Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Kietųjų kūnų vidinės trinties nustatymas laisvųjų svyravimų metodu

Kietųjų kūnų vidinės trinties nustatymas laisvųjų svyravimų metodu

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Medienos ilgaamžiškumo referatas. Įvadas. Tribologinė sistema. Tribologinės sistemos jėgos. Mechaniniai LMP virpesiai. Laisvųjų svyravimų amplitudės gesimo nustatymas. Sistemos laisvieji virpesiai, esant slopinimui. Išvados.

Ištrauka

Tribologija tai mokslas apie trintį ir su ja susijusius procesus. Ji apima teorinius ir eksperimentinius fizikinių, cheminių, biologinių ir kitų reiškinių tyrimus, kurie yra susiję su trintimi. Tribologija yra mokslas apie išorinę ir vidinę kietųjų ir skystųjų kūnų trintį. Tribologinė sistema tai yra elementų kompleksas, kuris yra susijęs tam tikrais ryšiais.
Jau nuo senų laukų buvo naudojama trinties reiškiniai, daigtus žmonės transportuodavo rogėmis. Po rogių pavažomis padėdavo apvalius medinius rąstus, tada sumažėdavo jėga, kuri buvo reikalinga tam tikriems elementams pervešti. Jėga sumažėdavo, nes slydimo trintis virsdavo riedėjimo trintimi. Vėliau besitrinančius elementus tepdavo tepalais – tada išorinė kietųjų kūnų trintis virsdavo vidine skysčių trintimi.
Buvo atrastas Leonardo da Vinči dėsnis, kuris teigė, kad trinties jėga yra tiesiogiai proporcinga apkrovai: F=f*N; Jis mane, kad trinties koeficientas f lygus 0,25. Vėliau G. Amoritonas atrado seniai užmiršta Leonardo da Vinči dėsnį, kuris teigė, jog trinties jėga yra proporcinga besitrinančių apkrovai ir ji nepriklauso nuo besitrinančių paviršių matmenų. Trinties koeficientas nekinta ir lygus 0,3. Š. Kulono darbuose buvo pastebėta adhezijos įtaka. Jis pastebėjo, kad padidinus kūnų sąlyčio paviršių padidėja ir pasipriešinimas trinčiai.
Šiame darbe aptarsiu sistemos laisvuosius virpesius esant slopinimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita referatas
KategorijaKita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis264.54 KB
AutoriusGelyte_
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVobolis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kietuju kunu vidines trinties nustatymas laisvuju svyravimu metodu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Vobolis
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą