Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Konspektai

Konspektai (4248 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Klimatologija

  Klimatologija. Klimatografija. Pitagoras ir Eleotas. Geografiniai atradimai XV – XVI amžiuje. Klimato sistema (klimatosfera). Saulės ir galaktikų spindėjimo intensyvumas. Precesija. Žemės sukimosi ašies polinkis į orbitos plokštumą. Energetinė klimato sistemos grandžių sąveika. Saulės energijos transformacija Žemės atmosferoje. Paklotinio paviršiaus radiacijos balansas. Geografinis radiacijos balanso pasiskirstymas. Šilumos srautai, susiję su faziniais vandens parsitvarkymais (LE). Turbulentinis šilumos srautas (P). Šilumos apykaita su gilesniais dirvos ir vandens sluoksniais (K). Paklotinio paviršiaus šilumos balanso lygtis. Šilumos apykaita tarp atmosferos ir vandenyno esant ledo dangai. Sistemos Žemė–atmosfera radiacijos ir šilumos balansas. Cirkuliacija atmosferoje ir cirkuliacija vandenyne. Bendroji atmosferos cirkuliacija (BAC). Zoninė cirkuliacija. Banginiai judesiai. Sūkurinė cirkuliacija (oro cirkuliacija ciklonuose ir anticiklonuose). Klimatologiniai frontai (KF). Ekvatoriaus konvergencinė zona (EKZ). Tropikų ciklonai (TC). Musonai. Okeanų reikšmė klimato sistemoje. Okeano vaidmuo globaliniame energetiniame cikle. Šilumos pernešimas vandenyne. Reljefo įtaka klimatui. Radiacijos balansas. Temperatūrų svyravimo amplitudės. Temperatūros laukas (2 m aukštyje) ir jį lemiantys veiksniai. Regioninė analizė. Temperatūriniai ekstremumai. Periodiškų temperatūros svyravimų dėsniai. Paros temperatūros kaita. Paros temperatūros amplitudė. Terminė klimato klasifikacija (pagal vidutinę metinę temperatūrą). Horizontali drėgmės pernaša atmosferoje. Klimatologiniai rodikliai. Pusiau empirinė drėgmės apytakos teorija. Debesuotumo laukas. Kritulių laukas. Klimato kitimas ir svyravimas. Nuosėdų amžiaus nustatymas.
  Hidrologija ir meteorologija, konspektas(20 puslapių)
  2006-01-20
 • Klinikinė farmakologija

  Bendrieji klinikinės farmakologijos principai. Pasiskirstymas organizme. Biotransformacija. Ekskrecija. Eliminacija. Farmakogenetika. Medikamentų skyrimas nėščiosioms ir žindančioms motinoms. Antibakterinės terapijos principai. Antibiotikų klasifikacija. Beta laktaminių antibiotikų klinikinė farmakologija. Kiti antibakteriniai preparatai (ne AB). Svarbiausių vaikų ligų gydymas antibakteriniais preparatais. Vegetotropinės medžiagos. Priešnuodžiai. Bronchus plečiantys preparatai. Kosulį veikiantys preparatai. Antialerginiai preparatai. Fiziologiniai histamino antagonistai. Preparatai, slopinantys histamino išsiskyrimą iš putliųjų ląstelių. H1 receptorių blokatoriai. Serotonino antagonistai. Priešuždegiminiai preparatai. Nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (NPV) - bendrybės. Salicilatai – acetilsalicilo rūgštis (ASR). Paraaminofenolio dariniai – acetaminofenas (paracetamolis). Pirazolonai. Įvairių rūgščių ir kiti dariniai. Klinikinis NPV vartojimas – karščiavimo gydymas. Klinikinis NPV vartojimas – uždegimo gydymas: reumatologija, artritai ir pan. Klinikinis NPV vartojimas – skausmo malšinimas. Lėto veikimo (baziniai) antireumatiniai vaistai. GK reumatologijoje. Preparatai virškinimo trakto (VT) ligoms gydyti. VT gleivinę apsaugantys preparatai. VT gleivinės regeneraciją skatinantys preparatai. VT motoriką veikiantys preparatai. Apetitą veikiantys preparatai. Virškinimo fermentai ir antifermentai. Tulžies sekreciją ir kepenų funkciją gerinantys preparatai. Preparatai žarnyno disbakteriozei gydyti. Antihelmintiniai preparatai. Vitaminai. Kortikosteroidų klinikinė charakteristika. Gliukokortikoidai (GK). Mineralokortikoidai. Anaboliniai steroidai . Arterinės hipertenzijos (AH) gydymas. Širdį veikiantys glikozidai (ŠVG).
  Farmakologija, konspektas(59 puslapiai)
  2007-02-02
 • Klinikinės situacijos

  Askaridozė. Botulizmas. Cholera. Difterija. Erkinis encefalitas. Gripas. Hepatitas A. Hepatitas B. Helmintozė. Hipovoleminis šokas - dehidratacija. Herpes zoster. Herpes simplex. Juodligė. Laimo liga. Leptospirozė. Maliarija. Maisto toksinė infekcija. Meningokokinė. Meningoencefalitas virusisnis. Pasiutligė. Pseudotuberkuliozė. Rožė. Stabligė. Šigeliozė. Trichineliozė. Vidurių šltinė. ŽIV. ŽIV infekcijos gydymo principai.
  Ligos ir traumos, konspektas(15 puslapių)
  2006-05-25
 • Klinikinio zondo naudojimas

  Dantenų įvertinimo technika. Apatinio žandikaulio užpakalinė dalis. Zondavimo technika. Apatinio žandikaulio dešinieji krūminiai dantys. Apatinio žandikaulio priekiniai. Apatinio žandikaulio kairieji krūminiai dantys. Apatinio žandikaulio kairės pusės krūminiai. Apatinio žandikaulio priekiniai dantys. Apatinio žandikaulio dešinieji krūminiai. Viršutinio žandikaulio dešinieji krūminiai. Priekiniai viršutiniai. Viršutiniai kairieji krūminiai. Viršutiniai kairieji krūminiai. Viršutiniai priekiniai. Viršutiniai dešinieji krūminiai.
  Anatomija, konspektas(8 puslapiai)
  2007-10-16
 • Knyga ir kitos masinės komunikacijos priemonės

  Masinių komunikacijų, medijų ir žiniasklaidos samprata. Knyga, laikraštis, žurnalas, televizija, kinas, muzikos ir video įrašai, elektroninės medijos ir multimedjos. Komunikacijos evoliucija. Knyga. Laikraščiai ir žurnalai. Naujosios medijos. Knyga ir kinas. Knyga ir televizija. Knyga ir kitos masinės komunikacijos priemonės. Knygos ir skaitymo vieta kitų medijų kontekste. Bepopierinės visuomenės utopijos. Knygos futurologija. Tradicinės ir elektroninės. Knyga, skaitymas ir masinės komunikacijos Lietuvoje.
  Bibliotekininkystė, konspektas(8 puslapiai)
  2010-06-02
 • Knyga kaip medija

  Knyga kaip medija, jos funkcijos, knyga kaip vartojamasis ir kai kultūros objektas. Knygos kaip medijos problemą. Išvados. Knygos kaip medijos vieta socialinėje erdvėje. Knygos sandara ir tipografika. Skaitytojo ir knygos specialisto vertinimas skiriasi. Knygos elementai. Formatas. Knygos blokas. Viršelis. Priešlapis. Knygos aplankas. Tipografiniais elementai. Dekoro elementai. Iliustracijos. Išvados. Knygos konstrukcija. Maketas. Aukso pjūvis. Modulioras. Visi vizualiniai sprendimai ir eksperimentai knygoje atleikami atvarte. Atvartas. Simetrija. Asimetrija. Ritmas. Išvados.
  Komunikacija, konspektas(20 puslapių)
  2012-01-10
 • Knygos istorijos reikšmė

  Švedų knygos istorijos tyrimai, publikuoti 1990-2005 Švedijoje. Viduramžių rankraščiai. Spausdinimas: leidimas. Gamyba. Produktai. Bibliografija. Platinimas. Suvokimas. Bibliotekų istorija. Išlikimas.
  Bibliotekininkystė, konspektas(5 puslapiai)
  2008-05-23
 • Knygos žmonijos istorijoje

  Raštas. Senovės Indijos knygos. Biblija. Koranas. Antikos knygos. Knyga viduramžiais. Knygų spausdinimas. Navigaciniai žemėlapiai (portolanai) ir laikraščiai. Knyga ideologijų kovoje. Šiuolaikinės bibliotekos.
  Visuotinė istorija, konspektas(5 puslapiai)
  2006-10-24
 • Knygotyra

  Mokslo apie knygą ištakos ir raida. Knygotyros pavadinimas. Knygotyros dėstymas Lietuvoje ir jos vieta tarp kitų akademinių dalykų. Knygotyros objektas ir struktūra. Knygotyros metodai ir metodologija. Knygotyros terminija ir žodynai. Knygos sąvokos etimologija ir jos apibrėžimas. Knygos funkcijos. Knyga kaip informacijos sistema. Knyga šiuolaikinių komunikacijos priemonių sistemoje. Knygos leidybos ir gamybos etapai. Knygų brošiūravimas ir įrišimas. Įrišimų funkcijos ir rūšys. Popierius ir įrišimo medžiagos. Lietuvos Respublikos (LR) leidyklos ir šiuolaikinė leidybos būklė. Leidyklos organizacija ir jos funkcijos. Autorystė, autorinė teisė ir LATGA. Leidinių tipologija: klasifikavimo kriterijai ir leidinių rūšys. Lietuvos Respublikos (LR) poligrafijos bazė. Lietuvos Respublikos (LR) ir užsienio šalių knygotyros periodika ir tęstiniai leidiniai. Informaciniai ir reklaminiai leidiniai. Mokomieji leidiniai. Bibliofilija ir jos knygotyriniai aspektai. Nepublikuoti dokumentai. Leidinių platinimo sistema ir knyga. Spaudos statistika. Knygos paveldas ir jo apsauga. Išoriniai knygos elementai. Vidiniai knygos elementai. Pagalbinis informacinis knygos tekstas. Poligrafinis knygos gamybos etapas. Knygos gamybos (spausdinimo) technika. Spaudos būdai. Iškilioji spauda. Gilioji spauda. Plokščioji (ofsetinė) spauda. Skaitmeninės spaudos būdas. Kiti šiuolaikinės spaudos būdai. Operatyvioji poligrafija. Trafaretinė spauda. Elektroninė spauda. Hektografija. Fleksografinė spauda. Kompiuterinė spauda. Knygos tekstas ir jo rūšys. Knygos formatas. Iliustracijos. Jų rūšys ir funkcijos. Spaudos popierius. Spaudos popierius. Kreidinis popierius. Spaudos dažai. Vandenženklis ir jo funkcijos. Poligrafijos šriftai. Knygos apimtis ir jos matavimo vienetai. Autorinis lankas. Leidybinis apskaitos lankas. Spaudos lankas. Indeksai ISBN, ISSN, UDK ir jų funkcijos. Norma ir signatūra. Teksto korektūra ir korektūros ženklai. Skaitmeninė knyga: tradicijų ir naujovių dermė. Knygos skaitytojas ir vartotojas. Knygos ateities prognozės.
  Bibliotekininkystė, konspektas(26 puslapiai)
  2008-01-21
 • Knygotyra (2)

  "Mokslas apie medijas: knyga". Knygos sąvoka: kilmė ir apibrėžimas. Mokslo apie knygą genezė pasaulyje ir Lietuvoje. Knygotyros mokslo objektas ir struktūra. Knygotyros ryšiai su kitais mokslais. Knygotyros metodai. Knygotyros terminija ir jos resursai. Knygos ateitis.
  Bibliotekininkystė, konspektas(6 puslapiai)
  2009-01-23
 • Kofermentai

  Vitamininiai kofermentai. Tiamininiai kofermentai. Flavininiai kofermentai. Pantoteniniai kofermentai. Piridoksininiai kofermentai. Foliniai. Kobalamininiai kofermentai. Biotininiai kofermentai. Nukleotidiniai kofermentai. Monosacharidų fosfatai. Metaloporfirinai. Lipo rūgšties kofermentas. Kofermentas Q.
  Cheminiai junginiai, konspektas(4 puslapiai)
  2005-09-27
 • Kognityvinė psichologija (2)

  Mąstymas. Mąstymo vieta kitų pažinimo procesų kontekste. Problemos, uždavinio sprendimas, jo etapai. Mąstymo sprendinių (teiginių) forma. Sąvokinė mąstymo forma. Mąstymo veiksmai, operacijos: analizė ir sintezė, abstrahavimas ir konkretizavimas, palyginimas, apibendrinimas ir kitos. Abstraktaus) teorinio mąstymo rūšis. Konkretus) praktinis mąstymo rūšis. Mastymo filogenezė. Ikikalbinis mąstymas. Archainis mąstymas. Sakytinės ir rašytinės kalbos atsiradimas. Skaičiavimo atsiradimas ir mąstymas. Mąstymo lygiai. Mąstymo tipai. Kalbos samprata, funkcijos ir reikšmė, rūšys. Psicholingvistika, jos problemos, uždaviniai ir metodai. Kalbos ir mąstymo ryšys. Filogenezė. Kalbos ir mąstymo ryšys. Ontogenezė Sakymo generavimas: žinios, socialinis ir situacinis kontekstas, tikslai ir motyvai, idėjų transliacija į žodžius ir sakinius, lingvistinis sakinio programavimas ir ekstralingvistinės priemonės. Kalbos suvokimas ir supratimas. Vaizdus mąstymas ir vaizduotė. Vaizduotės rūšys ir vaizdų kūrimo vaizduotėje būdai. Pasyvioji vaizduotė, jos rūšys, savybės. Vaizdų kūrimo būdai. Vaizdiniai ir vaizduotė. Mąstymas ir vaizduotė kuriamojoje veikloje (kūryboje).
  Kognityvinė psichologija, konspektas(24 puslapiai)
  2010-03-05
 • Kokybės analizė ir valdymas

  Kokybės samprata. Bendros nuorodos. Organizavimo tikslai. Veikimo sfera ir taikymo sritis. Pagrindiniai kokybės rodikliai. Terminai ir apibūdinimai. Kokybės sistemos. Standartai reglamentuojantys kokybės sistemas. Kokybės valdymo sistemos. Kompleksinė kokybės valdymo sistema. Nacionalinė kokybės programa. Kokybės sistemos reikalavimai. Kokybės sistemos principai. Kokybės sistemos struktūra. Kokybės sistemos dokumentacija. Vidinis kokybės auditas ir analizė. Terminologija. Kokybės audito tikslai. Kokybės audito metodika. Kokybės audito organizavimas ir planavimas. Kokybės audito dokumentacija. Kokybės kontrolė. Kokybės pateikimo kontrolei būdai. Gaminių atrankos kontrolės imčiai būdai. Kontrolės planas ir imties kontrolei dydis. Operatyvi kokybės charakteristika. Statistinė kokybės kontrolė pagal kiekybinius požymius. Vidutinė reikšmė ir didžiausia riba. Vidutinės aritmetinės reikšmės ir didžiausių ribų kontrolinės kortos. Broko proceso nustatymas. Statistinė kokybės kontrolė pagal alternatyvius požymius. Vieno laipsnio atrankinė kontrolė. Dviejų laipsnių atrankinė kontrolė. Nuosekli atrankinė kontrolė. Normaliojo pasiskirstymo kontrolė pagal alternatyvius požymius. Kokybės įėjimo ir išėjimo vidutiniai lygiai. Kokybė ir marketingas. Pagrindinės sąvokos. Kokybės kaina. Marketingo kokybės reikalavimai.
  Kokybės vadyba, konspektas(31 puslapis)
  2007-05-22
 • Kokybės vadyba (18)

  Kokybės samprata. Paslaugų ir paslaugų teikimo savybės. Kokybės funkcija organizacijoje. Kokybės vadybos objektas. Juran kokybės trilogija. E. Demingas. A.V. Feigenbaumas. Organizacijos padėties kokybės srityje įvertinimas. Kokybės išlaidų analizė. Kokybės išlaidų modeliai. Ekonominiai kokybės atitikimo modeliai. Padėties rinkoje analizė. Organizacijos kokybės kultūros įvertinimas. Einamosios veiklos, susijusios su kokybe, įvertinimas. Organizacijos įvertinimas šalies ir regiono mastu. Strateginis kokybės planavimas (SKP). Kokybės politika. Kokybės tikslai. Kokybės tikslų formulavimas. Produkto kokybės pranašumo siekimas. Perkamo produkto planavimo seka. Kokybės funkcijos išskleidimo metodas. Naujo produkto kūrimo etapai. Kokybės plėtros programų planavimas. Kliūtys sėkmingai įdiegti strateginę kokybės programą. Kokybės valdymo veiksmų seka. Kokybės valdymo objektai. Kokybės matavimas, palyginimas, vertinimas, koregavimas. Savikontrolė (savivalda). Nuolatinės (chroninės) ir atsitiktinės (sporadinės) kokybės problemos. Kokybės gerinimo paralelinės struktūros (nuolatinių kokybės problemų sprendimas). Projektas po projekto metodas kokybės gerinime. Gerinimo poreikio įrodymas. Projektų nustatymas. Projektinių grupių organizavimas. Sugretinimo metodas. Sugretinimo ciklo modelis. "Benchlearning" sugretinimo modelis. Kokybės teisinis reglamentavimas Europos Sąjungoje. Naujas požiūris į techninį harmonizavimą ir standartus. Naujas požiūris į kliūčių šalinimą prekyboje ir atitikties įvertinimą. Atitiktis naujojo požiūrio direktyvoms. Teisinis kokybės reglamentavimas Lietuvoje. Tarptautiniai kokybės vadybos standartai. Kokybės vadybos sistema. Kokybės vadybos principai. KVS įforminimas dokumentais. Vadovybės atsakomybė. Išteklių valdymas. Produktų realizavimas. Matavimas, analizė, gerinimas. Kokybės audito tipai. Kokybės audito reikšmė. Kokybės audito atlikimo principai. Kokybės audito planavimas ir įgyvendinimas. Kokybės audito procesas. Kokybės audito metodologijos. Į standarto elementus orientuotas auditas. Į struktūrinius padalinius orientuotas auditas. Į veiklas orientuotas auditas. Į procesus orientuotas auditas. Kokybės vadybos principų taikymas atliekant auditą. Organizacijos procesų vertinimo klausimyno sudarymas. Vidaus auditas įvertinantis kokybės išlaidas. Procesinio požiūrio esmė. Proceso aprašymo, vaizdavimo ir analizės algoritmas. Procesų valdymas.
  Kokybės vadyba, konspektas(18 puslapių)
  2007-11-12
 • Kokybės vadyba (5)

  Kokybės vadybos samprata, koncepcijos, raida, varomosios jėgos ir stabdžiai. Kokybės vadybos raida. Kokybės vadybos esmė. Varomosios jėgos ir stabdžiai. Turinio požiūris. Proceso požiūris. Pagrindimai visuotinės kokybės vadybos elementai principai, metodai. Visuotinės kokybės vadybos sąvoka ir jos elementai. Standartų kūrimo principai. Visuotinė kokybės sistemos integracija. Kokybės vadybos sistemos nuolatinis gerinimas. Kokybės vadybos sistemos diegimas įmonėje. Medžiagų, įrangos, produkcijos, paslaugų kokybės vertinimas. Kokybės lygio rodikliai. Kokybės lygis. Europos Sąjungos standartai. ISO 9000 serijos standarto diegimas ir galimybės. Įmonės kokybės sistemos sertifikavimas. Kokybės gerinimo metodai ir priemonės. Kokybės būreliai. Problemos apibrėžimas ir problemų sprendimo būdai. Problemos apsibrėžimas. Problemų sprendimo būdai.
  Kokybės vadyba, konspektas(22 puslapiai)
  2006-02-28
 • Kokybės vadyba: standartizacija, ženklinimas

  Sąvokos. Kokybės vadybos raidos ypatumai. Kokybės vadybos guru darbai ir jų reikšmė. Europos kokybės politika. Standartiacija. Tarptautinė standartizacija. Regioninė standartizacija. Nacionalinė standartizacija. Įmonės standartizacija, pramonės standartizacija. Atitikties įvertinimas ir sertifikavimas. Kokybės vadybos sistemos. Kokybės valdymo metodai. Kokybės auditas. Vadybos sistemos sertifikavimas. Darnaus vystymosi principai. Aplinkosauginis ženklinimas. Visuotinės kokybės vadybos pagrindiniai principai.
  Kokybės vadyba, konspektas(13 puslapių)
  2010-02-22
 • Kokybės vadybos istorija

  Edvardsas Demingas. 14 vadovavimo punktų. Džozefas M. Džuranas. Kokybės sąnaudų teorija. Filipo B. Krosbio kokybės modelis. Armando Faigenbaumo kokybės valdymo modelis. Džeimso Haringtono nuostatos.
  Kokybės vadyba, konspektas(6 puslapiai)
  2006-02-08
 • Kokybės vadybos specialistai

  Philip Crosby. W. E. Deming. A. Feigenbaum. Joseph M. Juran.
  Kokybės vadyba, konspektas(8 puslapiai)
  2006-03-13
 • Kokybės valdymas (4)

  Visuotinės kokybės vadyba. Harmoningos plėtros koncepcija. Visuotinės kokybės vadybos koncepcija. Kokybės kaštai. Kokybės kaštų klasifikacija. Vartotojų patenkinimas. Nuolatinis tobulinimas. Visuotinis dalyvavimas. Kokybės sistemų, atitinkančių LST EN ISO 9000 serijos standartų reikalavimus, kūrimas ir įgyvendinimas. LST EN ISO 9000 standartų serija. Koks yra kokybės vadybos sistemų, sukurtų pagal LST EN ISO 9000 serijos standartus, ryšys su visuotinės kokybės vadyba? Kokybės sistemų kūrimo ir įgyvendinimo nuoseklumas. Visuotinės kokybės vadybos įgyvendinimo organizavimas. Įgyvendinimo principai ir funkcijos. Visuotinės kokybės vadybos įgyvendinimo parengiamieji darbai.
  Vadyba, konspektas(13 puslapių)
  2008-09-05
 • Kokybinis interviu

  Kas yra kokybinis interviu. Kokybinio interviu privalumai/trūkumai. Kokybinio interviu tipai. Bendri reikalavimai kokybiniam interviu atlikti. Duomenų apdorojimas ir analizė. Savikontrolės užduotys.
  Sociologija, konspektas(6 puslapiai)
  2007-12-06
Puslapyje rodyti po