Išplėstinė paieška
 
 
 

Austrija (13)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Austrija. Istorija. Geografine padėtis ir klimatas. Ekonomika BVP. Nedarbo lygis. Raidos indeksas. Ūkio šakos. Bankai. Austrijos valdžios skola BVP. Verslo įkūrimo kaštai. Priemonės krizei įveikti. Būtiniausios prekės. Kuro kainos Austrijoje. Pagrindinių maisto produktų kaina Austrijoje. Turizmas. Sportas. PowerPoint pristatymas 12 skaidrių.

Ištrauka

Ankstyvuoju savo istorijos laikotarpiu dabartinės Austrijos šiaurės vakarų dalis iki Dunojaus buvo Romos imperijos sudėtyje. Vėliau Austrijos teritorija buvo hunų, langobardų, ostrogotų, bavarų ir frankų valstybių dalimi. 996 m. buvo pirmą kartą paminėtas Austrijos (Ostarrichi) pavadinimas. Dabartinė Austrija susikūrė 1918 metų lapkričio mėn., suskilus Austrijos - Vengrijos imperijai. Austrijos respublikai iš Habsburgų imperijos teko aštuntoji dalis teritorijos ir gyventojų. Pagal 1919 metų San - Šermeno taikos sutartį Austrijos teritoriją sudarė daugiausia senosios austrų žemės. 1921 metais į jos sudėtį buvo įjungta taip pat nedidelė vakarinės Vengrijos dalis su joje vyraujančiais gyventojais austrais (Burgenlando provincija).

1938 m. kovo 12 d. Austrija buvo okupuota fašistinės Vokietijos ir dalyvavo Antrajame pasauliniame kare Vokietijos pusėje. Šalyje įsigalėjo teroro režimas. 1945 m. pavasarį Raudonoji armija išvadavo rytinę Austriją su sostine Viena. Kitą Austrijos dalį išvadavo anglai ir amerikiečiai. JAV, Anglijos, TSRS ir Prancūzijos 1945 metų liepos 4 d. susitarimu Austrijoje buvo sukurta keturių valstybių aukščiausioji valdžia ir šalis padalyta į keturias okupacines zonas. Austrijoje veikė 1929 metų konstitucija, kurią Austrijos vyriausybė 1945 metais vėl priėmė.

1955 05 15 - nepriklausomos ir demokratinės valstybės atkūrimas.
1955 10 26 - neutraliteto paskelbimas - nacionalinė šventė.

Po sovietinio bloko žlugimo Austrija sušvelnino savo neutraliteto politiką ir 1995 m. įstojo į Europos Sąjungą bei 1999 m. tapo euro zonos nare.

Austrija yra centrinėje Europos dalyje, kryžkelėje svarbių tarptautinių kelių, einančių iš Vakarų Europos į Pietryčių Europą ir iš Šiaurės Europos į Pietų Europą. Kaip ir kaimyninė Šveicarija (į kurią Austrija yra labai panaši ir geografine padėtimi, ir gamtos pobūdžiu), ji yra sausumos valstybė, neturinti išėjimo į jūrą. Ji yra tarp 46°22' ir 49° šiaurės platumos ir tarp 9°32' ir 17°10' rytų ilgumos.Centrinės Europos pereinamasis klimatas yra tipiškas Austrijai (alpinis, vidutinis, žemyninis, debesuotas. Keturi metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema. Vasarą dienos šiltos, naktys vėsios. Lietūs neilgi. Žiemos saulėtos, dažnai sninga kalnuose, žemumose- lyja. Daugiausia sniego – gruodžio mėnesį. Aukščiausiuose kalnuose vidutinė metinė temperatūra yra žemiau 0 laipsnių ir netgi vasarą iškrenta sniego).
Jos plotas – 83 858 km². Pasak 2009 m. apskaičiavimų, Austrijoje gyvena 8,357 mln. gyventojų, daugiausia jų miestuose. Tankiausiai gyvenami yra rytiniai, šiauriniai ir pietiniai Austrijos pakraščiai, rečiausiai - vakarinė Alpių dalis. Vienoje ir jos priemiesčiuose gyvena apie 2,2 milijono gyventojų, kituose miestuose gyventojų skaičius nesiekia 300 tūkstančių. Oficiali šalies kalba yra vokiečių, kuria kalba 88,6 % šalies gyventojų. Kitos paplitusios kalbos yra turkų (2,3 %), kroatų (1,6 %), vengrų (0,5 %) ir bosnių (0,4 %). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRegioninės geografijos referatas
KategorijaGeografija >  Regioninė geografija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis690.92 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDiana Volungevičienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint PowerPoint pristatymas [speros.lt].pptx
Microsoft Word Austrija (13) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Diana Volungevičienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą