Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kaip vaikai supranta mirtį ir išgyvena sielvartą

Kaip vaikai supranta mirtį ir išgyvena sielvartą

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Kaip vaikai supranta mirtį ir išgyvena sielvartą. Iki 5 metų. 5–9 metų. Virš 10 metų. Paauglystėje. Vaikų reakcija į pranešimą apie artimojo mirtį. Tėvų mirtis. Brolio ar sesers mirtis. Senelių mirtis. Draugų mirtis. Vaikai ir savižudybės. Kaip padėti gedinčiam vaikui. Išvados.

Ištrauka

Viena iš sunkiausių situacijų tėvams yra tada, kai jie turi pranešti savo vaikui, kad mirė artimas žmogus. Iš tikrųjų, vaikai supranta daug daugiau, negu mums atrodo. Net būdami dviejų ar trijų metų amžiaus jie klausinėja apie mirtį. Jie pajėgia susidoroti su mirties realybe - kartais geriau negu juos supantys suaugusieji. Aišku vaikams irgi reikia laiko susitaikyti su tuo ir sugrįžti į normalią gyvenimo tėkmę. Bet kai vaikas dažniausiai seka suaugusiųjų pavyzdžiu, tada nereikia bijoti išreikšti savo paties skausmo. Jie turi jaustis mylimi, kai aplink daug skaudžių jausmų.
Netektys visada labai skaudžiai paliečia vaikus. Dažnai suaugę nesuteikia vaikų netekties išgyvenimams tiek reikšmės, kiek reikėtų. Dažnai tai vyksta ir todėl, kad suaugusieji tiesiog nežino, kaip ir ką sakyti vaikui, kai miršta kas nors iš artimų vaikui žmonių. Pirmąsias netektis vaikai dažniausiai išgyvena mirus mylimiems gyvūnams. Vaikų ir gyvūnų ryšys, kai jie auga kartu ir yra artimi, yra ypatingas – vaikas priima gyvūną kaip savo draugą, kuriam atsiveria, pasakoja viską, kas jam svarbiausia, patiki savo pačias didžiausias paslaptis. Todėl vaikai labai liūdi, išgyvena ir gedi netekę savo augintinių. Tai svarbu suprasti suaugusiesiems ir padėti vaikams išgyventi šį sielvartą. Nuo pirmos gyvenimo netekties išgyvenimo gali labai stipriai priklausyti, kaip vaikas, kai suaugs, priims kitas gyvenimo netektis – ar leis sau išgyventi liūdesį ir sielvartą. Vaikus labai sukrečia, jei miršta kas nors iš artimos vaikui aplinkos, o tėvų mirtis prilygsta katastrofai vaiko pasaulyje. Juos labai emociškai paveikia ir kito vaiko mirtis – nes griūva įsivaizduojamas ar jau įgytas vaiko tikėjimas patirtimi, kad miršta tik seni žmonės. Po netekties vaikas gali pradėti elgtis lyg būtų keliais metais mažesnis - pradeda žįsti nykštį, šlapintis į lovą. Žaisdami, jie gali apsimesti, kad miršta, vaizduoti kitų mirtį ir pan. Nėra "normalaus" ar teisingo gedulo, kiekvienam vaikui jis gali pasireikšti labai skirtingai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.53 KB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Damonskienė
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip vaikai supranta mirti ir isgyvena sielvarta [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • E. Damonskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą