Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Nedarbo psichologiniai aspektai

Nedarbo psichologiniai aspektai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas. Teoriškai išnagrinėti ir empyriškai pagrįsti žmogaus psichologines problemos, kurias sukelia nedarbas. Teorinė dalis. Nedarbo reguliavimas. Kaip atsiranda psichologiniai sveikatos sutrikimai. Nedarbo ir psichologinių problemų ryšys. Empirinė dalis. Tyrimo etapai. Išvados.

Ištrauka

Temos parinkimas. Pereinamuoju laikotarpiu visuomenėje atsiranda nauji požiūriai į žmonių darbinę veiklą, jie kitaip pradeda vertinti savo padėtį, savo socialines ir ekonomines pozicijas visuomenėje. Laisvos rinkos sąlygos įneša neišvengiamas pataisas socialiniams sluoksniams. Kyla vis rimtesnių socialinių bei psichologinių žmonių problemų. Viena iš jų - nedarbas, kurią ir numatėme nagrinėti. Yra tokios psichologinės būsenos, kaip rūpesčiai, stresas, depresija, baimė ir t.t., kurios padaro gyvenimą apgailėtiną. Ir yra būsenos, kurios sukelia žalingas pasekmes - vogimas, smurtas, sukčiavimas, lošimas kazino ir panašiai. Mūsų tema: nedarbo psichologiniai aspektai (žiūrėti 1pav., 1priede).
Aktualijos pagrindimas. Nedarbas Lietuvoje šiuo metu viršija 14%. Tai yra ir ekonominė našta valstybei, ir rimta socialinė, psichologinė, darbo netekusio ar jo negavusio, žmogaus problema. Taip pat ir jo šeimos problema. Darbas yra viena pagrindinių žmogaus vertybių bei svarbiausia gerovės sąlyga. Darbo netektį daugelis žmonių vertina kaip vieną didžiausių grėsmių. Ilgalaikis nedarbas neigiamai veikia žmogaus psichiką, menkina kvalifikaciją, motyvaciją dirbti, sukuria rimtas materialines problemas šeimai, užkrauna papildomą rūpestį valstybei. Bedarbis netenka socialinės aplinkos jaučiasi vienišas ir nemato bet kokis veiklos prasmės.
Anot A. ir V. Matulionių (Sociologija, homo liber, Vilnius, 2003m.) nedarbo problema tampa vis aktualesnė. Tai sudėtingas visuomeninis reiškinys, sukeliantis sunkių pasekmių tiek pačiam bedarbiui, tiek visuomenei. Nedarbas - tai tokia padėtis, kai darbingas žmogus, kuris nori dirbti, negali gauti darbo. Nedarbas visuomet sukelia sudėtingų socialinių problemų ir neigiamų socialinių pasekmių. Todėl nedarbas skatina apatiją ir mažina norą toliau kovoti dėl savo vietos visuomenėje.
Sparčios ir fundamentalios Lietuvos pastarųjų metų politinės, socialinės bei ekonominės permainos lėmė esminius pokyčius visose visuomenės gyvenimo srityse.
Problema. Kaip nedarbas gali paveikti žmogaus psichologinę būseną?
Tyrimo objektas. Psichologinės problemos šeimoje.
Tyrimo tikslas. Teoriškai išnagrinėti ir empyriškai pagrįsti žmogaus psichologines problemos, kurias sukelia nedarbas.
Uždaviniai:
1. išanalizuoti nedarbo priežastis bei sąsajas su žmogaus psichologiniais sutrikimais ir jų įtaką šeimai,
2. išnagrinėti respondentų požiūrį į nedarbo sukeliamus psichologinius sutrikimus,
3. palyginti respondentų ir ekspertų požiūrius į nedarbo sukeliamus psichologinius sutrikimus šeimoje.
Hipotezė. Nedarbas turi įtakos žmogaus psichologinei būsenai.
Kintamieji. Iš hipotezės išryškėja du kintamieji: nepriklausomas kintamasis - nedarbas Lietuvoje , o priklausomas kintamasis - žmogaus psichologinė būsena.
Metodai. Siekiant išanalizuoti nedarbo įtaką žmogaus psichologinėms problemoms, naudosime mokslinės literatūros analizės metodą; Taikysime anketinės apklausos metodą, siekiant atskleisti respondentų požiūrį į nedarbo sukeliamas psichologines problemas; Norint palyginti respondentų ir ekspertų nuomonę naudosime lyginamosios analizės metodą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis57.21 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Adomaitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo psichologiniai aspektai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • R. Adomaitienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą