Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Patentų teisės normos (3)

Patentų teisės normos (3)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – remiantis įvairiais Lietuvos Respublikos (toliau LR) įstatymais, Vyriausybės nutarimais, norminiais teisės aktais ir moksline literatūra aptarti ir įvertinti patentų teisės normas. Teisės normos ir teisiniai santykiai. Patentų teisės samprata. Patentų esmė ir paskirtis. Patentų teisės bruožai. Patentų teisės normos. Išvados.

Ištrauka

Nuo senų laikų kūrėjai, kurdami savo išradimus ar kitus techninius objektus, siekė būti įvertinti ir pripažinti visuomenėje. Kadangi techninės kūrybos rezultatai yra intelektinės veiklos rezultatai, o norint juos gauti, reikia daugiau ar mažiau dirbti, tai jau nuo seno buvo pradėta spręsti ne tik autorystės apsaugos, bet ir techninės kūrybos darbo kompensavimo klausimus. Tam buvo sukurta sistema, sauganti kūrėjų intelektinės nuosavybės rezultatus, t.y. jau nuo seniausių laikų buvo sudarinėjamos specialios teisinės (patentų) normos, būdingos atitinkamoms visuomeninėms ekonominėms formacijoms.
Viena iš intelektinės nuosavybės teisių apsaugos rūšių yra patentų teisės normos, kurios saugo pramonės nuosavybės objektus bei jų kūrėjų teises. Būtent kūrėjas, gaudamas patentą, įgyja monopolines teises naudoti savo sukurtą objektą ar tas teises parduoti licencijų forma. Sukurta apsaugos sistema taip pat turi didžiulės reikšmės techninių žinių skleidimui ir prekybai technologijomis, taip pat turi didelę reikšmę ir ntelektinei nuosavybei, kur, ypač patentai, yra svarbūs paverčiant inovatyvias idėjas ir išradimus konkurencingais produktais, kurie žymiai padidina pelno dydį.
Taigi pasirinktoji tema yra aktuali šiomis dienomis tuo, jog yra svarbu kiekvienam žinoti, kad tiek intelektinė nuosavybė, tiek techninės žinios yra saugomos įstatymo, t.y. patentų teisės normomis, kurios garantuoja, jog naujai sukūrtos idėjos, išradimai bus apsaugoti nuo plagijavimo ir neteisėto panaudojimo.
Pakrindinis rašto darbo tikslas – remiantis įvairiais Lietuvos Respublikos (toliau LR) įstatymais, Vyriausybės nutarimais, norminais teisės aktais ir moksline literatūra aptarti ir įvertinti patentų teisės normas, t.y. apžvekgti, kas tai yra bendrąja prasme teisės norma, pateikti patentų teisės sampratą, bei aptarti kokią reikšmę turi patentų teisės normos intelektinei nuosavybei bei techninėms žinioms.
Rašto darbo metodas - mokslinės literatūros analizė ir periodikos apžvalga. Apibendrinimo metodas padės tiek darbo eigoje, tiek ir darbo pabaigoje formuluoti išvadas. Darbo tikslui pasiekti yra nagrinėjami įvairūs šaltiniai: LR teisės aktai; Lietuvos ekonomikos, teisės, sociologijos ir kitų mokslų literatūra; internetinių svetainių informacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.78 KB
AutoriusGitana Abeciūnaitė
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKęstutis Duoba
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patentu teises normos (3) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kęstutis Duoba
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą