Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Forumas>Studentams>Kova su akademiniu nesąžiningumu

Kova su akademiniu nesąžiningumu

Kad galėtum sukurti naują temą, turi prisijungti.Nauja forumo temaKad galėtum atsakyti, turi prisijungti.Atsakyti
AutoriusPranešimas
vitaadmin
IP: 213.197.134.222
Pranešimai: 54
Kova su akademiniu nesąžiningumu
2011-09-15 15:31
Straipsnis apie naujai kuriamą "Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą":
http://www.delfi.lt/news/daily/education/article.php?id=49673308
Bus tiriami plagijavimo, neteisėto kopijavimo, mokslinių tyrimų duomenų padirbinėjimo, klastojimo arba manipuliavimo atvejai moksliniuose darbuose.
Padiskutuokime, ar tarnyba bus pajėgi kovoti su akademine korupcija?
IP: 77.79.24.33
Pranešimai: 323
RE: Kova su akademiniu nesąžiningumu
2011-09-20 11:22
Padėkim Vitai padiskutuoti. :-)

Ne vien Lietuvoje mes turime problemų su mokslo darbuotojų akademiniu nesąžiningumu. Vokietijoje pavyzdžiui, po Guttenbergo skandalo susikūrė keli tinklai, kurie savanorišku pagrindu tikrina disertacijas politikų, tokių kaip GuttenPlag http://de.guttenplag.wikia.com/wiki/GuttenPlag_Wiki. Per trumpą laiką buvo išaiškinta daugiau nei 70 politikų su plagijuotomis disertacijomis, tai čia kalba eina apie pedantiškus ir sąžiningus vokiečius. Mums Lietuvoje tokio tinklo reikėtų, kad patys studentai susibūrę galėtų tikrinti nesąžiningus dėstytojus. Schema ir tinklo veikimo principas gana nesudėtingas, per Radio Svoboda buvo pasakojama apie tai kaip jis veikia.

O tos tarnybos Lietuvoje, įkurs dar vieną kontorą ir viskas... Gerai būtų jei tokios tarnybos būtų pradėjusios veikti prieš 10-12 metų, nes ''popierinių dėstytojų'', kurie savo disertacijas iš studentų darbų darydavosi per tą laiką buvo ne vienas ir ne du. Gaila kad Švietimo Ministerija kaip visuomet pradeda daryti viską pavėluotai ir iš kito galo, beja neaišku kiek ilgai tai dar bus, nes niekam ne naujina, kad rinkimai ne už kalnų, keisis vyriausybė, keisis veidai ir Švietimo Ministerijoje... ką nauja jie pradės-''nepradės'' niekas nežino.
IP: 86.38.206.139
Pranešimai: 323
RE: Kova su akademiniu nesąžiningumu
2011-09-20 13:03
Paskaičiau šiek tiek komentarus, vienas man patiko - pakankamai gerai perteikia nūdienos ministerijų ir įvairių padalinių ''kūrimosi" realybę. :-)

komentavo rokas, 2011 09 15 22:23 (aš tik šio Internetinio komentaro klaidas ištaisiau)
Šaltinis: http://www.delfi.lt/news/daily/education/article.php?id=49673308&com=1

Dabar įsteigs plagijavimo kontrolės departamentą, departamentui skirs direktorių. Na direktoriui reikia bent dviejų pavaduotojų. Reikia žinoma buhalterės ir be abejo apskaitininkės ir kasininkės. Kadangi direktorius pats nevažiuoja reikės, automobilių parko ir vairuotojų, mechanikų, autoelektrikų ir kito mėsainiais aptarnaujančio personalo, plius reikės garažų (perkama bus iš kokio giminaičio ir pan. už milijoną). Patalpoms prižiūrėti reikės ūkvedžio, elektriko, santechniko, kompiuteriams prižiūrėti IT specialisto. Žinoma be valytojos niekaip neišsiversi. Na ir galiausiai priimamas bus žmogelis vienas, kuris kontroliuos ir tikrins ar nėra plagijavimo. Na žinoma dar reiks sekretorės, kadrų skyriaus viršininkės, kadrų skyriaus specialistės na ir dar kokį dešimt pareigybių. Finansavimas bus 20 milijonų metams. Jamam šitą darbą. :-)
vitaadmin
IP: 213.197.134.222
Pranešimai: 54
RE: RE: Kova su akademiniu nesąžiningumu
2011-09-21 10:04
Ačiū, djdainiui, už pratęstą diskusiją :)
Žinoma, kova su akademiniu nesąžiningumu vyksta ne tik Lietuvoje. Reikėtų paminėti, kad po Guttenbergo skandalo atlikta apklausa parodė, jog didesnė dauguma žmonių yra patenkinti gynybos ministro politine veikla, o skandalas net pagerino jo reputaciją visuomenės akyse.
Lietuvoje bandoma kovoti su akademine korupcija, galbūt ne visada tinkamomis priemonėmis ar sprendimais, tačiau panašiomis tarnybomis netikime iš karto. Tiesa? Vieni kuria, kiti išardo, išdrasko sau nepalankias ir kuria - palankias.
IP: 84.46.237.95
Pranešimai: 323
RE: Kova su akademiniu nesąžiningumu
2011-09-21 13:11
Na panašią istoriją kaip Guttenbergas turėjo net V. Putinas, o Lietuvoje G. Kirkilas ir V. Uspakichas. O tai didesnė dauguma žmonių buvo patenkinti gynybos ministro Guttenbergo politine veikla, nėra kos stebėtis, Tai kad ne visi politikai turi rašymo talentą iš esmės nieko tokio, cituojant K. Baumino (2008) nuskabėjusią frazę, ''jei sportuoti, dainuoti, politikuoti ar vadovauti bendrovei jums sekasi geriau nei valdyti plunksną, tai dar nereiškia, kad...'' (pratęsiu mintį) tokie žmonės nėra kompetentingi kitose gyvenimo srityse. Pilna straipsnio versija pateikta mano tiklalapyje http://www.ghostwriter.lt/straipsnis,4. Daugybę kartų teko dirbti su tokiais žmonėmis, ir jų netgi nėra kaip smerkti, tegul jie tik dirba, kuria verslus, užsiima politika, o mes - slapti rašytojai, padėsime Jiems tose srityse, kuriose jie nesijaučia labai stiprūs. :-)