Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Istorija>Lietuvos istorija>Lietuvos istorijos referatai

Lietuvos istorijos referatai (389 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Vilniaus Universitetas

  Tikslas. Uždaviniai. Tezės. Vilniaus Universiteto istorija. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(7 puslapiai)
  2006-03-24
 • Vilniaus universitetas (2)

  Įvadas. Bendroji akademijos istorija. Studentai ir jų mokymas. Administracija ir mokymo personalas. Mokslo pasaulietinimo pradžia. Ūkis ir patalpos. Kilmingųjų kolegijos įsteigimas. Posūkis į pasaulietiškąjį lavinimą. Graikų ir lotynų kalbos.
  Lietuvos istorija, referatas(18 puslapių)
  2006-05-15
 • Vilniaus universitetas XVI - XVII amžiuje

  Universiteto steigimas. Dėstomieji dalykai ir pratybos. Profesoriai, studentai, mokymas. Dėl teisės ir medicinos fakultetų įkūrimo. Švietimas universitete. Akademijos reikšmė lietuvių kalbos ir literatūros raidai iki XVII amžiaus vidurio. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(10 puslapių)
  2006-01-20
 • Vilniaus universitetas: įkūrimo priežastys, struktūra, reikšmė Lietuvos kultūrai

  Įvadas. Aukštojo mokslo plitimas Europoje ir Lietuvoje. Vilniaus jėzuitų kolegija – Vilniaus universiteto ištakos. Vilniaus universiteto įsteigimas, struktūra. Vilniaus universiteto reikšmė Lietuvos kultūrai. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(12 puslapių)
  2006-05-13
 • Vilniaus vaitai

  Vaito institucijos galių vystymasis. Įvadas. Tiriamos temos pagrindimas. Tyrimo objektas. Vaitija ir jos galių raida Vilniaus mieste XV - XVII amžiuje. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Istoriografija. Darbo struktūra. Vaitai Vilniuje. Vaitų profesijos. Vaitų galios.
  Lietuvos istorija, referatas(6 puslapiai)
  2008-01-14
 • Vincas Kudirka - lietuvių tautinio atgimimo herojus

  Įžanga. Kontekstas. Biografija. "Ne kiekvienai dainai toks likimas". "Varpo" gimimas. "Tėvynės varpai". Publicistika. Literatūrinis darbas. Reziumė.
  Lietuvos istorija, referatas(12 puslapių)
  2007-05-17
 • Vyskupas Merkelis Giedraitis - Žemaitijos apaštalas

  Įvadas. Religinės studijos. Naujų kunigų rengimas. Ryšiai su jėzuitais. Apaštališkoji veikla. Tridento susirinkimo nutarimų vykdymas. Knygų leidyba. Parapijų tvarkymas. Mintys apie kanonizaciją. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(8 puslapiai)
  2006-11-10
 • Vytautas - diplomatas

  Įvadas. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) situacija Vytautui augant. Tėvo dvaras – diplomatijos mokykla. Vytauto ir Jogailos interesų susikirtimas. Vytauto diplomatija kovoje dėl tėvo Kęstučio palikimo. Jogailos ir Vytauto nesutarimai. Astravos sutartis – sėkminga Vytauto kovos baigtis. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdoma Vytauto didžiojo. Vytauto santykiai su Lenkija. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) padėtis po 1385 metų. Unijos su Lenkija. Plačioji Vytauto politika. Vytauto bažnytinė politika. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(22 puslapiai)
  2009-03-18
 • Vytautas Didysis

  Vytauto kilmė. Jo išvaizda ir charakterio savybės, pomėgiai. Vytauto žmonos. Vytauto valdymas. Žalgirio mūšis. Vytauto karūnavimas.
  Lietuvos istorija, referatas(3 puslapiai)
  2005-06-14
 • Vytautas Didysis (2)

  Vytauto Didžiojo charakteristika, jo asmenybės bruožai. Krėvos sutartis. Lietuvos krikštas. Vytauto kova dėl valdžios. Vytauto įsitvirtinimas LDK kunigaikščio soste. Vytauto pastangos karūnuotis. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(9 puslapiai)
  2005-11-01
 • Vytautas Didysis (3)

  Įvadas. Vytauto Didžiojo charakteristika. Jo asmenybės bruožai. Kovos dėl Tėvonijos. Krėvos sutartis. Kovos su totoriais. Kovos su Ordinu dėl Žemaitijos. Žemaičių sukilimas. Lietuvos ir Lenkijos karas su Ordinu. Žalgirio mūšis. Karo pabaiga ir Torūnės taika. Horodlės aktai ir jų reikšmė. Žemaičių krikštas. Vytauto pastangos karūnuotis ir jo mirtis. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(19 puslapių)
  2006-04-11
 • Vytautas Didysis (5)

  Įvadas. Lietuva po didžiojo kunigaikščio Algirdo mirties. Vytauto įsitvirtinimas didžiojo kunigaikščio soste. Vytautas – Algirdo politikos tęsėjas. Santykiai su Lenkija. Santykiai su Ordinu. Žalgirio mūšis. Nuo Torūnės iki Melno taikos. Vytautas ir Lietuvos karalystės idėja. Lucko suvažiavimas. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(11 puslapių)
  2006-04-14
 • Vytautas Didysis (6)

  Įvadas. Sutartys su ordinu. Kęstučio mirtis. Pirmoji Vytauto kova su Jogaila. Antroji Vytauto kova su Jogaila. Vytauto politika. Žalgirio mūšis. Žemaičių krikštas 1413m. Bandymas karūnuoti Vytautą. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(8 puslapiai)
  2007-10-29
 • Vytautas Didysis ir jo asmenybės bruožai

  Vytauto Didžiojo vaikystė. Išvaizda. Jaunystė. Žygiai. Charakteris. Vytautas — krašto tvarkytojas. Vytautas kaip politikas. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(5 puslapiai)
  2006-05-16
 • Vytautas Didysis: nuo atėjimo į valdžią iki mirties

  Įvadas. Trumpai apie Vytautą Didįjį. Vytauto kovos dėl valdžios. Vytauto įsitvirtinimas. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(9 puslapiai)
  2006-10-03
 • Vytautas ir Jogaila kovotojai dėl Lietuvos, Lenkijos ar asmeninių interesų?

  Įvadas. Algirdo ir Kęstučio valdymas. Jogailos ir Kęstučio valdymas. Vytauto kovos dėl valdžios. Jogaila – Lenkijos karalius, Vytautas — Lietuvos. Vytauto užsienio politika. Vytauto karūnavimas. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(8 puslapiai)
  2009-08-31
 • Vytauto asmenybė Lietuvos metraščiuose

  Įvadas. Vytautas Lietuvos istoriografijoje. Vytauto asmenybė Lietuvos metraščiuose. Vytauto asmenybė Alberto Vijūko – Kojelavičiaus akimis. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(6 puslapiai)
  2007-01-09
 • Vytauto Didžiojo asmenybė ir politika

  Įvadas. Vytauto Didžiojo asmenybė. Vytauto didžiojo politika. Lietuvos sąjunga su Lenkija. Vytauto valdymas ir kovos. Tolimesnis Vytauto Didžiojo vadovavimas. Vytauto Didžiojo bandymai vainikuotis karaliumi. Vytauto Didžiojo mirtis. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(10 puslapių)
  2006-12-11
 • Vytauto epocha

  Įvadas. Didysis kunigaikštis Vytautas – biografija. Vytauto kova dėl valdžios. Lietuva XIV amžiuje. Valstybės suklestėjimas. Vytauto užsienio politika. Rytų užsienio politika. Vakarų užsienio politika. 1413 metų Horodlės unija. Vytauto bažnytinė politika. Vytauto karūnavimo klausimas. Istorikų vertinimai. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(16 puslapių)
  2006-09-27
 • Vytauto epocha (2)

  Įvadas. Vytauto veikla iki 1392 metų. Vytauto kova dėl valdžios. Vytauto pozicijos įtvirtinimas. Astravos sutartis. Vytauto vidaus ir užsienio politika. Valstybės centralizavimas ir sujungimas į vietą politini vienetą. Pergalė prieš Ordiną. Sąjunga su Lenkija. Žalgirio mūšis. Horodlės sutartis. Melno taika. Žemaičių krikštas. Santykiai su Europa. Valstybingumo raida. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos santykių problemos. Vytauto pastangos karūnuotis. Išvados.
  Lietuvos istorija, referatas(14 puslapių)
  2006-10-16
Puslapyje rodyti po