Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Forumas>Studentams>Bendra elektroninė baigiamųjų darbų duomenų bazė

Bendra elektroninė baigiamųjų darbų duomenų bazė

Kad galėtum sukurti naują temą, turi prisijungti.Nauja forumo temaKad galėtum atsakyti, turi prisijungti.Atsakyti
AutoriusPranešimas
vitaadmin
IP: 88.119.230.51
Pranešimai: 54
Bendra elektroninė baigiamųjų darbų duomenų bazė
2011-04-27 14:21
Kartais akį patraukia tokie straipsniai: Studentai sukčiauja http://www.delfi.lt/news/daily/education/article.php?id=44793983
"Keliama idėja kurti bendrą elektroninę baigiamųjų duomenų bazę... programa vykdytų baigiamųjų darbų plagiato patikrą". Planuojama kurti? Įdomu! Tai iki šiol niekas nevykdoma?
"Taip pat svarstoma apie administracinę atsakomybę už akademinių tekstų rašymą kitam asmeniui" – apie planus ne kartą teko skaityti.

Ką mano studentai, rašytojai apie tokią duomenų bazę?
IP: 77.79.24.33
Pranešimai: 323
RE: Bendra elektroninė baigiamųjų darbų duomenų bazė
2011-05-05 12:36
Kad tokia sistema jau nuo 2007 metų veikia, pradžia buvo Vilniaus Universitetas. Visi darbai, kurie buvo įvertinti 9 ir 10 yra tikrinami šios duomenų bazės pagalba, nieko čia naujo.
O dėl administracinės atsakomybės, nebejuokinkit :) čia galėtų nebent taikyti administracinę atsakomybę už plagijavimą, jei toks faktas iš tiesų būtų nustatytas, arba už mokesčių nemokėjimą vykdant ūkinę veiklą. Bet gali kas nors taikyti kažkokias administracines sankcijas už veiklas, kurios yra numatytos EVRK klasifikatoriuje.
IP: 77.79.24.33
Pranešimai: 323
RE: Bendra elektroninė baigiamųjų darbų duomenų bazė
2011-05-05 12:45
pora citatų apie autorines teises, kūrinio sampratą ir teisinį reglamentavimą.

Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 2 straipsnyje numatyta, kad kūrinys - originalus kūrybinės veiklos rezultatas literatūros, meno ir mokslo srityje, nepaisant jo meninės vertės, išraiškos būdo ar formos. Panašiai kūrinys apibrėžiamas ir kitų valstybių įstatymuose. (Usonienė J., 2005, Kūrinio originalumo samprata//Jurisprudencija, T. 78(70); p. 78)

Pagrindinis kūrinio požymis, kartu ir teisinės apsaugos kriterijus (originalus kūrybinės veiklos rezultatas kūriniu laikomas neatsižvelgiant į jo meninę vertę; kūrinys - bet kurios meno, mokslo ar literatūros srities kūrybinės veiklos rezultatas, neatsižvelgiant į jo išraiškos būdą ar formą), yra kūrinio originalumas. Kitais žodžiais tariant, teisinė apsauga intelektinės kūrybinės veiklos rezultatui taikoma tik tuomet, kai jis yra originalus. Ką gi reiškia originalus kūrinys? Kokios kūrinio savybės leidžia intelektinės kūrybinės veiklos rezultatus priskirti literatūros, mokslo ir meno kūriniams kaip autorių teisių objektams? Nei Lietuvos bei užsienio valstybių įstatymai, nei tarptautiniai teisės aktai neįvardija jokių kriterijų žmogaus veiklos rezultato originalumui apibrėžti. Kiekvienu atveju tai teismo funkcija. Nagrinėdamas konkretų ginčą jis gali ir turi nustatyti kriterijus, leidžiančius vieną darbo rezultatą laikyti originaliu, o kito - ne. Pati originalumo samprata yra nevienalytė, todėl originalumo reikalavimas kūriniams nagrinėtinas dviem požiūriais:
- pirma, originalumas kaip kriterijus nustatyti, ar veiklos rezultatas apskritai gali būti saugomas, t. y. nustatyti, ar rezultatas yra kūrinys;
- antra, originalumas kaip kriterijus nustatyti, ar veiklos rezultatas nėra nukopijuotas nuo kito kūrinio, t. y. autorių teisių pažeidimui konstatuoti. (Usonienė J., 2005, Kūrino originalumo samprata//Jurisprudencija, T. 78(70); p. 79)