Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Konspektai

Konspektai (4248 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Žmogaus ir kompiuterio sąveika

  Žmogaus - kompiuterio sąveika (angl. human-computer interaction). Sąsaja. Vartotojo sąsajos kūrimas. Vartotojo sąsajos modelis. Objektinė vartotojo sąsaja. Objektinio suvokimo panaudojimas vartotojo sąsajoje. Objektai ir jų simboliai. Multimedia raštingumas. Skaitytojo ir multimedia informacijos elementų (teksto, garso, vaizdo) santykis. Ženklai ir jų reikšmių dekodavimas. Postmodernus mąstymas, kaip atsvara ieškant hipertekstinės informacijos reikšmės. Postmodernistinis požiūris: prielaidos ir prieštaros. Ugdymasis, multimedia ir postmodernizmas. Naujosios technologijos ir postmodernizmas. Hipertekstinės literatūrinės kombinacijos. Hiperfikcija ir kiti menai. Hiperfikcijos rūšys. Interaktyvumo iliuzijos. Išsišakojantys keliai ir sintetinės erdvės. Kultūros paveldas multimedia programose. Teorijos ir informacijos technologijos. Ugdymo teorijos. Gyvenimas besikeičiančios visuomenės sąlygomis. Kognityvinė teorija: 3 veiksmingo pažinimo aspektai. Ugdymo teorijų ir informacijos technologijų sąveika. Konstruktyvizmas ir hipertekstinė aplinka. Hipertekstinės aplinkos (kaip kompiuterinio teksto) privalumai. Kompiuteriniai tekstai: prielaidos ir prieštaravimai. Naudingumas kaip veiksnys, nulemiantis kūrinio priimtinumą (angl. acceptability). Naudingumas. Programos kūrimas. Ergonominė perspektyva į hiperteksto kūrimą, naudojimą ir vertinimą. Informacijos klasifikavimas pagal panaudojimo kontekstą. Informacijos technologijų poveikis - argumentai prieš ir už. MM įtaigumas: Informacijos technologijos ir požiūrio pasikeitimas. Nuostatos keitimo modelį sudaro siūlymai. Ar informacijos technologija keičia, kaip mes mąstome?
  Informatika, konspektas(21 puslapis)
  2006-10-16
 • Žmogaus likimas tremtyje

  Martišių šeimos tremtiniai. 1948m. Gegužės 19d. Ištrėmimas į Sibirą. 1948m. Rugpjūčio 23d. Lėtutės gimimas. Gyvenimas Tėvynėje. Artimieji tremtyje.
  Lietuvos istorija, konspektas(4 puslapiai)
  2006-11-14
 • Žmogaus psichofiziologiniai atstatomieji procesai

  Sveikatos sąvoka, jos pasireiškimai, sudėtinės dalys ir mokėjimas ją valdyti. Kas tikrai yra sveikata? Pirminė, antrinė ir tretinė sveikatos profilaktika. Psichofiziologija. Aplinkos supratimas, jos sudėtinės dalys ir poveikis sveikatai. Nervų sistema, jos dalys ir pagrindinės funkcijos. Autonominė nervų sistema, struktūra, jos mediatoriai, funkcijos pasireiškimai. Fiziologinių procesų tyrimo metodai. Endokrininė sistema, jos struktūra, pagrindinės ašys ir jų funkcijos. Streso hormonai, jų veikimas. Miegas, jo struktūra, reguliacija, jo atstatomoji reikšmė. Širdies ir kraujagyslių sistema: fiziologija, reagavimo mechanizmai. Kvėpavimo sistema: fiziologija, valdymo reikšmė sveikatai. Fizinis aktyvumas, judesių organizacija, ritmo reikšmė. Fizinis aktyvumas, svarba sveikatai, įvertinimas. Kraujas, jo sudėtinės dalys, normų reikšmė palaikant sveikatą. Reproduktyvinė funkcija, jos valdymas. Mitybos sudėtinės dalys ir reikšmė sveikatos atstatyme. Konservantai. Organizmo reakcijos, jų ypatumai ir dėsningumai. Orientacinės reakcijos ir autonominė sistema. Gynimo reakcijos ir autonominė sistema. Bioritmai (paros, sezoniniai), įtaka sveikatai, jų faktoriai. Stresas: teorija, mechanizmai, ypatumai, įtaka sveikatai. Stresas: jo padarinių šalinimas, prevencija. Bendravimas, jo reikšmė palaikant sveikatą. Įsitikinimai ir vertybės, kokia jų reikšmė sveikatai. Aplinkos gydomieji faktoriai.
  Medicina, konspektas(20 puslapių)
  2009-05-05
 • Žmogaus sandara. Pirmoji pagalba

  Bendroji žmogaus organizmo apžvalga. Konstitucija. Norma, variacijos, anomalijos. Svarbiausi periodai: Žmogaus vystymasis. Kūno dalys. Pagrindinės organų sistemos. Svarbiausios funkcijos. Žmogaus judamasis aparatas. Griaučiai. Žmogaus kaulų jungtys. Žmogaus raumenų klasifikacija. Žmogaus kraujo apytakos ir kvėpavimo organų sistemos. Žmogaus virškinimo organų, šlapimo šalinimo ir lytinių organų sistemos. Žmogaus nervų sistema, jutimo organai ir analizatoriai. Pirmoji pagalba. Aseptika, antiseptika. Pirmosios pagalbos uždaviniai. Aseptikas. Žaizdos. Tvarstymo pagrindai. Kaulų, sąnarių ir raumenų traumos. Sąnarių raiščių patempimas. Išnirimai. Kaulų lūžiai. Krūtinės traumos. Uždarosios krūtinės ląstos traumos. Atvirosios krūtinės ląstos traumos. Širdies sutrenkimo ir sumušimo požymiai. Kiauriniai širdies sužeidimai. Spontaninis pneumotoraksas. Uždarasis spontaninis pneumotoraksas. Ventilinis pneumotoraksas. Atdarasis spontaninis pneumotoraksas. Spontaninio pneumotorakso požymiai. Pirmoji pagalba. Pilvo traumos. Uždarosios pilvo traumos. Atvirosios pilvo traumos. Pirmoji pagalba. Galvos ir stuburo traumos. Galvos smegenų traumos. Galvos smegenų sukrėtimas. Galvos smegenų sumušimas. Galvos smegenų suspaudimas. Kaukolės pamato lūžis. Pirmoji pagalba. Stuburo traumos. Kaklinės stuburo dalies sužalojimai. Pirmoji pagalba. Krūtininių ir juosmeninių stuburo slankstelių sužalojimai. Pirmoji pagalba. Trauminis šokas. Trauminiai šokai. Pirmoji pagalba kraujuojant. Pirmoji pagalba kai kurių apsinuodijimų atvejais. Apsinuodijimas benzinu ir žibalu. Apsinuodijimas etilo alkoholiu. Apsinuodijimas metilo alkoholiu. Apsinuodijimas narkotinėmis medžiagomis (kodeinu, omnoponu, opijumi, morfinu, promedoliu ir kt.). Apsinuodijimai rūgštimis ir šarmais. Apsinuodijimas maistu. Apsinuodijimas anglies monoksidais. Žmogaus gaivinimas. Klinikinės mirties diagnostika. Biologinės mirties diagnostika. Reanimacinė pagalba, sustojus kvėpavimui. Būdas "burna į burną". Būdas "burna į nosį". Būdas "burna į burną ir nosį kartu". Būdas "burna į S formos vamzdelį". Reanimacinė pagalba, išnykus kraujotakai. Kraujotakos atnaujinimo ir palaikymo metodai. Netiesioginis širdies masažas. Reanimacijos veiksmingumo požymiai. Reanimacijos komplikacijos. Reanimacijos trukmė. Reanimacinė pagalba. Reanimacinė pagalba, ištikus elektros traumai. Reanimacinė pagalba, nutrenkus žaibui. Reanimacinė pagalba pasikorus. Reanimacinė pagalba užspringus. Epilepsija. Saulės, šilumos smūgiai, perkaitimas. Gyvačių įkandimai, vabzdžių įgėlimai, pasiutusių gyvulių įkandimai. Miokardo infarktas. Inkstų akmenligė. Ūmus kirmėlinės ataugos uždegimas. Pirmoji pagalba nušalus ir nudegus. Pirmoji pagalba nudegus. Nušalimas. Pirmoji pagalba nušalus. Bendras organizmo sušalimas. Pirmoji pagalba sušalus. Pirmoji pagalba netikėto gimdymo atveju. Artėjančio gimdymo požymiai. Gimdymo laikotarpiai. Netikėtas gimdymas. Nukentėjusiųjų pernešimas ir transportavimas.
  Medicina, konspektas(46 puslapiai)
  2007-05-18
 • Žmogaus socialinė raida

  Žmonių poreikių hierarchija pagal Maslau. Gyvenimo sąlygų komponentai. Socialinės rizikos šaltiniai. Žmogaus socialinę raidą atspindinčių rodiklių sistema. Žmogaus socialinės raidos parametrai. Bendrasis socialinės raidos indeksas.
  Raidos psichologija, konspektas(11 puslapių)
  2005-12-19
 • Žmogaus teisės (2)

  Žmogaus teisės. Sampratos kaita. Žmogaus teisių reikalavimai. Reikalauta religinės laisvės. Reikalauta politinių laisvių. Socialiniai reikalavimai. Žmogus (homo sapiens sapiens). Šeima ir jos teisė. Vyrai. Moterys. Vaikai. Žiniasklaida ir žmonių teisės. Darbas ir verslas. Darbas. Antrasis Vatikano susirinkimas. Darbas postindustrinėje, informacinės visuomenės pasaulyje (vakarų valstybėse). Santykis tarp darbdavių ir dirbančiųjų. Teisės susiję su darbu. Darbo sutartys. Atleidimas iš darbo. Darbo sąlygos ir sveikata. Darbuotojų migracijos priežastys. Verslas. Politika. Konkrečios politinės teisės. Kalbos teisė ( teisė kalbėti savo kalba). Žodžio laisvė. Mirties kultūra. Teisės susijusios su politinės valdžios sprendimais. Diskriminacijos draudimas. Teisė į sveiką ir nepavojingą aplinką. Teisė į gyvybę.
  Teisė, konspektas(15 puslapių)
  2011-06-27
 • Žmogaus teisės medicinos srityje

  Žmogaus teisių raida. Žmogaus teisės medicinos srityje. Teisė į gyvybę. Laisvės neliečiamumas. Žmogaus asmens, jo orumo neliečiamumas. Privataus gyvenimo neliečiamumas. Teisė į sveikatos priežiūrą.
  Medicina, konspektas(11 puslapių)
  2008-12-19
 • Žmogiškųjų išteklių vadyba

  Žmogiškųjų išteklių vadybos specifika. Šiuolaikinė žmogiškųjų išteklių valdymo filosofija ir politika. Žmogiškųjų išteklių vadybos sistemos. Organizacijų kūrimosi esmė, tikslų formulavimas. Organizacinės elgsenos makrokategorijos. Išorinių veiksnių poveikis ŽIV. Vidinės aplinkos formavimo komponentai. Pasitikėjimas. Dialogas. Santykiai su bendradarbiais ir vadovu. Mokymasis. Darbo pozicijos aiškumas. Organizacijos įvaizdis. Organizacijos kultūros elementai. Lyderystės fenomenologija. Lygių įdarbinimo galimybių lyginamoji analizė. Gynyba prieš kaltinimus diskriminavimu. Bausmės už įdarbinimo galimybių lygių teisių pažeidimus. Įvairovės valdymas. Darbo jėgos įvairovės plėtojimas. Lygių įdarbinimo sąlygų galimybės ir įtvirtinantys veiksmai. Įtvirtinančių veiksmų programos etapai. Įtvirtinantys veiksmai: dvi pagrindinės strategijos. Įvairovės valdymas. Darbo analizės turinys. Darbo analizės rinkimo metodai. Darbo aprašymų kūrimas. Darbo specifikacijos kūrimas. Verbavimo ir atrankos procesas. Darbo jėgos poreikio planavimas ir prognozavimas. Darbuotojų skaičiaus planavimo būtinumas. Darbuotojų poreikio apskaičiavimo metodologija. Kandidatų verbavimas. Darbuotojų testavimo ir atrankos principai. Interviu su potencialiais darbuotojais metodika. Rekomendacijos, kaip vesti interviu. Kiti atrankos metodai. Darbo sutarčių sudarymo variantai. Darbuotojų orientavimas. Ugdymo procesų planavimas. Mokymo poreikio analizė. Penki mokymo ir tobulinimo proceso etapai. Ugdymo metodai. Mokymas darbo vietoje. Praktinės stažuotės. Audiovizualiniai metodai. Imitacinis mokymas. Kompiuterizuotas mokymas. Mokymas naudojant kompaktinius diskus (CD-ROM) ir internetą. Specialios paskirties mokymas. Santrauka. Ugdymo pastangų ir rezultatų vertinimas. Darbuotojų pažinimo ir motyvavimo poreikių išaiškinimo metodologija. Motyvacijos teorijų retrospektyva. Ankstyvieji motyvacijos požiūriai. Šiuolaikinės motyvacijos teorijos. Poreikių teorijos. Procesinės motyvacijos teorijos. Darbuotojų vertinimo esmė ir paskirtis. Darbuotojų vertinimo efektyvumo paieškos. Dažniausiai pasitaikančios vertinimo klaidos. Teisiniai darbuotojų vertinimo klausimai. Vertinimas pagal visuotinio kokybės valdymo principus. Karjeros valdymas. Paaukštinimas ir perkėlimas. Pensija. Darbo užmokesčio dydį lemiantys veiksniai. Darbo apmokėjimo lygio nustatymo principai. I etapas: atlyginimų apžvalga. II etapas: kiekvieno darbo vertės nustatymas; darbo įvertinimas. III etapas: sugrupuokite panašius darbus į darbo apmokėjimo kategorijas. IV etapas: įkainojama kiekviena darbo apmokėjimo kategorija. V etapas: apmokėjimo lygių diapazonų nustatymas. Šiuolaikinės darbo apmokėjimo tendencijos. Darbuotojų skatinimo planavimas, skatinimo efektyvumo rodikliai. Lūkesčių teorijos taikymas. Profsąjungų judėjimas. Kolektyvinės sutarties (KS) sudarymo procesas. Darbo santykiai kolektyvinės sutarties kontekste. Atleidimo iš darbo vadybiniai variantai. Darbo sutarties pasibaigimas šalių susitarimu. Darbo sutarties pasibaigimas darbuotojo iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Atleidimas iš darbo valstybės tarnyboje.
  Personalo vadyba, konspektas(53 puslapiai)
  2007-07-18
 • Žmogiškųjų išteklių vadyba (2)

  Žmogiškųjų išteklių vadyba. Personalo vadyba (PV). PV planavimo žingsniai. Komunikacija organizacijoje. Lygių galimybių ir įvairovės valdymas. Žmogiškųjų išteklių paieška, atranka ir samda. Veiklos vertinimas. Drausminimo veiksmai. Kompensavimas už darbą. Darbo santykių valdymas. Atleidimo iš darbo valdymas. Poreikių motyvacinės teorijos. Procesinės motyvacijos teorijos. Darbo santykių valdymas.
  Viešasis administravimas, konspektas(19 puslapių)
  2008-01-22
 • Žmogus ir aplinka (4)

  Biosferos sandara. Biosferos apsauga. Energijos apykaita. Ekologijos tyrimų objektas ir metodai. Ekosistema. Ekologinė niša. Energijos ir medžiagų apykaita ekosistemose. Fotosintezė ir augalų kvėpavimas. Populiacijų ekologija. Gyvūnų ir augalų konkurencija. Organizmų simbiozė. Organizmų komensalizmas. Žmonių populiacija ir maisto ištekliai. "Žalioji revoliucija". Ekologinės krizės ir katastrofos. Smogai. Rūgštūs lietūs. Aplinkos taršos šaltiniai. Teršalų klasifikavimas. Gamybos atliekos. Savivala gamtoje. Mineralizacijos procesas dirvožemyje. Aplinkos apsaugos aspektai. Žmogaus poveikis aplinkai ir jos komponentėm. Vanduo biosferoje. Lietuvos vandens ištekliai. Apytakinė vandens naudojimo sistema. Vandens panaudojimo gamyboje veiksmingumo įvertinimas. Lietuvos paviršinio vandens kokybė. Požeminio vandens apsauga. Nutekamieji vandenys. Nutekamųjų vandenų valymo būdai. Nutekamųjų vandenų valymo grotelės ir sodintuvai. Nutekamųjų vandenų valymas hidrociklonais. Nutekamųjų vandenų valymas filtrais. Cheminis nutekamųjų vandenų valymas. Biologinis nutekamųjų vandenų valymas. Biofiltrai. Nutekamųjų vandenų valymas aerotankuose. Vandens valymas gamtinėmis sąlygomis. Dirvožemis. Dirvožemio biota. Dirvožemio degradacija. Dirvožemio tarša. Dirvožemio erozija. Dirvožemio apsauga atliekant statybos darbus. Miškas ir jo sudėtinės dalys. Miškų paskirtis ir nauda. Vandens apykaita augale. Miškas ir aplinkos užterštumas. Augalijos apsauga atliekant statybos darbus. Miškų apsauga. Gyvūnija ir jos reikšmė. Gyvūnijos nykimo priežastys. Gyvūnijos apsauga. Gyvūnijos apsaugos priemonių kompleksas. Kraštovaizdis. Lietuvos kraštovaizdžio tipai. Saugomos teritorijos ir objektai. Lietuvos raudonoji knyga. Rezervatai. Draustiniai. Regioniniai parkai. Gamtinis karkasas. Atliekų susidarymas ir rūšys. Nepavojingosios atliekos. Pavojingosios atliekos. Technologijų be atliekų kūrimasis. Atmosferos sudėtis. Atmosferos struktūra. Anglies dioksidas atmosferoje. Vandens garai atmosferoje. Ozonas. Atmosferos taršos šaltiniai. Atmosferos priemaišų klasės. DLK ir DLT. "Šiltnamio" efektas. Oro valymo įrenginių klasifikavimas. Pirminis ir švarusis oro valymas. Pirminio sausojo valymo pagrindiniai įrenginiai. Pirminio šlapiojo valymo pagrindiniai įrenginiai. Švariojo sausojo valymo pagrindiniai įrenginiai. Švariojo šlapiojo valymo pagrindiniai įrenginiai. Jonizuojančioji spinduliuotė. Radioaktyvumas ir radioaktyviosios medžiagos. Ignalinos AE poveikis aplinkai. Jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos dozės. Jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos dozės galia. Jonizuojančiosios spinduliuotės pirminis – fizikinis ir cheminis poveikis. Pagrindiniai spindulinės ligos sindromai. Bangos. Garsas. Triukšmas. Triukšmo poveikis žmogui. Apsauga nuo triukšmo. Virpesiai. Virpesių poveikis. Apsauga nuo virpesių. Aplinkos monitoringo tikslas ir uždaviniai. Aplinkos monitoringo struktūra. Aplinkos poveikis žmogaus sveikatai.
  Ekologija, konspektas(32 puslapiai)
  2006-06-16
 • Žmogus ir aplinka (7)

  Planeta. Saulės radiacija. Okeanosfera. Biologinės organizacijos lygiai. Organinių medžiagų susidarymas. Organizmų raidos ypatybės. Gyvųjų organizmų klasifikacija. Organizmų gyvenamoji aplinka. Ekologiniai veiksniai. Ekologinis plastiškumas. Fizikiniai ir cheminiai aplinkos veiksniai. Globalinė medžiagų apykaita. Atmosfera, jos struktūra. Atmosferos taršos šaltiniai, jų kontrolė bei apsauga. Pagrindiniai oro teršalai. Smogas. Šiltnamio efektas. Ozono sluoksnio problema. Rūgštieji krituliai. Vandens reikšmė. Oro valymui naudojama įranga ir priemonės. Aplinkos kontrolei naudojami būdai. Hidrosferos tarša. Ekologinės vandenų taršos pasekmės. Nuotekų valymas. Dirvožemis ir jo reikšmė. Antropogeninis poveikis dirvožemiui. Miškas ir jo reikšmė. Pesticidų problema. Energija ir gyvoji medžiaga. Ekosistemų energetika. Energetinė ekosistemos klasifikacija. Ekosistemų dinamika. Biomai. Biosfera ir jos struktūra. Žmogus kaip biologinė rūšis. Gamtiniai ištekliai. Jonizuojanti spinduliuotė, jos poveikis aplinkai ir apsisaugojimo būdai. Kraštovaizdis. Virpesiai. Bioįvairovės apsauga. Pagrindinės ekologinės problemos. Miestų problemos. Alternatyvios energijos šaltiniai. Atliekų problema. Nitratų ir maisto priedų problema. Socialinių ekonominių veiksnių poveikis žmonių sveikatai. Žmonių populiacija. Maisto ištekliai. Ekologinės krizės. Aplinkos tarša. Biologinis kaupimasis. Ekosistemos savivala. Ekosistemos sudėtys ir struktūra. Bendrijų struktūra. Šiluminė tarša.
  Ekologija, konspektas(19 puslapių)
  2007-03-27
 • Žmogus ir aplinka: bioįvairovė, aplinkosauga ir tarša

  Miško reikšmė. Antropogeninis poveikis augalijai. Bioįvairovės apsauga. Biomai. Biosfera ir jos struktūra. Žmogus kaip biologinė rūšis. Gamtiniai ištekliai. Kraštovaizdis Šiluminė tarša. Pagrindinės ekologinės problemos. Miestų problemos. Alternatyvūs energijos šaltiniai. Atliekų problema Žmonių populiacija. Žmogaus sveikatai pavojingos cheminės medžiagos. Socialinių–ekonominių veiksnių poveikis žmogaus sveikatai Aplinkos tarša. Jonizuojanti spinduliuotė, jos poveikis ir apsauga nuo jos. Triukšmo poveikis ir apsauga nuo jo. Vibracija ir apsauga nuo jos Maisto ištekliai. Nitratų ir maisto priedų problema. Ekologinės krizės. Biologinis kaupimasis.
  Ekologija, konspektas(18 puslapių)
  2010-01-27
 • Žmogus ir menas (2)

  Meno ir žmogaus sąsaja. Meno funkcijos. Meno šakos. Dailės šakos. Dailės rūšys. Fotografija. Cassatti "Siuvanti moteris". Septyni pasaulio stebuklai.
  Dailė, konspektas(7 puslapiai)
  2005-09-22
 • Žmogus ir visuomenė (3)

  Žmogaus suvokimo koncepcijos. Natūralistinė žmogaus koncepcija. Romualdas Dabkus. Lametri Žuljenas Ofre de. Teistinė žmogaus koncepcija (krikščionybės pozicija). Dualistinė žmogaus kilmės koncepcija. Kūnas ir dvasia. Apie kai kuris įgimtas žmogaus savybes ir poreikius. Žmogaus asmenybės beieškant (žmogaus prigimties samprata Viduramžiais). Žmogiškumo esmės suvokimas. Žmogaus moralinės galios (gėrio ir blogio problema). Kentėjimo problema. Žmogaus esmė. Savikūra. Išvados.
  Filosofija, konspektas(10 puslapių)
  2008-01-28
 • Žmonių grupės ir jų psichologinės ypatybės

  Žmogus kaip grupinė būtybė: pirminė grupė, socialinė grupė, grupinė psichika. Grupių psichologija. Bendrasis grupės apibūdinimas. Grupių rūšys. Grupė kaip besikeičiantis reiškinys. Grupės įtaka. Grupės sąveikos padariniai. Asmenybės ir grupės santykiai. Tarpgrupiniai santykiai. Lyderiavimas ir vadovavimas. Masiniai stichiniai psichikos reiškiniai: mėgdžiojimas, minios ypatybės, panika.
  Socialinė psichologija, konspektas(7 puslapiai)
  2006-03-29
 • Žmonių sauga (14)

  Žmonių saugos reikšmė ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir darbai. Jų atlikimas. Darbų saugos ir sveikatos kontrolė. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas ir instruktavimas. Atsakomybės formos, pažeidus darbų saugos reikalavimus.
  Sauga, konspektas(6 puslapiai)
  2007-02-28
 • Žmonių sauga (17)

  Pagrindiniai darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimo principai Lietuvoje. Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas įmonėse. Darbdavio ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Darbo ir poilsio laikas. Profesinės rizikos vertinimas. Pagrindiniai principai. Profesinės rizikos vertinimo organizavimas. Profesinės rizikos vertinimo etapai. Darbuotojų aprūpinimas saugos ir sveikatos priemonėmis. Asmeninės apsaugos priemonės. Įmonės buities, sanitarinės ir higienos patalpos. Darbuotojų saugos ir sveikatos instruktavimo principai. Darbuotojų instruktavimas. Nelaimingų atsitikimų, profesinių ligų darbe tyrimas. Nelaimingi atsitikimai darbe. Profesinės ligos.
  Sauga, konspektas(18 puslapių)
  2007-04-02
 • Žmonių sauga (33)

  Darbų saugos veiksniai ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. ES (Europos sąjungos) direktyvų harmonizavimas. Profesines rizikos vertinimo pagrindai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Darbų saugos ir sveikatos kontrolė, socialinė partnerystė. Darbdavių mokymas ir atestavimas. Atsakomybės formos pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingi atsitikimai darbe ir jų klasifikavimas. Lengvo NA (nelaimingo atsitikimo) tyrimas. Sunkiųjų ir mirtinųjų NA (nelaimingų atsitikimų) tyrimas. Traumatizmo analizės metodai ir koeficientai. Darbo ir poilsio laikas. Moterų ir jaunimo darbas. Jaunimo darbas. Gamybinės aplinkos meteorologinės sąlygos. Gamybinės dulkės. Dulkėtumo mažinimo būdai. Kenksmingos cheminės medžiagos. Darbo vietų apšvietimas. Triukšmas ir jo įtaka žmogui. Gamybiniai virpesiai. Jonizuojančioji spinduliuotė. Elektra. Elektros srovės paveikus žmogaus organizmą. Patalpų kvalifikacija pagal elektros srovės poveikį. Jonizuojančioji spinduliuotė. Radiacija. Elektromagnetinė spinduliuotė. Stresų įtaka saugiam darbui.
  Sauga, konspektas(17 puslapių)
  2009-12-07
 • Žmonių sauga ir ergonomika (3)

  Darbuotojų saugos ir sveikatos teisinis reglamentavimas. Darbų saugos reikšmė ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Darbų saugos ir sveikatos kontrolė. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas, instruktavimas. Atsakomybės formos pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingi atsitikimai darbe. Jų klasifikacija. Traumatizmo analizės metodai ir koeficientai. Darbo higiena. Meteorologinės darbo aplinkos sąlygos. Jų įtaka žmogui. Higieninis normavimas. Gamybinės dulkės. Jų savybės. Higieninis normavimas. Kenksmingos cheminės medžiagos. Jų charakteristika. Poveikis žmogui. Higieninis normavimas. Darbo vietų apšvietimas. Apšvietos būdai ir sistemos. Higieninis normavimas. Triukšmas. Jo charakteristika. Poveikis žmogui. Higieninis normavimas. Gamybiniai virpesiai. Jonizuojančioji spinduliuotė. Apsauga nuo jos. Poveikis žmogui. Elektromagnetinės spinduliuotės. Poveikis žmogui. Ergonomikos principai. Ergonomikos samprata. Istorinė vystymosi apžvalga. Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos. Ergonominio tyrimo metodologija. 10 ergonomikos fizinių principų. 10 ergonomikos pažinimo principų. Darbinių sistemų ergonominė samprata. Darbinių sistemų charakteristikos. Darbinių sistemų projektavimas. Gaisrinė sauga. Degimo sistemos ir procesai. Gamybos procesų gaisrinė klasifikacija. Statybinių medžiagų ir konstrukcijų degumas. Statybinių konstrukcijų atsparumas ugniai. Žmonių evakuacija iš pastatų. Gaisrų gesinimo būdai ir medžiagos. Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Gaisro signalizacija ir ryšiai.
  Sauga, konspektas(24 puslapiai)
  2007-02-07
 • Žmonių sauga ir ergonomika (6)

  Elektros srovės poveikis žmogui. Pirmoji pagalba nukentėjusiajam. Elektros srovės poveikis žmogui. Pirmoji pagalba nukentėjusiajam. Pramoninio elektros traumatizmo priežastys. Visi sužalojimai elektros srove skirstomi. Išlaisvinti galima keliais būdais. Apsauga nuo statinės elektros ir žaibo. Apsauga nuo statinės elektros. Apsaugojimo nuo elektrinio lauko būdai. Apsauga nuo žaibo. Degimo ir sprogimo procesai. Degimas ir gaisras. Savaiminis užsiėmimas. Gaisrų gesinimo būdai. Pastatų atsparumas ugniai. Ekstremalios meteorologinės sąlygos ir žmonių elgesys jų metu. Pagrindinės užkrečiamos ligos. Teisiniai darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentai. Europos Sąjungos (ES) direktyvos. Darbdavių ir darbuotojų mokymas, atestavimas ir instruktavimas. Potencialiai pavojingi įrengimai. Pavojingi darbai. Darbų saugos ir sveikatos (DSS) kontrolė ir socialinė partnerystė. Atsakomybės formos, pažeidus darbų saugos reikalavimus. Nelaimingi atsitikimai ir profesinės ligos. Nelaimingų atsitikimų tyrimai. Fizinė, pažinimo ir socialinė ergonomika. Pagrindiniai ergonomikos principai.
  Sauga, konspektas(10 puslapių)
  2007-03-01
Puslapyje rodyti po