Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Aktyvaus teisėjo principas administraciniame procese

Aktyvaus teisėjo principas administraciniame procese

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Teisinio proceso sąvoka. Administracinis bei kiti teisiniai procesai Administracinio proceso sąvoka. Administracinė justicija ir teisės pricinpai Viešojo administravimo ir viešųjų visuomenės interesų derinimas. Teisinės valstybės bei teismų bruožai. Teismo vaidmuo administraciniame procese. Išvados.

Ištrauka

Administraciniame procese, kitaip nei civiliniame, visada susiduriama su poreikiu apsaugoti ne tik privačius, bet ir viešuosius interesus administracinėje byloje. Šis poreikis pasireiškia kaip administravimo subjektų veiklos teisėtumo užtikrinimas. Tai išskiria administracinio proceso teisę nuo kitų teisės šakų ir parodo jos svarbą visuomenėje.
Vis dėlto tiek administracinė, tiek administracinio proceso teisė iki šiol netapo platesniu tyrinėjimo objektu. To priežastis galima sieti su nestabilios bei nepakankamai nuoseklios atkurtos Lietuvos valstybės 1990 – 2000 m. laikotarpio įstatymų ir Vyriausybės nutarimų leidyba, institucijų patirties trūkumas viešojo valdymo srityje, nepakankamai tvirtos specialistų pajėgos. Būtent dėl to tenka neginčijamai pripažinti, kad ši sfera reikalauja atidesnio mokslinio susidomėjimo ir teoretikų dėmesio.
Dar Mykolas Riomeris yra pasakęs, kad "administracinis teismas – viena iš rimčiausių teisinės valstybės institucijų, kuria remiasi teisinė valstybė, nes be administracinio teismo teisinės valstybės nėra: yra tiktai policinė valstybė". Administracinės bylos baigtimi ir viešojo administravimo institucijų veiksmų teisėtumu yra suinteresuota visa visuomenė dėl objekto – viešojo intereso – pobūdžio. Tai yra priežastis, dėl kurios procesinės normos, reglamentuojančios administracinės bylos procesą, turi būti aiškios, šį procesą reguliuojančiuose įstatymuose neturėtų būti prieštaravimų bei spragų. Būtent čia itin svarbų vaidmenį atlieka teisminė valdžia, kuri ir turėtų padėti išvengti visų netobulumų ir užtikrinti tinkamą aiškinimą. Dėl šio spaudimo teismų ir teisėjų darbas turi būti labai efektyvus, tikslingas ir atsakingas.
Savo darbu ir sieksime išsiaiškinti, kokios yra teisėjo diskrecijos ribos, priimant sprendimus bylose, koks santykis sieja teisėjo apsisprendimą ir objektą – viešajį interesą. Taip pat, kiek šis teisminės valdžios pareigūnas privalo vadovautis aktyvaus teisėjo principu ir kokios šio principo ribos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.74 KB
Autoriussima
Viso autoriaus darbų76 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Poška
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aktyvaus teisejo principas administraciniame procese [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Poška
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą