Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Istorija>Lietuvos istorija>Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) knygos istorija ir poligrafijos atsiradimas mūsų krašte

Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) knygos istorija ir poligrafijos atsiradimas mūsų krašte

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) valstybė, bažnyčios bei kultūros veikėjų knygų rinkiniai. Pranciškus Skorina- Vilniaus spaudos pradininkas. Leidėjai ir spaustuvės. Vilniaus akademijos spaustuvė. Valdovų privilegijos. Išvados.

Ištrauka

"Imkit mane ir skaitykit"- prieš daugiau nei keturis su puse amžiaus prakalbo knyga lietuviškai, prabilo ir šiandien tebegyvuojančios tautos kalba. Tačiau knyga buvo ir anksčiau, gyvavo iki spaudos išradimo.
Mūsų kultūra savo prigimtimi yra žodžio, teksto kultūra, o raštas ir knyga taip ilgai buvo pagrindinė informavimo priemonė, kad mes ją suvokiame esant universalia. Knyga perteikia sukauptą išminties lobyną ir turtina dvasią, knyga apima visas gyvenimo sritis, atliepia visus jo pojūčius, atspindėdama visą įvairovės spektrą.
Taip pat būtina pripažinti, kad šiuo metu knyga išgyvena krizinę situaciją. Turtinga knygos istorija vis dėlto neeliminuoja nuolatinio nepasitenkinimo knyga dėl jos ribotumo ir trūkumų, ypač elektronikos eroje. Taip, ji kinta, evoliucionuoja, kaip tai darė jau nekartą istorijoje, tačiau akivaizdu, kad mūsų sąmonėje nėra knygai pakaitalo ir vargu ar kada nors bus.
Knygos istorija yra sudėtinė knygos istorijos dalis. Kaip ir kitų knygos istorijos dalykų, knygos istorijos teorinį ir mitodologinį pagrindą sudaro istorinis materializmas, atskleidžiantis obijektyvius visuomenės vystymosi dėsningumus. Knygos atsiradimas ir raida glaudžiai susiję su žmonių visuomenės vystymusi. Taigi, darbe apžvelgsime mūsų tautos kultūros ištakas. LDK knygos istoriją bei poligrafijos atsiradimą mūsų krašte. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvos istorijos referatas
KategorijaIstorija >  Lietuvos istorija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis1.01 MB
AutoriusINGA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos didziosios kunigaikstystes (LDK) knygos istorija [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą