Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių teismų sistema (2)

Administracinių teismų sistema (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Administracinių teismų samprata. Administracinių teismų sistema pagal 1999 m. Sausio 14d. Lietuvos Respublikos (LR) administracinių teismų įsteigimo įstatymą. 2001 metų administracinių teismų sistemos reforma. Teisės pažeidimo sudėtis. Išvados.

Ištrauka

Teismų sistema – tai valstybės teisminės valdžios institucijų, kurias sieja bendri organizavimo ir veiklos principai, visuma. Lietuvos Respublikos teismų sistemą sudaro keturių pakopų bendrosios kompetencijos teismai ir specializuoti teismai. Šiame darbe nagrinėjama specializuotų teismų sistema kitaip dar vadinama administracinių teismų sistema.
Kiekvienam valstybės tarnautojui būtina susipažinti su administracinių teismų sistema, nes dažnam tarnautojui tenka kreiptis į šią teisminę instanciją


Administraciniai teismai – tai specializuoti teismai, Lietuvoje veikiantys nuo 1999 metų. Skirtingai nuo bendrosios kompetencijos teismų, kuriuose nagrinėjamos baudžiamosios bylos ir ginčai, kylantys iš civilinių, šeimos, darbo, kitų privatinių teisinių santykių, administraciniuose teismuose sprendžiami ginčai, kurie kyla vidaus ir viešojo administravimo, valdymo srityje. Kitaip tariant, administraciniai teismai nagrinėja ginčus, kuriuose bent viena iš šalių yra valstybė, savivaldybė arba valstybės ar savivaldybės institucija, įstaiga, tarnyba, tarnautojas, ir kurie kyla šiems subjektams įgyvendinant vykdomosios valdžios funkcijas (Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas, 2008). Vienas iš pagrindinių šių teismų tikslų yra ginti asmens teises nuo neteisėtų valdžios institucijų ir pareigūnų veiksmų bei sprendimų (Čiočys, 2008).
Administraciniai teismai nagrinėja fizinių ir juridinių asmenų skundus (prašymus)(Lietuvos Vyriausias Administracinis Teismas, 2008) : ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.94 KB
Autoriusmindaugas17
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasUrbonienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu teismu sistema (2) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Urbonienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą