Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Istorija>Lietuvos istorija>Lietuvos istorijos referatai

Lietuvos istorijos referatai (389 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Vytauto epocha (3)

  Įvadas. Kelias į valdžią. Kova dėl valdžios. Astravos sutartis. Vytauto valdymas. Užsienio politika. Žalgirio mūšis. Horodlės suvažiavimas. Melno taika. Žemaičių krikštas. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) ir Lenkijos santykių problemos. Karūna Vytautui. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(15 puslapių)
  2007-04-16
 • Vytauto epocha (4)

  Vytautas – Lietuvos valdovas ir vienintojas. Vytauto santykiai su Ordinu. Salyno sutartis. Vytauto veikla rytuose. Vorklos mūšis ir jo padariniai. Vytauto kovos su ordinu dėl Žemaičių. Žemaičių sukilimas. Lietuvos ir Lenkijos karas su Ordinu. Žalgirio mūšis. Karo pabaiga ir Torūnės taika. Horodlės aktai ir jų reikšmė. Žemaičių krikštas. Vytauto politika gyvenimo pabaigoje. Karūnavimo nesklandumai. Vytauto mirtis.
  Lietuvos istorija, referatas(11 puslapių)
  2007-06-16
 • Vytauto krikštų priežastys

  Įvadas. Vytauto biografijos faktai. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės padėtis iki Vytauto. Vytauto krikštas. Vytauto krikštas. Vytauto krikštas. 1385 m. Krėvos unija. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(10 puslapių)
  2007-04-19
 • Vytauto laikų reformos ir jų įtaka tolesnei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valstybės ir visuomenės struktūrai

  Įvadas. Vytautas Didysis. Gyvenimas ir darbai. Valstybės ugdymas bei reformavimas. Vytauto Didžiojo darbai kultūrinėje srityje. Vytauto nuopelnai religinėje srityje. Vytauto darbai materialinėje bei socialinėje srityje. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(8 puslapiai)
  2009-04-01
 • Vytauto laikų reformos ir jų įtaka tolesnei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valstybės ir visuomenės struktūrai

  Įvadas. Vytauto įsitvirtinimas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) soste. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) padėtis iki Vytauto. Atskirų kunigaikščių šalinimo politika ir bajorų luomo stiprinimas. Didžiojo kunigaikščio tarybos susiformavimas. Didžiojo kunigaikščio kanceliarijos atsiradimas. Pirmųjų valdovo dvaro pareigybių atsiradimas Vytauto reformos ir veikla materialinėje, kultūrinėje ir religinėje srityse. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(12 puslapių)
  2010-05-27
 • Vokiečių okupacija Lietuvoje

  Įvadas. Vokiečių okupacija Lietuvoje. Vokietijos politikos žaidimai dėl Lietuvos ateities. Ober Osto valdžia Lietuvoje. Vokiečių ūkininkavimas Lietuvoje. Pinigai vokiečių okupacijos metu. Darbo batalionai. Švietimas okupacijos metu. Spauda. Teismai. Lietuvių kova dėl Lietuvos. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(10 puslapių)
  2006-02-21
 • Vokiečių ordinas ir Lietuva: tarp agresijos ir krikščionybės platinimo

  Įvadas. Vokiečių ordino įsikūrimo priežastys ir pradinė veikla. Ordino ir Lietuvos politika. Ordino puolimai Lietuvoje. Išvados. Išnašos.
  Lietuvos istorija, referatas(10 puslapių)
  2006-12-13
 • Vorsklos mūšis

  Įvadas. Rytai iki Vorsklos kautynių. Situacija rytuose iki karo su totoriais. Karo priežastys, siekiai, ideologinis pagrindimas. Žygiai iki Vorsklos kautynių. Žygis ir mūšis. Kariuomenė ir žygis. Mūšis. Pasekmės. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(11 puslapių)
  2007-05-17
 • XIV-XVI amžių Lietuva Europos plėtros kontekste

  Įvadas. Lietuvos kultūra Europos kontekste. Tautinė savimonė ir padėtis Europoje politiniu atžvilgiu. "Pastumtos kortų kaladės" dėsnis. Apibendrinimas.
  Lietuvos istorija, referatas(11 puslapių)
  2007-06-18
 • XIX amžiaus visuomenės požiūris į laisvalaikį

  Įvadas. Bajorų laisvalaikis. Sodininkystė. Kelionės. Muzikavimas, teatras. Liaudies laisvalaikis. Išvados. Išnašos.
  Lietuvos istorija, referatas(9 puslapiai)
  2007-12-20
 • XVI amžiaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) užsienio politika

  Įvadas. Lietuvos pralaimėjimas Rusijai XV - XVI amžiaus sandūroje ir Melniko taika. Dešimties metų karas. Pusiausvyros tarp Rusijos ir Lenkijos praradimas ir Livonijos prijungimas. Liublino tragedija. Stepono Batoro karai su Maskva. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(8 puslapiai)
  2005-12-20
 • Žalgirio mūšis (2)

  Įvadas. Žalgirio mušis. Mūšio priešistorija. Armijų išsidėstymas prieš mūšį. Lietuviai ir lenkai. Kryžiuočiai. Mūšis. Mūšio pasekmės. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(5 puslapiai)
  2006-01-19
 • Žalgirio mūšis (5)

  Įvadas. Žalgirio mūšio priežastys. Svarbesnės datos iki Žalgirio mūšio. Vokiečių ordinas. Vytauto ir Jogailos bendradarbiavimas. Žalgirio mūšis: taktika ir strategija. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(9 puslapiai)
  2008-01-14
 • Žalvariniai kotiniai durklai ir kirviai

  Įvadas. Kotiniai durklai. Atkraštiniai kirviai. Skobtiniai kirviai. Kovos kirviai. Įmoviniai kirviai. Išvados. Tyrimų apžvalga.
  Lietuvos istorija, referatas(6 puslapiai)
  2005-06-17
 • Žalvario amžiaus tyrinėjimai Lietuvoje

  Įvadas. Žalvario amžius. Gyvenamosios vietos: Atvirosios gyvenvietės; Piliakalniai. Verslai: Gyvulininkystė; Žemdirbystė; Metalurgija; Medžioklė; Žūklė. Dvasinė kultūra: Kapinynai; Laidosena; Menas. Visuomeniniai santykiai. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(10 puslapių)
  2005-06-27
 • Žalvario amžius Lietuvoje

  Įvadas. Žalvario amžius. Gyvenamosios vietos. Atvirosios gyvenvietės ir piliakalniai. Verslai. Gyvulininkystė. Žemdirbystė. Medžioklė. Žvejyba. Metalurgija. Mainai. Dvasinė kultūra. Kapinynai. Ankstyvojo žalvario amžiaus kapinynai. Vėlyvojo žalvario amžiaus kapinynai. Laidosena. Meno dirbiniai. Keramika. Visuomeniniai santykiai.
  Lietuvos istorija, referatas(7 puslapiai)
  2009-03-17
 • Žemaičių ginklai

  Įvadas. Ankstyvieji žemaičių ginklai. Vėlyvieji žemaičių ginklai. Technologiniai reikalavimai kalavijui.
  Lietuvos istorija, referatas(9 puslapiai)
  2007-01-12
 • Žemaičių ir žiemgalių papuošalai: panašumai ir skirtumai

  Įvadas. Galvos dangos, papuošalai: Apgalviai. Jų rūšys. Panašumai ir skirtumai žemaičių ir žemgalių. Įvijų vainikai. Kepuraitės. Kaklo papuošalai. Antkakliai. Jų rūšys. Krūtinės papuošalai. Lankinės segės. Pasaginės segės. Smeigtukai. Jų rūšys. Kabučiai. Rankų papuošalai. Apyrankės. Jų rūšys. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(8 puslapiai)
  2007-01-12
 • Žemaičių vaidmuo Viduramžių Livonijos žygių istorijoje

  Įžanga. Atkakliausios žemaičių kovos su ordinu XIV amžiuje palei Nemuno žemupį ir Baltijos jūrą. Požalgirinis konfliktas su ordinu dėl Žemaitijos sienų palei Nemuną ir jūrą. Paveikslai (2).
  Lietuvos istorija, referatas(6 puslapiai)
  2005-05-10
 • Žemaitija Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK): tarp autonomijos ir integracijos

  Nagrinėjama Žemaitijos politinė padėtis Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK), santykiai su Lietuva ir jos kunigaikščiais, santykiai su Lietuvos kaimynėmis ir priešėmis, nagrinėjama Žemaitijos ir žemaičių seka nuo autonomijos ir integracijos į LDK.
  Lietuvos istorija, referatas(9 puslapiai)
  2009-02-26
Puslapyje rodyti po