. Romėnų keliai. Imperijos žlugimo priežastys. Praeitis dabartyje. Darbas iliustruotas paveikslėliais.
  Visuotinė istorija, referatas(9 puslapiai)
  2007-05-17
 • Senovės romėnų teisinė sąmonė

  Įvadas. Romėnų politinė mintis. Stoicizmo įtaka. Romėnų teisininkai ir Cicerono prigimtinės teisės teorija. Romėnų teisė. Romėnų teisės periodizacija. Romėnų teisės raida. Piliečių teisės atsiradimas. Išvados.
  Politologija, referatas(14 puslapių)
  2008-09-23
 • Senovės Romos filosofai

  Lucijus Anėjus Seneka. Epiktetas. Markas Tulijus Ciceronas. Lukrecijus Karas. Įvadas. Išvados. Testas. Atsakymai.
  Senovės filosofija, referatas(6 puslapiai)
  2005-11-27
 • Senovės Romos gyventojų apranga

  Senovės Romos vyrų ir moterų apranga bei šukuosenos, papuošalai, kosmetika, išeiginiai rūbai, kareivių rūbai, apavas.
  Visuotinė istorija, referatas(4 puslapiai)
  2005-10-16
 • Senovės Romos kultūra

  Įvadas. Romos architektūra ir dailė. Romos portretinis menas. Romos teatras. Romos literatūra. Išvados.
  Visuotinė istorija, referatas(9 puslapiai)
  2007-02-23
 • Senovės Romos menas

  Įvadas. Senovės Romos menas. Skulptūra ir tapyba. Išvados.
  Dailė, referatas(4 puslapiai)
  2007-01-04
 • Senovės Romos pasaulis

  Senovės Romos pasaulis. Romos atsiradimas. Romulas ir Remas. Augimas. Romos politika ir visuomenė. Laikas ir pinigai. Romos kultūra. Romos pramonė. Akvedukai ir kanalizacija. Forumas. Senovės Romos valdovai. Romos žlugimas. Palikimas.
  Visuotinė istorija, referatas(10 puslapių)
  2007-01-22
 • Senovės Rusijos menas

  Įvadas. Senovės Rusijos menas. Bizantijos meno įtaka. Senovės Rusijos architektūra. Senovės Rusijos dailė. Senovės Rusijos ikonų tapyba. Išvados.
  Dailė, referatas(9 puslapiai)
  2006-10-12
 • Senovės teisė

  Įvadas. Senovės teisė. Senovės Rytų teisė. Bendrieji bruožai. Teisės primityvumas. Teisyno sandara. Nuosavybės teisė. Prievolinių santykių teisinis reglamentavimas. Santuoka, šeima, paveldėjimas. Nusikaltimas ir bausmė. Antikos teisė. Įstatymų leidybos institucijos Atėnuose. Atėnų teisė. Pagrindiniai teisės institutai. Teisės periodizacija.
  Teisė, referatas(16 puslapių)
  2005-12-04
 • Senovės žemaičių būstas ir gyvenimo būdas

  Įvadas. Senovės žemaičių trobos. Senovės žemaičių gyvenimo būdas. Senovės žemaičių bendravimo kultūra. Senovės žemaičių tikėjimas. Išvados. Priedai (2).
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2008-01-25
 • Senų žmonių gyvenimo kokybės vertinimas

  Žmogaus gyvenimo raida. Žmogaus vystymosi periodai ir amžiaus tarpsniai. Amžiaus ir senėjimo samprata. Senatvėje vykstantys pokyčiai. Fiziniai pokyčiai senstant. Psichikos kitimas. Socialiniai pokyčiai. Gyvenimo kokybės samprata. Sveikatos samprata. Sveikatos trikampis. Veiksniai įtakojantys gyvenimo kokybę ir pilnatvę. Veiksniai lemiantys gyvenimo kokybę. Gyvenimo kokybės kriterijai. Priedas (1).
  Raidos psichologija, referatas(18 puslapių)
  2006-12-05
Puslapyje rodyti po