Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Ligos ir traumos>Ligų ir traumų referatai

Ligų ir traumų referatai (377 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Nevaisingumo samprata, priežastys, rūšys

  Įvadas. Dažniausiai pasitaikančios fiziologinio nevaisingumo priežastys. Moterų. Vyrų. Nepaaiškinamos. Nevaisingumo rūšys. Kitas nevaisingumo skirstymas. Socialinės psichologinės vaisingumo sutrikimo problemos. Psichologinės reakcijos į nevaisingumą. Suvokimas ir pripažinimas. Įvertinimas ir diagnozavimas. Gydymas. Apsisprendimas. Psichologinės problemos, susijusios su nevaisingumu. Psichologinės problemos, susijusios su nevaisingumu. Priežastys, dėl kurių nevaisingos poros nenori kalbėtis su aplinkiniais apie savo problemą ir linkę slėpti jos egzistavimą. Nevaisingumo išlaidų kompensavimo galimybės.
  Ligos ir traumos, referatas(13 puslapių)
  2006-05-05
 • Nosies lygų gydymas lazeriu

  Kvėpavimo organų sistema. Nosies anatomija. Bendras supratimas apie nosies ligas. Gydimas. Medikamentinis gydimas. Chirurginis gydimas. Gydimas lazerio pagalba. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(8 puslapiai)
  2006-04-03
 • Nudegimai ir jų pirmoji pagalba

  Įvadas. Terminiai nudegimai ir jų klasifikacija. Nudegiminė liga. Mirštamumo nuo nudegimų analizė. Pirmoji pagalba. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(9 puslapiai)
  2005-11-22
 • Nugaros skausmą įtakojantys veiksniai bei slaugos ypatumai

  Skausmo sąvoka. Stuburo anatominiai ypatumai ir fiziologija. Nugaros skausmą sukeliančios priežastys. Nugaros skausmo klinikinis įvertinimas. Nugaros skausmo tyrimas. Nugaros skausmo gydymo ir slaugos ypatumai. Nugaros skausmo prevencija. Tyrimo metodika ir organizavimas. Tyrimo rezultatų analizė.
  Ligos ir traumos, referatas(12 puslapių)
  2006-01-18
 • Nugaros skausmas

  Įvadas. Nugaros skausmo atsiradimo priežastys. Osteochondrozė. Ką daryti, jei staiga pradėjo skaudėti nugarą. Priemonės, padedančios ūmaus nugaros skausmo metu. Nugaros skausmų profilaktika. Kaip taisyklingai sėdėti. Taisyklinga laikysena. Taisyklingas pasilenkimas, kėlimas ir nešiojimas. Lovos ir nugara. Išvada.
  Ligos ir traumos, referatas(16 puslapių)
  2007-03-20
 • Nugaros skausmas (2)

  Klinikinė situacija. Nugaros skausmo etiologija. Mechaninės nugaros skausmo priežastys. Nemechaninis stuburo pažeidimas. Nugaros skausmas dėl vidaus organų ligų. Nugaros skausmo epidemiologija. Nugaros skausmo patogenezė. Pagrindiniai simptomai, apie kuriuos reikia paklausti. Nugaros skausmo gydymas. Medikamentinis gydymas. Nemedikamentinis gydymas. Chirurginis gydymas. Rekomendacijos.
  Ligos ir traumos, referatas(7 puslapiai)
  2008-01-14
 • Nuovargis, jo rūšys ir diagnostika

  Anotacija. Nuovargis. Jo pasireiškimo požymiai. Nuovargio priežastys. Žmogų supančios aplinkos faktoriai. Nuovargio rūšys. Nuovargio pasireiškimas vaikystėje ir vyresnio mokyklinio amžiaus grupėje. Sportas ir nuovargis. Darbingumo atgavimo priemonės sportininkams. Darbingumas ir nuovargis. Nuovargio diagnostika. Mityba ir darbas. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(19 puslapių)
  2006-03-24
 • Nuovargis, pašalinimo būdai

  Anotacija. Mityba. Žolinė terapija. Amino rūgštys. Vitaminai ir mikroelementai. Nuovargis ir atostogos. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(11 puslapių)
  2007-11-16
 • Nutukimas (2)

  Įvadas. Nutukimas ir jo priežastys. Klasifikavimas. Klinika. Vaikų gydimas. Kaip išvengti nutukimo? Gyvenimiškas pavyzdys. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(7 puslapiai)
  2006-10-11
 • Nutukimas (3)

  Įvadas. Problemos įvardinimas ir pagrindimas. Nutukimo priežastys. Nutukimo pasekmės. Nutukimo problemos sprendimo būdai. Tinkamiausias sprendimas. Įdomybės apie nutukimą.
  Ligos ir traumos, referatas(10 puslapių)
  2010-02-01
 • Nutukimas ir širdies ligos

  Įvadas. Kas specialistų akimis, yra nutukimas. Kokios nutukimo priežastys. Labiau linkę storėti vyrai ar moterys. Nutukimas ir širdies ligos. Antsvoris ir hipertenzija. Nutukimas ir aterosklerozė. Cholesterolio pagausėjimas. Išeminės širdies ligos rizika. Antsvorio mažinimo poveikis kraujotakos ir širdies ligoms. Antsvorio ir nutukimo gydymas vaistais. Mitybos reikšmė širdies ligų profilaktikai. Apelsinų ir obuolių sulčių nauda.
  Ligos ir traumos, referatas(13 puslapių)
  2006-02-22
 • Odos grybeliai

  Įvadas. Bendra grybelių charakteristika. Ligų apibūdinimas. Įvairiaspalvė dedervinė. Pėdų epidermofitija. Nagų epidermofitija. Kirkšnių epidermofitija. Profilaktika. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(6 puslapiai)
  2006-05-04
 • Odos grybelinės ligos

  Odos grybelinės ligos. Ligos priežastys. Simptomai. Ligos eiga. Komplikacijos. Tyrimai. Gydymas. Patarimai. Profilaktika. Priedas.
  Ligos ir traumos, referatas(7 puslapiai)
  2006-01-11
 • Odos ir poodžio infekcijos

  Rožė (erysipelas). Ligos priežastys. Simptomai. Kaip liga pasireiškia? Pagal odos pokyčius, skiriamos kelios rožės stadijos. Kaip liga nustatoma? Gydymas. Kaip ligos išvengti? Stabligė – surakintų žandikaulių liga. Kas dažniausiai suserga? Kaip užsikrečiama? Kur aptinkami stabligės sukėlėjai? Kaip pasireiškia stabligė? Kiek trunka laikotarpis nuo užsikrėtimo iki pirmųjų ligos požymių atsiradimo? Ar persirgus stablige susiformuoja imunitetas? Kaip išvengti stabligės? Kokios kontraindikacijos skiepams nuo stabligės? Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(6 puslapiai)
  2005-12-02
 • Odos ligos (5)

  Įvadas. Dermatologija. Odos sandara. Odos funkcijos. Odos ligų priežastys ir pagrindiniai odos ligų simptomai. Pūlingos odos ligos. Grybelinės odos ligos. Dermatofitija. Infekcinės ligos. Dermatitas. Venerinės odos ligos.
  Ligos ir traumos, referatas(17 puslapių)
  2007-04-23
 • Odos vėžys - melanoma

  Įvadas. Melanoma. Kas tai? Bendroji ligos charakteristika. Susirgimo melanoma rizikos faktoriai. Ligos požymiai. Melanomos tipai. Melanomos gydymas. Gydymas citostatikais. Spindulinis gydymas(radioterapija). Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(7 puslapiai)
  2007-07-02
 • Oligofrenija

  Įvadas. Oligofrenijos samprata. Oligofrenijos laipsniai. Oligofrenijos priežastys. Oligofrenijos profilaktika. Psichikos liga ir artimieji. Kylantys sunkumai ir problemos. Socialinės - ekonominės problemos. Psichologinės ir sveikatos problemos. Medicininės problemos. Išvados. Išnašos.
  Ligos ir traumos, referatas(9 puslapiai)
  2008-05-13
 • Onkologija

  Onkologija. Navikai. Onkologija kaip mokslas. Rusų mokslininkų indėlis. Onkologijos mokslas Lietuvoje. Onkologijos mokslo raida. Vėžio ligos stadijos.
  Ligos ir traumos, referatas(12 puslapių)
  2007-01-02
 • Onkologijos sąvoka ir reikšmė medicinai

  Onkologinės ligos. Onkologija. Navikas. Gerybiniai, piktybiniai navikai. Apie vėžį rašė. Istorija. Statistika.
  Ligos ir traumos, referatas(9 puslapiai)
  2006-06-05
 • Onkologinės ligos

  Piktybinių navikų atsiradimas. Galvos smegenų navikai. Nefroblastoma. Neuroblastoma. Piktybiniai lytinių organų navikai. Feochromocitoma. Hemoblastozės. Ūminė leukozė. Lėtinė mieloleukozė. Minkštųjų audinių sarkomos. Kaulų navikai. Osteogeninė sarkoma. Jujingo sarkoma. Teratoma. Hemangioma. Limfangioma. Išvados. Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Ligos ir traumos, referatas(9 puslapiai)
  2005-12-05
Puslapyje rodyti po