Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Konspektai

Konspektai (4248 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Mikrobiologija (5)

  Imuniteto reakcijų praktinio pritaikymo reikšmė ir galimybės. Toksino-antitoksino reakcijos. Netiesioginės agliutinacijos reakcijos. Precipitacijos reakcijos. Bakteriolizės ir hemolizės reakcijos. Bakteriolizė in vivo. Bakteriolizė in vitro. Komplemento fiksacijos testo modifikacijos. Infekcinių ligų specifinė profilaktika ir terapija. Alergija.
  Medicina, konspektas(18 puslapių)
  2006-05-30
 • Mikrobiologija (6)

  Medicininė mikrobiologija. L. Pasteras. R. Kochas. Mikroorganizmų sistematika, nomenklatūra, klasifikacija. Bakterijų morfologija. Mikroorganizmų struktūra, eukariotų ir prokariotų skirtumai, subląstelinės bakterijų formos. Kapsulės, žiuželiai, sporos. Spirochetos, aktinomicetai, mikoplazmos. Riketsijos ir chlamidijos. Virusų kilmė, sandara, klasifikacija, reprodukcija. Bakteriofagai. Bakterijų augimas, dauginimasis ir kvėpavimas. Mikroorganizmų mityba ir kultivavimas. Anaerobų kultivavimas. Virusų kultivavimas. Fizikinių, cheminių ir biologinių veiksnių poveikis mikroorganizmams. Sterilizacija ir dezinfekcija. Mikrobų genotipas, fenotipas, mikroorganizmų kintamumas. Genetinės mikroorganizmų rekombinacijos. Sanitarinė mikrobiologija, užterštumo rodikliai. Žmogaus normali mikroflora. Mikroorganizmų asociacijos, simbiozė. Vandens, dirvožemio ir oro mikroflora. Vaistinių augalų mikroflora. Vaistų mikroflora. GMP. Vaistinės žaliavos mikroflora. Fitopatogeniniai mikroorganizmai. Dirvožemio, vandens ir oro mikrobiologiniai tyrimai. Injekcinių vaistų formų mikrobinis užterštumas. Išorinio, peroralinio ir rektalinio vartojimo vaistai. Nesterilių vaistų formų mikrobinis užterštumas. Vaistinės sanitarinis režimas ir jo bakteriologinė kontrolė. Sterilizacija ir jos metodai. Dezinfekcija ir jos metodai. Aseptika ir antiseptika. Infekcinis procesas, infekcinė liga, organizmo imlumas. Infekcinės ir invazinės ligos. Epidemiologiniam procesui realizuotis reikia. Mikroorganizmų virulentiškumas ir patogeniškumas. Mikroorganizmų toksinai, jų funkcijos. Infekcijos vartai, reinfekcija. Imunologija. Imunitetas, jo rūšys, formos. Ląsteliniai ir humoraliniai nespecifiniai saugos veiksniai. Ląstelinio ir humoralinio imuninio atsako mechanizmai. Antigenai, antigeninė sandara. Imunoglobulinai, jų struktūra, funkcija. Antivirusinis imunitetas. Interferonai. Imunodiagnostika. Imunologinės reakcijos. Serodiagnostika. Agliutinacija ir precipitacija. Lizės, bakteriolizės ir KSR. Imunofluorescencijos testai. Virusų neutralizacijos hemagliutinacijos ir hemadsorbcijos reakcijos. Vakcinos, jų rūšys, gavimas. Seroprofilaktika ir seroterapija. Chemoterapija yra įvairių ligų gydymas antimikrobiškai veikiančiomis cheminėmis medžiagomis. Antibiotikai, jų klasifikacija, gavimas. Mikroorganizmų jautrumas antibiotikams. Stafilokokai. Streptokokai. Neiserijos. Korinebakterijos. Bordatelės. Mycobakterijų šeima. Stabligė. Dujinė gangrena. Clostridium botulinum. Clostridium difficile. Escherichia gentis. Salmonella gentis. Shigella gentis. Pseudomonadaceae šeima. Vibrionaceae šeima. Orthomyxoridae šeima. Adenoviridae šeima. Hepatitų virusai E. Rhabdoviridae šeima. Retroviridae šeima. ŽIV virusas.
  Biologija, konspektas(36 puslapiai)
  2006-09-05
 • Mikrobiologija (7)

  Biocenozė. Simbiozės formos. Mutualizmas. Komensalizmas. Metabiozė. Satelitizmas. Sinergizmas. Antagonizmas. Antagonizmo formos. Konkurencija. Fermentinis aktyvumas. Bakteriocinogenija. Antibiozė. Įprastinė mikroflora. Dirvožemio mikroflora. Vandens mikroflora. Oro mikroflora. Žmogaus kūno mikroflora. Normalios žmogaus kūno mikrofloros fiziologinė reikšmė. Normali flora kaip endogeninės infekcijos šaltinis; patofiziologinė reikšmė. Normali žmogaus kūno mikroflora, virškinimo sistema. Disbakteriozė. Probiotikai. Gnotobiologija. Sanitarinė (ekologinė) mikrobiologija. Sanitarinės mikrobiologijos uždaviniai. Sanitariniais rodikliais mikroorganizmais gali būti. Sanitarinių rodikliniai mikroorganizmai. Sanitarinių rodikliniai mikroorganizmai.
  Medicina, konspektas(9 puslapiai)
  2006-09-11
 • Mikrobiologija (8)

  Medicininė mikrobiologija. L. Pasteras. R. Kochas. Mikroorganizmų sistematika, nomenklatūra, klasifikacija. Bakterijų morfologija. Mikroorganizmų struktūra, eukariotų ir prokariotų skirtumai, subląstelinės bakterijų formos. Kapsulės, žiuželiai, sporos. Spirochetos, aktinomicetai, mikoplazmos. Riketsijos ir chlamidijos. Virusų kilmė, sandara, klasifikacija, reprodukcija. Bakteriofagai. Bakterijų augimas, dauginimasis ir kvėpavimas. Mikroorganizmų mityba ir kultivavimas. Anaerobų kultivavimas. Virusų kultivavimas. Fizikinių, cheminių ir biologinių veiksnių poveikis mikroorganizmams. Sterilizacija ir dezinfekcija. Mikrobų genotipas, fenotipas, mikroorganizmų kintamumas. Genetinės mikroorganizmų rekombinacijos. Sanitarinė mikrobiologija, užterštumo rodikliai. Žmogaus normali mikroflora. Mikroorganizmų asociacijos, simbiozė. Vandens, dirvožemio ir oro mikroflora. Vaistinių augalų mikroflora. Vaistų mikroflora. GMP. Vaistinės žaliavos mikroflora. Fitopatogeniniai mikroorganizmai. Dirvožemio, vandens ir oro mikrobiologiniai tyrimai. Injekcinių vaistų formų mikrobinis užterštumas. Išorinio, peroralinio ir rektalinio vartojimo vaistai. Nesterilių vaistų formų mikrobiologinis užterštumas. Vaistinės sanitarinis rėžimas ir jo bakteriologinė kontrolė. Sterilizacija ir jos metodai. Dezinfekcija ir jos metodai. Aseptika ir antiseptika. Infekcinis procesas, inf. liga, organizmo imlumas. Infekcinės ir invazinės ligos. Epidemiologiniam procesui realizuotis reikia. Mikroorganizmų virulentiškumas ir patogeniškumas. Mikroorganizmų toksinai, jų funkcijos. Infekcijos vartai, reinfekcija ir kita. Imunologija. Imunitetas, jo rūšys, formos. Ląsteliniai ir humoraliniai nespecifiniai saugos veiksniai. Ląstelinio ir humoralinio imuninio atsako mechanizmai. Antigenai, antigeninė sandara. Imunoglobulinai, jų struktūra, funkcija. Antivirusinis imunitetas. Interferonai. Imunodiagnostika. Imunologinės reakcijos. Serodiagnostika. Agliutinacija ir precipitacija. Lizės, bakteriolizės ir KSR. Imunofluorescencijos testas. Virusų neutralizacijos hemagliutinacijos ir hemadsorbcijos reakcijos. Vakcinos, jų rūšys, gavimas. Seroprofilaktika ir seroterapija. Chemoterapija yra įvairių ligų gydymas antimikrobiškai veikiančiomis cheminėmis medžiagomis. Antibiotikai, jų klasifikacija, gavimas. Mikroorganizmo jautrumas antibiotikams. Stafilokokai. Streptokokai Neiserijos. Korinebakterijos. Bordatelės. Mycobakterijų šeima. Stabligė. Dujinė gangrena. Clostridium botulinum. Clostridium difficile. Escherichia gentis. Salmonella gentis. Shigella gentis. Pseudomonadaceae šeima. Vibrionaceae šeima. Orthomyxoridae šeimai. Adenoviridae šeima. Hepatitų virusai E. Rhabdoviridae šeima. Retroviridae seima. ŽIV virusas.
  Medicina, konspektas(36 puslapiai)
  2006-10-26
 • Mikrobiologija ir virusologija

  Mikrobiologijos tyrimo objektas ir uždaviniai. Pagrindinės biotechnologijos kryptys. Biotechnologijos vystymas Lietuvoje. Mikrobiologijos mokslo šakos, jų reikšmė liaudies ūkiui. Aprašomasis ir fiziologinių tyrimų periodas (A. Levenhuko ir L. Pastero darbai). Mikrobiologijos mokslo pasiekimų reikšmė medicinoje (R. Kocho, I. Mečnikovo, D. Zabolotnio, P. Erlicho, D. Ivanovskio darbai). Lietuvos mikrobiologai ir jų darbų reikšmė vystant mikrobiologijos mokslą respublikoje. Dirvožemio mikrobiologijos mokslo vystymas (S. Vinogradskio, M. Beijerinko, V. Omelianskio ir kiti darbai). Prokariotų ląstelės sienelės cheminė sandara ir jos funkcija. Gramteigiamos ir gramneigiamos bakterijos. Mikrobiologinės ląstelės citoplazminė membrana ir citoplazmos bei jų funkcijos. Nukleido plazmidžių sandara ir funkcijos. Kapsulės, žiuželių, fibrinų sandara ir funkcijos. Sporos, jų susidarymo etapai ir biologinė reikšmė. Mikroorganizmų sistematikos problemos. Mikroorganizmų sistematikos problemos. Endosporas sudarančios lazdelės ir kokai. Žarnyno infekcinių ligų sukelėjai. Bakterijų dauginimasis ir jų augimo fazės. Bakterijų genetinis aparatas, konjugacija, trandukcija, genų inžinerijos perspektyvos. Mikroorganizmų vystymuisi reikalingi kardinaliniai taškai (drėgmė, temperatūra, deguonis ir kt.). Mikroorganizmų mitybos tipų įvairovė. Molekulinio atmosferos azoto fiksatoriai. Azoto reikšmė. Amonifikacija, nitrifikacija, denitrifikacija ir bakterijų trąšų panaudojimas. Oro mikroflora ir sanitariniai reikalavimai geriamam vandeniui. Dirvožemio mikroflora. Agrotechnikos reikšmė dirvos mikrofloros vystymuisi. Rūgimo procesas (glikolizė, Entnerio-Dutarovo pentozinis kelias ir kt.). Pieno rūgščių rūgimo sukėlėjai ir jų reikšmė pieno produktų gamybai. Pektininių medžiagų skaidymas. Actarūgštės bakterijos. Acto rūgšties gamybos būdai. Celiuliozės skaidymo procesas. Jo biologinė ir praktinė reikšmė. Bakteriofagai. Virusų klasifikacijos principai. Mikrobiologinio preparato paruošimas ir dažymas. Mikrobiologinių priemonių sterilinimo būdai. Mitybinės terpės ir jų sterilizavimo būdai. Bakterijų grynos kultūros ir dažymas Gramo būdu. AIDS ir jo profilaktika.
  Biologija, konspektas(19 puslapių)
  2009-01-22
 • Mikrobų dažymas

  Paprastas mikrobų dažymas. Dažų paruošimas. Dažų gamyba. Dažantys popierėliai. Paprastojo dažymo technika. Metileno mėlynasis pagal Leflerį. Cylio karbolinis fuksinas. Neutralusis raudonasis. Negatyvusis dažymas. Dvigubas mikrobų dažymas Gramo būdu ir dažų paruošimas. Dvigubas mikrobų dažymas Gramo būdu. Karbolio fuksinas. Bakterijų žiuželių ir sporų nustatymas. Žiuželių dažymas Morozovo būdu. Sporų dažymas. Rūgštims atsparių bakterijų, jų endosporų ir kapsulių dažymo metodai. Rūgštims atsparių bakterijų nustatymas. Endosporų dažymas. Dornerio metodas. Prisotintas nigrozino tirpalas. Modifikuotas Dornerio metodas. Šeferio dažymo metodas. Ožeško metodas. Cylio-Nilseno metodas. Bakterijų kapsulių dažymas. Kapsulių dažymas Antonio metodu.
  Biologija, konspektas(6 puslapiai)
  2006-02-13
 • Mikroekonomika

  Ekonomikos teorija ir tikslai. Ekonomika ir ekonomikos teorija. Ekonomikos teorijos pagrindinės sąvokos. Mikroekonomika ir makroekonomika. Ekonomikos realybė ir ekonomikos teorija. Mokslo metodai ir jų ypatybės. Pozityvinė ir normatyvinė teorija. Ekonomikos politika ir jos tikslai. Išteklių ribotumas, pasirinkimas ir ekonominės problemos. Pasirinkimo problema ir gamybos galimybių kreivė. Gamybos galimybių kreivė ir alternatyviniai kaštai. Gamybos galimybių kreivė ir efektyvumas. Gamybos galimybių kreivė ir ekonominis augimas. Mišrioji ekonomika. Ekonominių sistemų įvairovė. Specializacija, mainai ir pinigai. Rinka ir pelnas. Valstybės vaidmuo mišrioje ekonomikoje. Prekių ir pinigų cirkuliacijos srautai. Rinka. Rinkos samprata ir funkcijos ekonomikoje. Rinkos struktūros. Rinkos mechanizmo ribotumai ir problemos. Rinkos mechanizmo ribotumai ir problemos. Paklausa ir pasiūla. Paklausa ir paklausos kreivė. Pasiūla ir pasiūlos kreivė. Paklausos ir pasiūlos sąveika: rinkos pusiausvyra. Paklausos kitimo veiksniai. Pasiūlos kitimo veiksniai. Paklausos ir pasiūlos kitimas: pusiausvyros kainos ir pusiausvyros apimties kitimo efektai. Svarbiausi rinkos elementai - paklausa, pasiūla ir kaina. Paklausos ir pasiūlos elastingumas. Elastingumo samprata. Elastingumo rūšys, jų grafinė išraiška. Atskaitos taško problema. Elastingumas ir kreivės nuolydis. Paklausos elastingumas ir bendrosios pajamos. Paklausos elastingumą lemiantys veiksniai. Pasiūlos elastingumas ir jo veiksniai. Paklausos elastingumas pajamoms. Kryžminis elastingumas. Elastingumo teorijos praktinis naudojimas. Geometriniai elastingumo skaičiavimo metodai. Vartotojo elgsena. Poreikiai ir naudingumas. Bendrasis ir ribinis naudingumas. Vartotojo pusiausvyra. Ribinis naudingumas ir paklausos dėsnis. Kardinalus ir ordinarus naudingumas. Vartotojo prioritetai (preferencijos) ir indiferentiškumo kreivės. Biudžetinis apribojimas ir biudžetinė tiesė. Vartotojo pusiausvyros analizė ir vaizdavimas indiferentiškumo kreivių metodu. Firma ir produkcijos kaštai. Verslo organizavimo formos. Kaštai kaip išlaidos ir kaip prarastos galimybės. Normalus ir ekonominis pelnas. Gamybos funkcija. Trumpo laikotarpio kaštai ir mažėjančio rezultatyvumo dėsnis. Ilgo laikotarpio kaštai. Gamybos veiksnių pakeičiamumas. Izokostas. Kobo – Duglaso funkcija. Augantis rezultatyvumas didėjant gamybos mastams ir šio augimo veiksniai. Ilgo ir trumpo laikotarpių kaštų ryšys. Masto ekonomija ir disekonomija. Firma ir šaka tobulos konkurencijos rinkoje. Tobulos konkurencijos rinkos modelio ypatybės. Firmos pajamos tobulos konkurencijos rinkoje. Firmos pelno maksimizavimas ir nuostolių minimizavimas trumpo laikotarpio sąlygomis. Du analizės variantai. Firmos pasiūlos ir šakos paklausos kreivės trumpu laikotarpiu. Firmos pelno maksimizavimas ilgo laikotarpio sąlygomis. Firmos ir šakos pusiausvyra. Monopolija ir monopsonija, rinkos galia. Grynoji monopolija. Rinkos monopolizavimo veiksniai. Monopolijos kaina ir gamybos apimtis trumpo laikotarpio sąlygomis. Monopolinės galios matavimas. Daugiagamyklinė monopolija. Monopolijos pasekmės. Natūralių monopolijų reguliavimas. Monopolija ir diskriminacija kainomis. Monopsonija. Abipusė monopolija. Netobulos konkurencijos rinka. Monopolinės konkurencijos rinka ir jos bruožai. Monopolinės konkurencijos firmos pusiausvyra trumpo laikotarpio sąlygomis. Monopolinės konkurencijos firmos pusiausvyra ilgo laikotarpio sąlygomis. Monopolinės konkurencijos rinka ir ekonominis efektyvumas. Reklamos vaidmuo. Oligopolija ir jos bruožai. Įėjimo į oligopolinę rinką barjerai. Oligopolinių firmų elgsenos modeliai. Laužta paklausos kreivė ir nelanksti kaina. Suokalbiai dėl kainų ir gamybos apimties. Kainų lyderė. A.Cournot modelis (duopolija). Stackelberg modelis (duopolija). Oligopolijų kainodaros praktika. Oligopolinės rinkos struktūros efektyvumas. Gamybos veiksnių rinka (Gamybos veiksnių rinkos ir pajamos). Ekonominių išteklių įvertinimo kainomis reikšmė ir sudėtingumai. Ekonominių išteklių paklausa kaip išvestinė paklausa. Gamybos veiksnių ribinio produktyvumo teorija. Gamybos veiksnių rinkos paklausos kreivės pasislinkimą lemiantys veiksniai. Gamybos veiksnių paklausos elastingumas. Kelių gamybos veiksnių optimalus derinimas. Kaštų minimizavimo ir pelno maksimizavimo taisyklės. Darbo užmokestis, jo veiksniai, darbo rinkos struktūros ir sąjungos. Individualaus ir visuminio darbo pasiūla. Darbo užmokesčio esmė (savarankiškai). Nominalusis ir realusis darbo užmokestis. Darbo užmokestis kaip darbo kaina. Darbo užmokesčio diferenciacija ir veiksniai (kvalifikacija, darbo sąlygos, atsakomybė, monopolizacija). Darbo rinkos struktūros. Konkurencinė darbo rinka. Monopsonija. Monopolija. Abipusė monopolija. Darbo užmokesčio reguliavimas. Palūkanos, renta ir pelnas. Palūkanos, kaip skolinamojo kapitalo pajamos. Pajamų ir substitucijos efektai. Palūkanų diferenciacija. Palūkanų vaidmuo ekonomikoje. Palūkanų norma ir investiciniai sprendimai. Bendroji pusiausvyra, ekonominis efektyvumas ir socialinė gerovė. Dalinė ir bendroji pusiausvyros. Efektyvumo sąlygos ir mainų efektyvumas. Gamybos efektyvumas. Mainų ir gamybos efektyvumo derinimas. Bendroji naudingumo galimybių riba ir bendroji pusiausvyra. Konkurencinė rinka ir ekonominis efektyvumas. Socialinės gerovės funkcija. "Antro geriausio" teorema (teorija).
  Mikroekonomika, konspektas(83 puslapiai)
  2004-03-25
 • Mikroekonomika (114)

  Rinkos paklausa ir vartotojo elgsena. Individualią paklausą lemia. Naudingumas. Bendrasis naudingumas. Ribinis naudingumas. Naudingumo maksimizavimas. TU ir MU priklausomybė. Naudingumo teorijos kritika. Vartotojo papildoma nauda. Gamintojų nauda. Vartotojo abejingumo kreivė. Vartotojo prekių krepšelis. Abejingumo kreivių žemėlapis. Abejingumo kreivių žemėlapio savybės. Ribinė pakeitimo norma. MRS savybės. Abejingumo kreivių atvejai. Vartotojo biudžetas. Biudžeto tiesė. Vartotojo naudos maksimizavimas. Engelio kreivė. Gifeno prekė. Gamykla. Įmonė. Pramonė. Gamyba. Gamyba. Gamybos veiksniai (ištekliai). Išteklių pokyčiai apima. Gamybos išteklių savybės. Laikotarpiai (1). Efektyvumas. Gamybos funkcija. Gamybos funkcijos savybės. Gamybos funkcijos nustatymas. Gamyba trumpuoju periodu. Gamybos apimtis. Gamyba ilguoju laikotarpiu. Izokvantė. Gamybos veiksnių pakeičiamumas. Izokvančių savybės. Gamyba trumpuoju laikotarpiu. Mažėjančio ribinio rezultatyvumo dėsnis. Mąsto grąža. Kobo – Duglaso funkcija. Kobo – Duglaso funkcijos pritaikymas. Kaštų skirstymas. Pelnas. Trumpojo laikotarpio kaštai. Kintamųjų, pastoviųjų ir bendrųjų kaštų braižymas. Trumpojo laikotarpio kaštai. Ribiniais kaštais (MC). Ribinių kaštų atvejai. Vidutinių kintamųjų, pastoviųjų ir bendrųjų kaštų braižymas. Vidutinių kintamųjų, pastoviųjų ir bendrųjų kaštų savybės. Vienodų kaštų tiesė (izokostė). Kaštų funkcijos ryšys su gamybos funkcija. Trumpojo laikotarpio kaštų minimizavimo sąlyga. Gamybos plėtros kreivė. Kaštų minimizavimo sąlyga. Ilgojo laikotarpio kaštai. Ilgojo laikotarpio kaštų kreivės. Trumpo ir ilgo laikotarpio kaštai. Tobuloji konkurencija. Rinkų skirstymas. Tobulosios konkurencijos rinkos savybės. Tobula konkurencija. Konkuruojančios įmonės veiklos rodikliai. Įmonės pelno maksimizavimas. Pelnas. Trumpo laikotarpio gamintojų sprendimai. Pasiūlos kreivė. Ilgojo laikotarpio privalumai įmonei. Pelno maksimizavimas ilguoju laikotarpiu. Rinka yra efektyvi kai tenkinama sąlyga.
  Mikroekonomika, konspektas(5 puslapiai)
  2010-02-11
 • Mikroekonomika (14)

  Darbo rinkos pasidalijimas ir vaidmuo ekonomikoje. Rinkos funkcijos ir formos. Netobulos konkurencijos darbo jėgos rinka. Perteklinė darbo jėga. Lietuvos gamtos ištekliai. Kokią kainą pasirinks firma monopolininkė?
  Mikroekonomika, konspektas(5 puslapiai)
  2005-11-24
 • Mikroekonomika (21)

  Gamyba ir jos komponentų derinimas. Gamybos vystymosi etapai. Gamybos veiksniai, funkcija ir planas. Gamybos mastas ir veiksniai turintys įtakos jam. Pajamos dėl gamybos mąsto; mažėjančio ribinio rezultatyvumo dėsnis; gamybos veiksnių pakeičiamumas. Gamybos organizavimo charakteristikos. Gamybos organizavimo formos, jų privalumai ir trūkumai. Firmos veiklos rodikliai (produktai ir jo rūšys, kaštai ir jo rūšys, pelnas – bendrasis, normalusis, ekonominis). Firmos veiklos organizavimas. Pelno maksimizavimas. Konkuruojančios firmos. Produkcijos pasiūlos kreivė trumpuoju ir ilguoju periodu. Rinkos monopolizavimo charakteristika. Monopolizavimo proceso esmė ir turinys. Atsiradimo priežastys, monopolijų kilmė ir formos. Veiksniai tikslas ir priemonės. Pasekmės. Prekių realizavimas monopolinėje rinkoje. Monopolizavimą aktyvinantis veiksniai. Pagrindinės monopolizavimo pasekmės. Monopolijos pasekmės.
  Mikroekonomika, konspektas(12 puslapių)
  2006-01-26
 • Mikroekonomika (23)

  Paklausa ir paklausos kreivė. Pasiūla ir pasiūlos kreivė. Pasiūlos ir paklausos sąveika: rinkos pusiausvyra. Infliacija, jos formos, sąryšis su nedarbu, antiinfliacinės priemonės. Infliacijos formos. Infliacijos priežastys. Infliacija ir nedarbas. Ekonominės ir socialinės infliacijos pasekmės. Infliacijos mažinimo būdai.
  Mikroekonomika, konspektas(11 puslapių)
  2006-02-03
 • Mikroekonomika (24)

  Ekonomikos teorija ir jos tikslai. Ekonomika ir ekonomikos teorija. Mikroekonomika ir makroekonomika. Pagrindinės sąvokos. Ekonomikos gėrybė ir jos bruožai. Ištekliai ir firma (įmonė). Metodologija (modeliai ir mokslo metodai). Pozityvinė ir normatyvinė teorija. Ekonomikos teorijos tikslai. Išteklių ribotumas ir pasirinkimas. Gamybinių galimybių riba ir alternatyvieji kaštai. Specializacija, mainai ir pinigai. Lyginamasis ir absoliutusis pranašumas. Mainai ir darbo pasidalijimas. Ekonominių sistemų įvairovė. Valstybės vaidmuo mišrioje ekonomikoje. Mišri ekonomika. Rinkos samprata ir funkcijos ekonomikoje. Prekių ir pinigų cirkuliacijos srautai. Rinkos struktūros. Vartotojo teorija. Biudžetinis apribojimas. Kas tai yra biudžetinis apribojimas. Biudžetinė aibė, tiesė ir jos savybės, atsiskaitomoji prekė. Biudžetinės tiesės kitimas. Mokesčiai, subsidijos – prekių normavimas. Pirmenybės. Vartotojo pirmenybės. Pirmenybių teorijos prielaidos. Abejingumo kreivės. Pirmenybių pavydžiai. Tobulieji pakaitalai. Tobulieji papildiniai. Blogybės. Neutralios prekės. Diskrečios prekės. "Geros elgsenos" pirmenybės. Prisotinimas. Ribinė pakeitimo norma ir jos savybės. Naudingumas. Naudingumo samprata: kardinalusis ir ordinalusis naudingumas. Naudingumo funkcija. Naudingumo funkcijų pavyzdžiai. Tobulieji pakaitalai. Tobulieji papildiniai. Cobbo – Douglaso. Ribinis naudingumas. Ribinis naudingumas (MU – marginal utility) ir ribinė pakeitimo norma. Vartotojo pusiausvyra arba vartotojo pasirinkimas. Optimalaus pasirinkimo uždavinys. Optimalumo sąlygos. Pasirinkimo ypatybės esant būdingoms naudingumo funkcijoms. Paklausa. Individualios paklausos funkcija. Kainos poveikio ir paklausos kreivės. Atvirkštinė paklausos funkcija. Pakaitalai ir papildiniai. Paprastoji ir Gifeno prekė. Pajamų poveikis Engelio kreivėse. Normalios ir blogesnės prekės. Pajamų poveikio kreivės. Engelio kreivės. Kainų kitimo poveikis vartotojo pasirinkimui. Sluckio išskaidymas: pakeitimo ir pajamų efektai. Pilnas paklausos pokytis. Paklausos dėsnio galiojimo sąlygos: pakeitimo ir pajamų efekto galiojimo ženklai. Hikso išskaidymas. Vartotojo perviršis – naudingumo pokyčio matavimo būdas.
  Mikroekonomika, konspektas(42 puslapiai)
  2006-02-06
 • Mikroekonomika (35)

  Ekonomikos teorijos atsiradimas, raida, ekonomikos objektas metodai ir tikslai. Išteklių ribotumas ir pasirinkimas. Rinka: funkcijos, struktūros problema. Paklausa, pasiūla ir elastingumas. Vartotojo elgsena rinkoje. Gamybos teorija. Gamybos kaštai. Rinkos struktūros. Gamybos veiksnių rinka. Tobulos konkurencijos rinka. Monopolija, Monopolinės konkurencijos rinka. Rinkos ribotumas ir valstybės vaidmuo.
  Mikroekonomika, konspektas(16 puslapių)
  2006-05-13
 • Mikroekonomika (36)

  Nominalioji ir efektyvioji palūkanų norma. Laipsniškai padengiama paskola. Ekonominis ekvivalentiškumas. Vertybiniai popieriai. Akcijos. Obligacijos. Akcijų ir obligacijų pagrindinės skiriamosios savybės. Opcionai. Hipotekos lakštai. Vekseliai. Čekiai. Būsimieji sandoriai. Finansų rinkos. Vertybinių popierių leidėjų pagrindiniai tikslai. Pirkėjų tikslai. Marketingas.
  Mikroekonomika, konspektas(6 puslapiai)
  2006-06-05
 • Mikroekonomika (41)

  Įvadas. Paklausa ir pasiūla. Paklausa ir pasiūla. Paklausos ir pasiūlos pusiausvyra bei jos pokyčiai. Paklausos ir pasiūlos elastingumas bei atskiri jo atvejai. Kryžminis elastingumas. Paklausos elastingumas ir pajamos. Paklausos elastingumo poveikis mokesčių efektui. Naudingumas ir vartotojo elgesio abejingumas. Bendrasis ir ribinis naudingumas. Mažėjančio ribinio naudingumo dėsnis. Naudingumo maksimizavimo taisyklė. Vartotojo abejingumo kreivė. Ribinio pakeitimo laipsnio mažėjimo dėsnis. Vartotojo prekių paklausa. Vartotojo biudžetas. Realiosios pajamos. Vartotojo naudos maksimizavimas. Vartotojo paklausos funkcija. Vartotojo biudžeto pokyčio įtaka prekių paklausai. Prekių kainų pokyčio pakeitimo ir pajamų efektai. Gifeno prekių paklausa. Gamybos funkcija. Gamybos veiksniai. Gamybos funkcija ir efektyvumas. Izokvantė ir gamybos planas. Gamybos masto pajamos. Bendras, vidutinis ir ribinis produktas bei jų tarpusavio priklausomybė. Mažėjančio ribinio rezultatyvumo dėsnis. Ribinė techninė pakeitimo norma. Firmos kaštai. Firmos kaštų skirstymas. Buhalterinis ir ekonominis pelnas. Trumpas ir ilgas periodai firmos veikloje. Firmos kaštai trumpu periodu. Kaštų minimizavimo pusiausvyros taisyklė. Ilgo periodo kaštai. Firmos pelno maksimizavimas tobulos konkurencijos rinkoje. Bendrosios, vidutinės ir ribinės pajamos. Šakos paklausos kreivė ir įmonės paklausos kreivė tobulos konkurencijos rinkoje. Pelno maksimizavimas tobulos konkurencijos įmonėje. Firmos trumpo ir ilgo periodo pasiūlos kreivė tobuloje konkurencijoje. Firmos ir šakos pusiausvyra ilgame periode. Monopolija. Grynoji monopolija. Įėjimo į šaką barjerai. Monopolijos produkcijos paklausa. Bendrosios, vidutinės ir ribinės pajamos. Monopolijos pelno maksimizavimas. Monopolijos pasiūla. Monopolijos neefektyvumas vartotojo atžvilgiu. Monopolijos reakcija į maksimalios kainos nustatymą ir mokesčius. Ekonominės monopolijos pasekmės. Monopolinė konkurencija. Monopolinės konkurencijos bruožai. Firmos, esančios monopolinės konkurencijos rinkoje, paklausos kreivė. Kainos ir produkcijos apimties nustatymas monopolinės konkurencijos rinkoje. Oligopolija. Oligopolijos apibūdinimas ir svarbiausi požymiai. Neturinti slapto susitarimo oligopolija ir laužta paklausos kreivė. Slapto susitarimo oligopolijų kartelio kainų modelis. Kainų lyderio modelis.
  Mikroekonomika, konspektas(24 puslapiai)
  2006-11-14
 • Mikroekonomika (42)

  Paklausa ir pasiūla. Paklausa ir pasiūla. Jų pusiausvyra. Paklausos, pasiūlos elastingumas bei atskiri jų atvejai. Kryžminis elastingumas. Paklausos elastingumas pajamoms. Elastingumo poveikis mokesčių efektui. Gamybos funkcija. Gamybos veiksniai. Gamybos funkcija. Gamybos efektyvumas. Izokvantė ir gamybos planas. Pajamos dėl gamybos mąsto. Bendras, vidutinis ir ribinis produktas bei jų tarpusavio priklausomybė. Mažėjančio ribinio rezultatyvumo dėsnis. Ribinė funkcinio keitimo norma. Naudingumas ir vartotojo elgesio abejingumas. Bendrasis ir ribinis naudingumas. Mažėjančio ribinio naudingumo dėsnis. Naudingumo maksimizavimo taisyklė. Vartotojų prekių paklausa. Vartotojo naudos maksimizavimas. Vartotojo biudžeto pokyčio įtaka normalios ir žemos kokybės prekių paklausai. Prekių kainų pokyčio pakeitimo ir pajamų efektai. Giffeno prekių paklausa.
  Mikroekonomika, konspektas(9 puslapiai)
  2006-11-14
 • Mikroekonomika (43)

  Ekonomikos teorijos samprata. Ekonomikos problemos, gamybos ištekliai. Nepakankamumas ir pasirinkimas – gamybos galimybių kreivė. Rinkos mechanizmas. Ekonomikos sistemos. Rinkos ekonomikos apibūdinimas. Rinkos privalumai ir trūkumai. Paklausa ir pasiūla. Analizės pagrindai. Paklausa ir ją lemiantys faktoriai. Pasiūla ir ją lemiantys faktoriai. Pusiausvyra rinkoje. Paklausos ir pasiūlos elastingumas. Paklausos elastingumas pajamoms. Mokesčio našta. Vartotojo elgsena. Naudingumas. Jo funkcija. Vartotojo biudžetas. Kainos ir pajamų mokesčio įtaka paklausai. Gamintojas ir jo veikla. Gamyba ir jos veiksniai. Ūkinės veiklos organizavimo formos. Gamybos funkcija. Ilgasis ir trumpasis gamybos laikotarpiai. Gamybos kaštai. Kaštų samprata. Trumpojo laikotarpio kaštai. Pelnas. Ilgojo laikotarpio kaštai. Tobula konkurencija. Tobulos konkurencijos rinkos ypatybės. Konkurencinės firmos paklausa ir pajamos. Konkurencinės firmos pusiausvyra trumpuoju laikotarpiu. Ekonominio pelno maksimizavimas. Ilgojo laikotarpio pusiausvyra. Konkurencinės rinkos efektyvumas. Monopolija. Monopolinė rinka. Monopolijos pajamos. Monopolinės rinkos pusiausvyra. Netobulos konkurencijos rinka. Monopolinė konkurencija. Monopolinės konkurencijos rinka ir jos požymiai. Monopolinės konkurencijos firmos pusiausvyra trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu. Monopolinės konkurencijos rinkos ekonominis efektyvumas. Oligopolija. Įėjimo į oligopolinę šaką barjerai. Laužta paklausos kreivė. Darbo rinka.
  Mikroekonomika, konspektas(16 puslapių)
  2006-11-23
 • Mikroekonomika (5)

  Ekonomika. Mikroekonomika, makroekonomika. Ekonomikos teorijos. Ceteris Paribus. Visuomenės ekonomikos sistemos. Vartotojai. Ištekliai ir išteklių savininkai. Prekė. Prekės kaina. Paklausa. Pasiūla, jų elastingumas.
  Mikroekonomika, konspektas(5 puslapiai)
  2005-04-24
 • Mikroekonomika (56)

  Ekonomikos teorijos objektas. Ekonomikos teorijos mokslo apibrėžimas. Ekonominės sistemos, jų esminiai skirtumai. Rinkos paklausa. Rinkos pasiūla. Rinkos pusiausvyra. Paklausos elastingumas kainų atžvilgiu. Pasiūlos elastingumas kainų atžvilgiu. Paklausos elastingumas pajamų atžvilgiu. Paklausos elastingumą lemiantys veiksniai. Elastingumo ir kainų kontrolės ryšys. Biudžetinė tiesė (vartotojų elgsenos teorija). Indiferentiškumo tiesė (vartotojų elgsenos teorija). Gamyba ir jos funkcija, gamybos ištekliai ir laikotarpiai. Gamyba trumpuoju laikotarpiu. Gamybos produktų rūsys (bendrasis, vidutinis, ribinis). Gamyba trumpuoju laikotarpiu. Gamybos kaštai (bendrieji, vidutiniai, ribiniai). Tobulos konkurencijos rinkos ir monopolinės rinkos skirtumai. Įmonių rūsys, jų charakteristikos, skirtumai.
  Mikroekonomika, konspektas(22 puslapiai)
  2007-03-14
 • Mikroekonomika (72)

  Vartotojo biudžetinė tiesė. Vartotojo indiferentiškumas. Kaštai. Kaštų rūšys. Vidutiniai kaštai. Ribiniai kaštai. Pajamos. Pelnas. Palūkanos. Palūkanų norma. Ekonomikos teorijos objektai. Ištekliai. Gamyba. Kapitalas. Poreikiai. Gamyba tobulos konkurencijos rinkoje. Egzistavimo sąlygos. Kintamieji kaštai. Gamybos funkcija monopolinėje rinkoje. Monopolinės rinkos efektyvumas. Technologinis efektyvumas. Dinaminis efektyvumas. Kainų diskriminavimas. Technologinis neefektyvumas (alokacija). Rinkos ūkio struktūra. Rinka. Pirkėjai. Pardavėjai. Pagrindinės rinkos funkcijos. Rinkos struktūros. Monopolinė struktūra (monopolija). Monopolinės konkurencijos rinka. Oligopolinė rinka ("oligo" - keletas). Monopsonija. Oligopsonija. Duopolija. Abipusė monopolija. Rinkos privalumai. Rinkos trūkumai. Renta. Nuoma. Nuomos sutarties dalyviai. Nuomos mokesčio struktūra. Darbo užmokestis. Darbo užmokesčio sistemos ir formos. Darbo jėgos rinka. Darbo jėgos pasiūla. Ribinis pajamų produktas. Konkurencija darbo rinkoje. Tobula konkurencija. Netobula konkurencija. Valstybinis arbitražas. Piketas. Streikas. Lokautas. Vertybinių popierių rinka. Vertybiniai popieriai. Akcijų paketas. Akcijų rūšys. Dividendai. Obligacijos. Opcionas. Vekselis. Čekis. Hipotekos lakštai. Rinkos ribotumas. Neturtas. Ekonominės neturto mažinimo priemonės. Valstybės vaidmuo ekonomikoje. Valstybės dalyvavimo ekonomikoje kryptys. Vyriausybės išlaidos. Subsidijos. Pajamų nelygybė ir jos reguliavimas. Paklausa ir pasiūla. Paklausos dėsnis. Paklausos apimtis. Pasiūlos apimtis. Rinkos pusiausvyra. Paklausos ir pasiūlos funkcijos. Paklausos ir pasiūlos elastingumas. Paklausos ir pasiūlos elastingumo veiksniai. Pusiausvyra rinkoje. Paklausos elastingumo rūšys. Absoliutus. Absoliutus neelastingumas. Santykinis elastingumas. Vienetinis elastingumas. Santykinis neelastingumas. Elastingumo teorija. Gamybos veiksniai. Gamybos funkcija. Verslumas. Verslumo veiksniai. Žmogiškasis kapitalas. Žemės naudmenys. Kadastras. Kadastravimas. Našumas Gamybos rezultatas. Vidutinis produktas. Ribinis produktas.
  Mikroekonomika, konspektas(17 puslapių)
  2008-01-09
Puslapyje rodyti po