Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Architektūra ir dizainas>Vetti namo Pompėjoje analizė

Vetti namo Pompėjoje analizė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Kontekstas. Medžiagos, konstrukcijos, technikos. Paskirtis. Estetika. Išvados.

Ištrauka

Pompėja turtingas Romos imperijos provincijos miestas, 79 m. po Kr. palaidotas po ugnikalnio Vezuvijaus vulkaninio purvo sluoksniu. Ši tragiška Pompėjos nelaimė yra tikras džiaugsmas antikinio pasaulio tyrinėtojams. Miestas beveik du tūkstančius metų buvo izoliuotas nuo išorinės aplinkos, apsaugotas nuo gaisrų, vėlesnių pertvarkymų bei sugriovimų. Todėl XIX a., pradėjus archeologinius kasinėjimus, po aštuonių metrų ugnikalnio pelenų sluoksniu buvo atrasti neįkainojami Sen. Romos civilizacijos lobynai.
Antikinio meno kūrinio analizei rinkausi Pompėjoje esantį Veti namą (skirtinguose literatūros bei kitos informacijos šaltiniuose sutinkami panašūs, bet nevienodi jo pavadinimai, pvz.: Vecijų, Vetijų namas). Pasirinkimą lėmė netradicinę istoriją turinti vietovė, o taip pat ir Vilniaus dailės akademijoje studijuojama specialybė — interjero dizainas. Man įdomu, o, be abejo, ir naudinga sužinoti apie antikinius namus, tiksliau, apie Romos imperijos individualių namų statybą, jų struktūrą, interjerus, dekoravimo metodus ir principus.
Mano tikslai rašant šią analizę: išnagrinėti name esančias patalpas, jų paskirtis, išdėstyną namo plane, dekoravimą, taip pat statybos technikas, konstrukcijas, naudotas medžiagas; aptikti senesnių kultūrų (senovės graikų, etruskų, italikų) bruožų.
Rašto darbą suskirščiau į šias pagrindines dalis : 1. Kontekstas (jame trumpai ir bendrai aptarsiu Pompėjos ir Senovės Romos architektūrą, namą supusią aplinką). 2. Paskirtis (kalbėsiu apie namo ir jo patalpų paskirtį). 3. Medžiagos, technikos, konstrukcijos (Aprašysiu namo statybai naudotas medžiagas, technikas, konstrukcijas). 4.Estetika (aprašysiu Veti namo sienų dekorą ir kitas puošybines detales). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasArchitektūros ir dizaino analizė
KategorijaArchitektūra ir dizainas
TipasAnalizės
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis615.93 KB
AutoriusAlumna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Butvilaitė
Švietimo institucijaVilniaus dailės akademija
FakultetasArchitektūros ir dizaino fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Vetti namo Pompejoje analize [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus dailės akademija / 1 Klasė/kursas
  • R. Butvilaitė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą