Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologiniai tipai

Psichologiniai tipai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – psichologiniai tipai pagal Jungą. Psichologinio tipo sąvoka. Psichologinių tipų istorija. Skirtingi požiūriai į individų tipologiją. Afekto įtaka psichologiniam tipui. Tipo diferencijavimas. Išvados.

Ištrauka

Nuo ko priklauso kiekvieno individo santykis su aplinka? Kas lemia jo elgseną, būdą ir savybes? Šis klausimas domino jau senovės mokslininkus ir mąstytojus, jis aktualus ir šiandien. Kiekvienas individas yra savitas, kadangi jis pasižymi tik jam vienam būdingomis savybėmis, tik jam vienam būdingais poelgiais, mąstysena ir pan. Tose pačiose situacijose skirtingi asmenys elgiasi nevienodai. Kodėl viena jų dalis reaguoja vienaip, kita – kitaip, o trečia dar kitaip?
Taigi žmonių skirtumai yra sunkiai išmatuojami, juos labai sunku suklasifikuoti ir surasti tam klasifikavimui teisingą ir produktyvų pamatą. Visgi bandymai žmones suskirstyti į tam tikras kategorijas, kaip minėta, yra labai seni.
Šio darbo tikslas – psichologiniai tipai pagal Jungą. Tema buvo aktuali praeityje, tiek pat aktuali ji yra dabar, todėl ji ir pasirinkta. Jungas vienas iš mokslininkų, gana aiškiai atskleidusių psichologinių tipų klasifikavimo ištakas, istoriją ir vystymąsi, jo diskusijos šiuo klausimu su Z. Freudu yra plačiai žinomos.
Siekiant kaip galima išsamiau ir aiškiau atskleisti šią temą iškelti tokie uždaviniai:
1. Psichologinio tipo sąvokos paaiškinimas.
2. Psichologinių tipų klasifikavimo pirmųjų bandymų analizė.
3. Psichologinių tipų pagal Jungą apžvalga.
K. G. Jungas su savo knyga "Psichologiniai tipai" pradėjo dirbti po savo diskusijų su Z. Freudu. Tuo metu jam teko palikti Psichoanalitikų asociaciją ir Ciuricho universiteto katedrą. Šiuo kritiniu periodu (1913-1918 metais), kurį pats Jungas apibūdino kaip "vidinio nepasitikėjimo", "gyvenimo vidurio krizės", jis kentė liguistą vienatvę. Jis rašė, kad norėjo nustatyti, kur skiriasi jo ir jo oponentų – Freudo ir Adlerio požiūriai, ir čia susidūrė su tipų problema, kadangi būtent psichologinis žmogaus tipas iš pat pradžių apsprendžia ir apriboja asmenybės esmę. Nuo psichologinio tipo priklauso individo ryšiai ir tarpusavio santykiai su išorine aplinka, kitais žmonėmis ir daiktais. Jungo pateikiama tipologija susijusi su psichoanalitinės technikos pertvarkymu, reorganizacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.22 KB
Autoriusausteja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMartišius
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologiniai tipai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Martišius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą