Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Biologinė psichologija>Binauralinės klausos tyrimas

Binauralinės klausos tyrimas

  
 
 
123456
Aprašymas

Biologiniai psichikos pagrindai: dėmesys, atmintis, jutimas, suvokimas. Literatūros apžvalga. Garso šaltinio lokalizavimas. Darbo tikslas. Ištirti garso šaltinio lokalizavimo vietą skirtingose tiriamojo atžvilgio vietose. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Garso kitimas keičiant ausų kaušelių padėtį. Rezultatų aptarimas. Išvados. Pusiausvyros palaikimas. Rezultatų aptarimas. Išvados.

Ištrauka

Pojūtis — tai vaizdus tikrovės objektų ar organizmo vidaus reiškinių savybių atsispindėjimas psichikoje, kai tie reiškiniai tiesiogiai veikia jutimo organus (Psichologijos žodynas, 2003). Pagal R. Kaffemaną (2002) klausos jutimas - tai skirtingų garso bangų pojūtis klausos analizatoriumi. Girdėjimo pojūčiams yra būdinga lokalizuoti garso šaltinį, kitaip sakant yra įmanoma nustatyti iš kur sklinda garsas. Nustatyti garso vietą galima su binauraline klausa. Kitaip sakant žmogus nustato iš kur sklinda garsas, pagal tai, į kurią ausį (kairiąją ar dešiniąją) garsas patenka greičiau.
R. Kaffemanas (2002) teigė, kad yra trys pagrindinės klausos analizatoriaus dalys. Viena iš jų yra išorinė ausis. Išorinė ausis sustiprina ir nukreipia garsinius dirgiklius ir perduoda į vidinę ausį, kuri perduoda jau garso impulsus į centrinę nervų sistemą.
Klausos aparatai yra atsakingos ne tiktai už garsinių dirgiklių priemim1 ir sustiprinimą, bet ir už žmogaus pusiausvyros palaikymą. Žmogaus pusiausvyra – tai yra kinestezinių jutimų palydovas. Jis kontroliuoja visą žmogaus judėjimą ir kūno padėtį. Už pusiausvyros jutimą yra atsakingi pusratiniai kanalai kurie yra žmogaus vidinėje ausyje (Myers, 2000). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBiologinės psichologijos laboratorinis darbas
KategorijaPsichologija >  Biologinė psichologija
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.59 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Radzevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Binauralines klausos tyrimas [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Laboratoriniai darbai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Radzevičienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą