Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Diplomatinių atstovų imunitetai ir privilegijos

Diplomatinių atstovų imunitetai ir privilegijos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Darbo tikslas: Paaiškinti, kokie yra diplomatų imunitetai ir privilegijos. Diplomatiniai imunitetai ir privilegijos. Diplomatinio agento asmens neliečiamybė. Diplomatinio agento privačios rezidencijos, dokumentų, korespondencijos ir nuosavybės neliečiamybė. Imunitetas nuo baudžiamosios jurisdikcijos. Imunitetas nuo civilinės ir administracinės atsakomybės. Atleidimas nuo pareigos liudyti. Judėjimo laisvė. Fiskalinis imunitetas. Muito privilegijos. Atleidimas nuo priimančios valstybės socialinio aprūpinimo prievolių. Atleidimas nuo darbo ir kitų viešųjų prievolių. Išvados.

Ištrauka

Užsienio valstybės jurisdikcijos netaikymas diplomatinėms atstovybėms ir diplomatiniams agentams (1961m. Vienos konvencija "Dėl diplomatinių santykių" "diplomatinį agentą" apibrėžia kaip atstovybės vadovą arba atstovybės diplomatinio personalo narį) yra senas tarptautinis paprotys. Iš esmės tai yra valstybės, kuriai jie atstovauja, imunitetas, nes jis skirtas dviejų valstybių diplomatiniams santykiams užtikrinti. Be diplomatinių atstovybių ir jų imunitetų neliečiamybės šie santykiai būtų labai trapūs, o gal net neįmanomi.
Darbo tikslas.
Paaiškinti, kokie yra diplomatų imunitetai ir privilegijos.
Darbo uždaviniai.
Išsiaiškinti, kokie yra diplomatų imunitetai ir privilegijos
Išnagrinėti, paaiškinti diplomatu imunitetus ir privilegijas
Darbo šaltiniai.
Darbe bus remiamasi Lietuvos bei užsienio autorių darbais, Lietuvos Respublikos įstatymais , taip pat Kauno Technikos universitete išdėstyta medžiaga .
"Didžioji dalis šiuolaikinės teisės dėl diplomatinio imuniteto yra įtvirtinta 1961 metų Vienos konvencijoje "Dėl diplomatinių santykių". Prie konvencijos yra prisijungusios beveik visos valstybės, o tai rodo jos reguliuojamam dalykui teikiamą svarbą. Dauguma Konvencijos nuostatų siekia kodifikuoti paprotinę teisę, todėl jos nuostatos gali tarnauti kaip paprotinės teisės įrodymas prieš valstybes, kurios nėra Konvencijos šalys."
Diplomatinių agentų neliečiamybės principas – seniausias tarptautinis paprotys, kuris yra būtina tarpvalstybinių ryšių ir tarptautinio bendravimo užtikrinimo sąlyga. Vienos konvencijoje "Dėl diplomatinių santykių" nustatyta – "Diplomato asmuo neliečiamas. Jis negali būti sulaikytas ar laikomas suimtas jokia forma. Priimančioji valstybė turi jam reikšti tinkamą pagarbą ir imtis visų priemonių, kad būtų išvengta bet kokia pasikėsinimo į jo asmenį, asmens laisvę ir orumą."
Lietuvos Respublikos įstatymai taip pat reglamentuoja diplomatų asmens neliečiamybę. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse numatyta, kad "Baudžiamasis procesas negali būti pradedamas, o pradėtas turi būti nutrauktas, jeigu nusikalstamą veiką padarė asmuo, pagal tarptautinės teisės normas turintis imunitetą nuo baudžiamosios jurisdikcijos." ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-29
DalykasTarptautinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.21 KB
Autoriusdebesyse
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Žalinskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diplomatiniai imunitetai ir privilegijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Žalinskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą