Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Lietuvos apgyvendinimo įstaigų statistinis tyrimas

Lietuvos apgyvendinimo įstaigų statistinis tyrimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos. Formulės. Pirminiai analizuojami duomenys. Santykiniai dydžiai. Struktūriniai santykiniai dydžiai. Palyginimo santykinis dydis. Intensyvumo santykinis dydis. Dinamika. Baziniai ir grandininiai absoliutiniai pokyčiai. Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus didėjimo tempas (bazinis). Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus padidėjimo tempas (bazinis). Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus didėjimo tempas (grandininis). Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus padidėjimo tempas (grandininis). Vidutiniai indikatoriai. Vidutinis įstaigų skaičius 2005-2009 metais. Įmonių skaičiaus padidėjimas kasmet. Vidutinis didėjimo tempas. Vidutinis padidėjimo tempas. Pagreičio koeficientas prognozavimas. Prognozė, pagal vidutinį absoliutinį padidėjimą. Prognozė, pagal vidutinį didėjimo tempą. Prognozė, pagal tiesinio trento lygtį. Prognozės paklaida. Išvados.

Ištrauka

Turizmas – viena iš perspektyviausių ūkio šakų mažoms, patogią geografinę padėtį ir
gamtinius bei kultūrinius išteklius turinčioms šalims. Jau keli dešimtmečiai mokslininkai, įvairios valstybės institucijos ir politikai didžiausią dėmesį skiria atvykstamajam ir vietiniam turizmui. Turizmas gali būti pagrindine ūkinės veiklos sritimi ir pajamų šaltiniu. Tai ekonominė veikla, kuri leidžia išnaudoti esamus turizmo išteklius ir sukurti naujas darbo vietas. Lietuva – pajūrio valstybė, esanti geroje geografinėje padėtyje ir turinti palyginti didelį gamtinį bei kultūrinį turizmo potencialą.
Per paskutinius kelis dešimtmečius įvyko dideli pokyčiai turizmo srityje. Verslo globalizacija, gerėjanti gyvenimo kokybė skatino žmones vis daugiau keliauti. Neišvengiamai vystėsi ir apgyvendinimo įstaigų tinklas, plėtėsi paslaugos, kurios galėtų tenkinti keliaujančių žmonių poreikius. Viešbučiuose, moteliuose, svečių namuose ar kitose apgyvendinimo įstaigose žmogus gauna ne tik nakvynės paslaugas, bet ir jam reikalingas poilsio, saugumo, komforto ir daugelį kitų garantijų. Apgyvendinimo paslaugos labai svarbios šalies ar regiono ekonomikai kaip biudžeto pajamų šaltinis bei darbo vietos. Turistų išlaidos, skiriamos apsigyventi, yra nevienodos. Jos priklauso nuo pasirinktos apgyvendinimo įstaigos tipo, rinkos bei kitų faktorių, tačiau manoma, kad vidutiniškai daugiau nei 30 proc. visų kelionės išlaidų tenka šiam sektoriui.
Temos aktualumas: Lietuvai atgavus nepriklausomybę, tapome rinkos ekonomikos šalimi. Per pastaruosius keletą metų, mūsų šalies ekonomika vystėsi itin sparčiai. Gerėjant verslo sąlygoms šalyje, didėjant saugumui ir ypač įstojus į Europos sąjungą bei NATO nuolat augo užsienio investicijos, kūrėsi verslo ryšiai tarp Lietuvos ir užsienio valstybių. Dėl šių priežasčių kiekvienais metais mūsų šalyje apsilanko vis daugiau verslininkų, bei įvairaus lygio įmonių vadovų. Taip pat, didėjant Lietuvos vardo žinomumui užsienyje, daugėja ir turistų srautai į Lietuvą, kurie atvyksta pamatyti gražiausias, vienos iš Baltijos regiono šalių, vietas, susipažinti su krašto kultūra bei papročiais arba tiesiog poilsiauti Lietuvos kurortuose. Negalima pamiršti ir vietinių turistų. Didėjant pajamoms auga ir šalyje keliaujančiųjų lietuvių skaičius. Įvyko esminiai žmonių gyvenimo pokyčiai, nebeįsivaizduojamas kokybiškas gyvenimas be apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių. Todėl yra būtina, atsižvelgti į nuolat aktyvėjantį turizmą, įvertinti naujų apgyvendinimo įstaigų poreikį dabartinėje rinkoje, šio verslo šakos perspektyvas. Pasirinkome analizuoti apgyvendinimo įstaigų veiklą, nes ši sfera yra be galo aktuali mūsų visuomenėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos referatas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasReferatai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis368.26 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDalia Stukaitė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos apgyvendinimo istaigu statistinis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Dalia Stukaitė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą