Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės atsakomybės taikymo procedūros: aplinkybių nustatymas, tinkamas jų nagrinėjimas ir praktinė nagrinėjimo tvarka

Administracinės atsakomybės taikymo procedūros: aplinkybių nustatymas, tinkamas jų nagrinėjimas ir praktinė nagrinėjimo tvarka

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas – išanalizuoti aplinkybes, dėl kurių administracinių teisės pažeidimų bylų teisena yra negalima. Teismai, nagrinėjantys administracinių teisės pažeidimų bylas. Bendrosios kompetencijos teismai. Specializuoti — administraciniai teismai. Aplinkybės, darančios administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną negalimą. Atvejų, kai administracinės teisės bylų teisena negalima arba yra nutrauktina praktiniai pavyzdžiai. 1 pavyzdys. 2 pavyzdys. 3 pavyzdys. 4 pavyzdys. 5 pavyzdys. 6 pavyzdys. 7 pavyzdys. Aplinkybės pašalinančios administracinę atsakomybę. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisena. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos sąvoka, uždaviniai ir pagrindiniai principai. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos stadijos. Administracinės teisės pažeidimo sudėtis. Administracinių teisės pažeidimų bylų proceso kalba. Prokuroro teisės administracinių teisės pažeidimų bylų teisenoje. Administraciniai ginčai. Skundo, prašymo, pareiškimo sąvoka. Institucijos, nagrinėjančios prašymus, pareiškimus, siūlymus ir skundus dėl ginčo viešojo administravimo srityje. Įgaliojimas. Nutarimo priėmimas. Administracinės teisės pažeidimo bylos nutarimas, jo rūšys. Nutarimo administracinės teisės pažeidimo byloje apskundimas. Administracinės nuobaudos. Nuobaudų rūšys, skyrimas ir vykdymas. Nutarimo vykdymas. Išvados.

Ištrauka

Tyrimo aktualumas - atkūrus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę pradėjo vystytis teisinės sistemos reforma, tačiau praėjus jau penkiolikai metų, daugelyje teisės akų dar vis galiojo senieji kodeksai. Tik 2000-02-17 įsakymu Nr. VIII-1543 padaryta nemažai esminių pakeitimų: įtvirtintas visiškai naujas nemokamų viešųjų darbų institutas, kai kurių rūšių administracinių nuobaudų vykdymo senaties terminas ir kt. Dėl šių pakeitimų procesas tapo efektyvesnis, kokybiškesnis. Reikšmingas administracinių bylų teisenai ir administracinių teismų sistemos sukūrimas. Ši sistema funkcionuoja nuo 1999 metų. Ir jau dabar galima vertinti administracinių teismų reikšmę formuojant administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos praktiką. Todėl teisiniai santykiai, kylantys administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos metu, besiformuojantis kokybiškesnis administracinis procesas, reikalauja gilesnio tyrimo, ir todėl daro šią temą aktualia ir reikšminga.
Tyrimo problema - administraciniai teisės pažeidimai – bene dažniausiai padaromi teisės pažeidimai. Vien tik per 2004 metus Lietuvoje padaryta apie pusė milijono administracinių teisės pažeidimų. Tai reiškia, kad kiekvienu atveju buvo iškelta ir tirta administracinė byla, kurioje buvo priimtas vienoks ar kitoks sprendimas. Nekyla abejonių, kad šis procesas palietė daugumą Lietuvos gyventojų, bet gal ne visais atvejais buvo užtikrinta asmenų teisių ir teisėtų interesų apsauga.
Tyrimo objektas – administracinės atsakomybės taikymo procedūros, aplinkybių nustatymas ir tinkamas jų nagrinėjimas bei praktinė nagrinėjimo tvarka, priimant nutarimą teisme.
Tyrimo tikslas – išanalizuoti aplinkybes, dėl kurių administracinių teisės pažeidimų bylų teisena yra negalima.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išanalizuoti administracinių ginčų sprendimo tvarką ir ginčų nagrinėjimo žinybingumą.
2. Išanalizuoti administracinių teisės pažeidimų bylų teiseną ir pateikti išvadas ir pasiūlymus dėl norminių teisės aktų koregavimo, nagrinėjant administracinių pažeidimų bylas.
3. Išanalizuoti bylas kuriose kvalifikuojamos nustatytos faktinės aplinkybės ir padaryti teisės pažeidimai, apibrėžti įgaliojimo atstovauti teisme įforminimą, pareiškimų, prašymų, skundų teismui išdėstymo formą.
4. Remiantis teismų praktika pateikti aplinkybes, dėl kurių administracinių bylų teisena yra negalima taip pat jų pavyzdžius.
5.Išnagrinėti nutarimo priėmimą, administracinių nuobaudų rūšis ir nuobaudų skyrimą bei vykdymą.
Tyrimo hipotezė – administraciniai teisės pažeidimai bei atsakomybė už juos.
Tyrimo metodai. Darbas atliktas nagrinėjant, lyginamąjį, sisteminį metodus. Šie metodai leido nustatyti administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos dėsningumus, lemiančius įstatymų teisinio reguliavimo ypatybes, vietą teisinėje sistemoje, taip pat teisenos, subjektų veiklos trūkumus, jų priežastis ir sąlygas, šios veiklos tobulinimo kryptis, administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos praktikos formavimosi tendencijas.
Informacijos šaltinių apžvalga - Šiame darbe buvo remiamasi įvairiais informaciniais šaltiniais: oficialiais teisės aktais, teismų praktika, moksline literatūra, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymu, Lietuvos Respublikos Konstitucija, ir kt. Tarp tyrimo šaltinių svarbiausia vieta teikiama administracinių teismų ir kitų institucijų praktikai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės analizė
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasAnalizės
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai21
Dydis65.41 KB
Autoriuskniauksyte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVanagas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines atsakomybes taikymo proceduros [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 41 puslapis 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Vanagas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą