Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Gamtinė geografija>Arkties vakarinės dalies tyrinėjimai

Arkties vakarinės dalies tyrinėjimai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Tyrinėtojai. Martynas Frobišeris. Džonas Deivis. Henris Hadsonas. Viljamas Bafinas. Džonas Franklinas. Kabotas. Šiaurės Vakarų kelio paieškos ir pirmieji atradimai Vakarų Arktyje. Nauji Šiaurės Vakarų kelio ieškojimai ir atradimai. Amerikos Arktyje.

Ištrauka

• Martynas Frobišeris
• Džonas Deivis
• Henris Hadsonas
• Viljamas Bafinas
• Džonas Franklinas
• Roalis Amundsenas
• Kabotas
Martynas Frobišeris
(1535–1594)
Anglų jūrininkas iš Veikfyldo, Jorkšyras. Jis įvykdė tris keliones į Ameriką, tuo metu vadintą Naujuoju Pasauliu, ieškodamas Šiaurės vakarų kelio. Visos jo kelionės baigėsi šiaurės rytų Kanadoje, netoli šiandieninės Rezoliucijos salos ir Frobišerio įlankos.
Džonas Deivis
(1550 – 1605)
Atrado Falklando salas (1592), iškojo šiaurės vakarų kelio iš Atlanto į Ramųjį vandenyną, tyrė Šiaurės Amerikos pakrantę, Grenlandijos vakarinius krantus, Labradoro pusiasalio rytinius krantus, išleido kelionių aprašymą.
Henris Hadsonas
(1570-1611)
Keletą kartų plaukė ieškoti jūrų kelio iš Atlanto į Ramųjį vandenyną palei šiaurinius Eurazijos ir Šiaurės Amerikos krantus. Per trečiąją kelionę, 1609 m., ištyrė dalį Šiaurės Amerikos pakrančių, atrado Hadsono upę. Paskutinį kartą jis išplaukė ieškoti šiaurės vakarų kelio 1610 m., atrado sąsiaurį ir įlanką, pavadintus jo vardu, bet, nespėjęs išplaukti iš įlankos, liko žiemoti jos pietinėje dalyje. 1611 m. pavasarį laivo įgula, nebenorėdama visą vasarą keliauti po šiaurės jūras, sukėlė maištą, išsodino Henrį Hadsoną, jo sūnų ir jo šalininkus. Hadsonas žuvo arktiniuose tyruose.
Viljamas Bafinas
(1584-1622)
Anglų jūrininkas ir tyrinėtojas. 1615 m. kartu su Bylot ištyrė pietinius ir vakarinius Hadsono sąsiaurio pakraščius. 1616 m., ieškodamas šiaurės vakarų kelio aplink Ameriką, plaukė (vėliau jo vardu pavadinta) Bafino įlanka. 1617-1618 m. tyrė ir matavo Raudonosios jūros ir Persijos įlankos krantus. Žuvo anglams ir persams apgulus portugalų ginamą Ormūzą prie Persijos įlankos.
Džonas Franklinas
(1786 – 1847)
Britų karalystės jūrų admirolas, Arkties tyrinėtojas, kuris pažymėjo žemėlapiuose beveik du trečdalius Šiaurės Amerikos šiaurinės pakrantės. Jis ištyrinėjo pakrantę beveik iki 36 laipsnių ilgumos, padarė svarbių atradimų apie Žemės magnetizmą. Iš paskutinės ekspedicijos į Šiaurės polių, prasidėjusios 1845 m., Dž. Franklinas nesugrįžo. Manoma, kad ekspedicijos laivus sudaužė ledynai.
Kabotas
(1450-1499)
Garsus italų jūreivis ir keliautojas. 1497 m. Kabotas išvyko į Bristolį pasiruošti pirmajai savo kelionei. Jis išvyko su vieninteliu laivu, pavadintu Matthew – mažu (50 tonų), tačiau greitu ir pajėgiu. Įgulą sudarė tik 18 žmonių. 1497 m. birželio 24 d. Džonas Kabotas išsilaipino Niufaundlende. Skyręs kažkiek laiko ištyrinėti žemėms, tikriausiai apie liepos 20 d. keliautojas pasuko atgal į Angliją ir rugpjūčio 20 d. grįžo į Bristolį.
1498, jis vėl išplaukė – šįkart jau su 5 laivais. Vienas tų laivų beveik skęsdamas netrukus pasirodė Airijos uoste. Apie kitus nuo to laiko niekas nieko negirdėjo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasGamtinės geografijos referatas
KategorijaGeografija >  Gamtinė geografija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis384.43 KB
Autorius2 darbas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Stankevičius
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Arkties vakarines dalies tyrinejimai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Stankevičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą