Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Vyrų ir moterų požiūris į būdingas genderines savybes

Vyrų ir moterų požiūris į būdingas genderines savybes

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - palyginti skirtingas kartas atstovaujančių vyrų bei moterų požiūrius į sau būdingas genderines savybes. Metodika. Tiriamieji. Duomenų apdorojimas. Rezultatų analizė. Genderinės priklausomybės indeksai. Genderinės priklausomybės indeksų vidurkių skirtumų reikšmės tirtose grupėse. Išvados.

Ištrauka

Socialinius vaidmenis galima kaitalioti. Tas pats žmogus gali būti ir rinkėjas, ir inžinierius, ir pirkėjas. Vaidmenys – kaip kostiumai: vieną nusivilkai, kitą apsivilkai. Tik vienas vaidmuo nesikeičia – vyro arba moters vaidmuo, kuris yra dalis žmogaus tapatumo. Lyties principas apima ne tik fizinį kūną - vyro kūnas, jo dalys yra vyriškos, o moterų esti moteriškos - bet ir žmogaus psichiką. Visuomenėje yra įsigalėję atitinkamų asmenybės savybių priskyrimai skirtingų lyčių atsovams ir jie vadinami genderiniais stereotipais.
Nuo seniausių laikų vyrų ir moterų vaidmenys skyrėsi: vyrai eidavo į medžioklę, kariaudavo, žvejodavo, užimdavo aukštesnę socialinę padėtį, moterys likdavo namuose, prižūrėdavo vaikus ir rūpindavosi namų ruošos darbais. Lyčių vaidmenys atspindi tam tikrą biologinę įtaką, tačiau taip pat iliustruoja ir stiprų kultūros vaidmenį. Lyčių skirtumas yra ta vieta, kur susisiekia gamta ir kultūra. Būdami stipresni ir greitesni, vyrai dažniau atlieka fizinės jėgos reikalaujančius vaidmenis, moterų gebėjimas gimdyti ir auginti vaikus sąlygoja tai, kad jos dažniau atlieka globėjiškų savybių reikalaujančius vaidmenis (Myers, 2008). Pagrindiniais moteriškosios prigimties bruožais yra laikomi pasiaukojimas globoti, kantrumas, gailestingumas, švelnumas, jautresnis sugebėjimas kitą užjausti, emocingumas, jausmingumas. Tuo tarpu vyras daug dažniau remiasi jėga, jis nori valdyti, kovoti, būti gerbiamas ir pripažintas, dažniau negu moterys griebiasi agresijos (Kralikauskas, 1993).
Dabartinė Vakarų kultūra keičiasi – mažėja vyrų ūgio ir agresyvumo reikšmė aukštos socialinės padėties vaidmenims, mažėja gimstamumas, atsirado prieš moterų diskriminaciją nukreipti įstatymai, feministiniai sąjūdžiai bei konkurencinės sąlygos - ko pasekoje, vienodėjant vaidmenų užduotims lyčių skirtumai mažėja.
Darbo tikslas - palyginti skirtingas kartas atstovaujančių vyrų bei moterų požiūrius į sau
būdingas genderines savybes.
Hipotezė – lyginant su jaunosios kartos atstovais, vyresnio amžiaus vyrai sau dažniau priskiria tokias savybes, kurios tradiciškai vadintos vyriškomis, o šio amžiaus moterys – tokias savybes, kurios vadintos moteriškomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos namų darbas
KategorijaPsichologija
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis20.92 KB
AutoriusAkvilė
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyru ir moteru poziuris i budingas genderines savybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą