Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Knygnešiai (2)

  Įvadas. Spaudos uždraudimas. Švietimo padėtis draudžiant lietuvišką spaudą. Kova su draudimu. Nelegalios spaudos leidiniai. Žymiausi lietuvių knygnešiai. Marijampolės knygnešiai. Spaudos gabenimo būdai. Knygnešių persekiojimas ir bausmės. Spaudos draudimo panaikinimas. Išvados.
  Lietuvių literatūra, referatas(10 puslapių)
  2010-11-11
 • Knygnešių kelias

  Maršrutas po pietų Žemaitiją, važiuojama autobusu. Šiauliai. Šiauliai ir knygnešystė. Bubiai. Bubiai ir knygnešystė. Mirskiškė. Bazilionai. Kelmė. Maironiai. Pagryžuvis. Tytuvėnai. Šiluva. Lyduvėnai. Raseiniai. Šiluva ir knygnešystė. Viduklė. Skaudvilė. Batakiai. Gaurė. Gaurė ir knygnešystė. Žukai. Vilkiškiai. Šereitlaukis. Bitėnai. Bitėnai ir knygnešystė. Rambynas. Mikytai. Bubliškės. Pagėgiai. Piktupėnai. Lauksargiai. Lauksargiai ir knygnešystė. Požeriūnai. Tauragė. Tauragė ir knygnešystė. Pagramantis. Šilalė. Šilalė ir knygnešystė. Šiauduva. Laukuva. Požerių dvaras. Varniai. Varniai ir knygnešystė. Užventis. Čiotiškiai. Ušnėnai. Ušnėnai ir knygnešystė. Beržėnai. Šaukėnai. Šaukėnai ir knygnešystė.
  Turizmas, referatas(13 puslapių)
  2007-03-14
 • Knygnešių veikla Lietuvoje XIX amžiuje

  Spaudos draudimas. Spaudos gabenimo ir platinimo būdai. Knygnešių bei skaitytojų regioninis pasiskirstymas. Svarbiausios knygnešių organizacijos.
  Lietuvos istorija, referatas(5 puslapiai)
  2006-05-30
 • Knygos ir spaudos raida devynioliktame amžiuje

  Įvadas. Spaudos raidos savitumai Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Spaudos techninė pažanga: spaudos mašinų atsiradimas, stereotipija, litografija. Leidybos verslas. Oficialiosios ir privačios spaustuvės. Skaitančioji publika. Populiariosios serijos. Išvados. Temos chronologija.
  Visuotinė istorija, referatas(14 puslapių)
  2009-03-06
 • Knygos istorija

  Knyga. Keturi svarbiausi knygos istorijos periodai. Skaitymas. Masinės komunikacijos priemonės. Išvados.
  Bibliotekininkystė, referatas(16 puslapių)
  2008-12-11
 • Knygos kultūros kūrėjas bibliofilas

  Įvadas. Bibliofilo sąvoka ir jos apibrėžimai. Bibliofilo veiklos tikslas ir uždaviniai. Asmeninė ir bibliofilinė biblioteka. Bibliofilinės veiklos raiška. Visuomenės ir bibliofilijos sąjūdžio santykiai. Išvados.
  Bibliotekininkystė, referatas(10 puslapių)
  2006-10-24
 • Knygos raida Europoje XVI - XVII amžiuje

  Knygų leidybos, gamybos ir platinimo savitumas Europoje XVI - XVIII amžiuje. Reformacijos įtaka knygų leidyboje. Cenzūra. Draudžiamųjų knygų sąrašai. Žymiausios Europos leidėjų dinastijos: Aldai, Etjenai, Plantėnai, Elzevyrai. Aldų leidykla. Stefanų (Etjenų) leidykla. Plantenų leidykla. Elzevyrų leidykla. Naujų leidinių tipų atsiradimas. Periodinė spauda. Poligrafinės spaudos atsiradimas ir raida Centrinės Europos ir Baltijos šalyse (Čekija, Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija, Skandinavijos kraštai. Poligrafinė spauda Rusijoje. Pirmieji Maskvos spaustuvininkai. I. Fiodorovas ir Mastislevecas.
  Visuotinė istorija, referatas(16 puslapių)
  2008-01-14
 • Knygos reklama

  Įvadas. Knyga ir leidyklos naudojamos reklamos priemonės. Spaudos reklama. Reklaminiai suvenyrai. Vitrinų reklama. Nemokami knygų egzemplioriai. Kitos reklamos priemonės. Reklamos esmė ir vaidmuo. Reklamos kaip proceso sudėtis. Išvados.
  Rinkodara, referatas(12 puslapių)
  2009-05-22
 • Knygos struktūra ir sudėtiniai elementai

  Įvadas. Knyga "Viešoji biblioteka". Knygos formatas ir apimtis. Knygos įrišimas. Antraštinis lapas ir jo elementai. Tekstas. Paraštės. Atsklandos, užsklandos, inicialai, jų apipavidalinimo ypatumai. Knygos norma ir signatūra. Šriftas: dydis ir piešinys. Knygos iliustracijos: jų pobūdis, išdėstymas ir atlikimo technika. Knygos dailininkas, dizaineris. Knygos metrika ir jos duomenys. Išvados.
  Bibliotekininkystė, referatas(7 puslapiai)
  2008-01-18
 • Knygos struktūra ir sudėtiniai elementai (2)

  Įvadas. Referato tikslas – išsiaiškinti, kas sudaro knygos struktūrą bei iš ko susideda sudėtiniai knygos elementai. Knygos struktūra. Išoriniai knygos elementai. Vidiniai knygos elementai. Išvados.
  Bibliotekininkystė, referatas(9 puslapiai)
  2009-12-23
 • Knygos, kaip informacijos šaltinio vaidmuo žmonių gyvenime

  Įvadas. Teorinė dalis. Knygos atsiradimas. Pirmoji lietuviška knyga. Spaudos draudimo metai ir knygnešiai. Knyga ir kompiuteris. Praktinė dalis. Išvados ir pasiūlymai. Ateities vizija. Priedas (žodynėlis).
  Literatūra, referatas(19 puslapių)
  2006-05-24
 • Knygotyros terminologija (2)

  Įvadas. Autorinis lankas. Informacinis leidinys. Leidinys. Privalomasis egzempliorius. Šriftas. Vinjetė. Egzempliorius. Autorius. Kalendorius. Knyga. Tiražas. Paginacija. Katalogas. Tekstas. Vadovėlis. Leidėjas. Bibliografinis leidinys. Išvados.
  Bibliotekininkystė, referatas(10 puslapių)
  2008-01-18
 • Knygrišyklinės medžiagos

  Brošiūrinės-knygrišyklinės medžiagos. Brošiūrinių-knygrišyklinių medžiagų paskirtis ir vaizdavimas. Knygrišyklinis kartonas. Viršelinis popierius ir dengiančiosios medžiagos. Klijuojančiosios medžiagos.
  Pramonė ir gamyba, referatas(7 puslapiai)
  2006-10-11
 • Knygų kietais viršeliais gamyba

  Įvadas. Knygos istorija. Knygų leidybos pradžia Lietuvoje. Knygų kietais viršeliais gamyba. Šiuolaikinės knygos su kietu viršeliu sandara. Knygos įrišimo procesas. Knygos viršelis. Kieto viršelio surinkimas. Titulinis puslapis ir viršelis, jų dizainas. Kaip pasidaryti paprastą knygą kietu viršeliu. Darbas iliustruotas nuotraukomis ir paveikslėliais.
  Kita, referatas(18 puslapių)
  2008-03-31
 • Knygų leidyba

  Procesai kurie vyksta išleidžiant knygą. Knygos planavimas. Autorinė sutartis. Knygos projektas. Autoriaus rankraštis. Teksto rinkimas. Vaizdinės medžiagos parengimas. Redagavimas. Korektūra. Maketavimas. ISBN, UDK. Galutinis knygos maketas. Perdavimas spaudai Leidinio rengimo schema.
  Bibliotekininkystė, referatas(14 puslapių)
  2008-05-21
 • Knygų leidybinė veikla Lietuvoje

  Įvadas. Leidybinės veiklos samprata ir struktūra. Knygų leidybinės veiklos planavimas ir priežiūra. Knygų leidybinės veiklos planavimas. Knygų leidybinės veiklos priežiūra. Knygų leidybinės veiklos perspektyvos. Išvados.
  Komunikacija, referatas(8 puslapiai)
  2012-02-21
 • Knygų prekyba

  Knygų prekyba. Knygų tematika. Žemės ir namų ūkio leidiniai. Sveikatos apsaugos leidiniai. Politikos leidiniai. Valstybės ir teisės leidiniai. Kalbos mokslo leidiniai. Tautosakos leidiniai. Grožinės literatūros leidiniai. Moralės tematikos leidiniai. Religinės tematikos leidiniai. Universalaus turinio leidiniai. Išvados.
  Bibliotekininkystė, referatas(11 puslapių)
  2005-10-03
 • Knutas Skujeniekas

  Referatas apie latvių poetą Knutą Skujenieką. Trumpa autobiografija, kūrybos analizė.
  Visuotinė literatūra, referatas(6 puslapiai)
  2006-03-30
 • Ko-alkoholizmas – liguista priklausomybė nuo alkoholiko šeimoje

  Įvadas. Santykiai su sergančiuoju priklausomybe. Pirmoji fazė: išgėręs, tačiau rūpestingas. Antroji fazė: slėpimo, pateisinimo, arba gynėjo. Trečioji fazė: kontroliavimo. Ketvirtoji fazė: kaltinimo. Galutinė stotis: bejėgiškumas. Aklavietė. Išvados.
  Socialinis darbas, referatas(12 puslapių)
  2006-05-23
 • Kodėl darbo suvaržymai griežtesni Europoje nei Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV)?

  Įvadas. Darbo įstatymai Europos šalyse ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Darbo suvaržymai ir migracija. Migracijos kaštai Europoje ir JAV (Jungtinėse Amerikos Valstijose). Išvados.
  Sociologija, referatas(7 puslapiai)
  2009-01-23
Puslapyje rodyti po