Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas taikinimo komisijoje

Kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas taikinimo komisijoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – susipažinti su kolektyviniais darbo ginčais, juos nagrinėjančiais organais ir išanalizuoti nagrinėjimo tvarką taikinimo komisijoje. Kolektyviniai darbo ginčai. Kolektyvinių derybų vaidmuo, sprendžiant kolektyvinius darbo ginčus. Kolektyvinius darbo ginčus nagrinėjantys organai. Kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas taikinimo komisijoje. "Teismų praktika" kolektyvinio darbo ginčo apžvalga. "Teismų praktika" kolektyvinių darbo ginčų nutarčių pavyzdžiai. 1 pavyzdys. Nustatė. Konstatuoja. 2 pavyzdys. Nustatė. Nutarė. Išvados.

Ištrauka

Darbo teisė – tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja visuomeninius santykius, darbo procese susidarančius tarp darbuotojų ir darbdavių, taip pat glaudžiai su šiais santykiais susijusius darbdavių bei jų organizacijų, darbuotojo kolektyvo ar jo atstovų ir valstybės institucijų santykius dėl darbuotojų darbo, socialinių bei ekonominių sąlygų nustatymo, santykius, susijusius su saugos darbe ir darbo įstatymų laikymosi priežiūra bei kontrole, įdarbinimo, profesinio rengimo ir kitus santykius (Dambrauskienė, Marcijonas, Monkevičius, Petkevičius ir kt., 2004, p.349).
Visada, prieš sudarant darbo sutartį, yra sutariama dėl darbo sutarties sąlygų. Tačiau darbo proceso metu iškyla įvairių konfliktinių situacijų, kurių arba nebuvo įtraukta į darbo sutarties sąlygas, arba tiesiog jų nesilaikoma. Tokiu atveju ir iškyla kolektyvinis darbo ginčas tarp darbuotojų ir darbdavio ar jo atstovų. Kolektyvinių darbo ginčų vis daugėja ir tai reiškia, kad darbuotojų aktyvumas didėja, ginant savo teises.
Šiame referate susipažinsime su kolektyvinius darbo ginčus nagrinėjančiais organais ir išanalizuosime šių ginčų nagrinėjimą taikinimo komisijoje, apžvelgsime, koks yra derybų vaidmuo, sprendžiant kolektyvinius darbo ginčus, pateiksime kolektyvinių darbo ginčų teismo praktikos pavyzdžių.
Darbo objektas – kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas taikinimo komisijoje.
Darbo tikslas – susipažinti su kolektyviniais darbo ginčais, juos nagrinėjančiais organais ir išanalizuoti nagrinėjimo tvarką taikinimo komisijoje.
Darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su kolektyvinio darbo ginčo sąvoka, kas yra šių ginčų subjektai ir objektai.
2. Išanalizuoti, kada gali kilti kolektyviniai darbo ginčai ir kas juos nagrinėja.
3. Apžvelgti kolektyvinio darbo ginčo nesutarimų sprendimo derybų ir ginčų stadijas.
4. Trumpai apžvelgti visus kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjančius organus.
5. Plačiau išanalizuoti kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimą taikinimo komisijoje.
Darbo struktūra – šį darbą sudaro santrumpų sąrašas, įvadas, dėstymas, išvados, literatūros sąrašas. Bendra darbo apimtis yra 18 puslapių.

Kolektyvinių darbo ginčų kyla gan dažnai ir dėl įvairiausių priežasčių, nes kiekviena šalis visada turi savo interesų ir tikslų. Šie ginčai labiausiai yra "susiję su darbuotojų judėjimais, siekiant geresnių darbo sąlygų" (Petrylaitė, 2005, p.64). Pirmieji tarptautiniai darbo teisės aktai, kurie reguliuoja klausimus, susijusius su kolektyviniais darbo ginčais, buvo priimti tik po Antrojo pasaulinio karo. Ši teisė į kolektyvinius darbo ginčus bei jų sprendimą buvo įvirtinta Tarptautinės darbo organizacijos 1949 metų konvencijoje Nr.98 "Dėl teisės jungtis į organizacijas ir vesti kolektyvines derybas principų taikymo" (Valstybės žinios, 1994, Nr.49-913). Kolektyvinių darbo ginčų teisė taip pat yra įtvirtinta Tarptautinės darbo organizacijos 1981 metų konvencijoje Nr.154 "Dėl kolektyvinių derybų skatinimo" (Valstybės žinios, 1996, Nr.30-740). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.39 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasŽilinskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kolektyviniu darbo gincu nagrinejimas taikinimo komisijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Žilinskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą