Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Užsieniečių teisinis statusas

Užsieniečių teisinis statusas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti pagrindinius aspektus, susijusius su užsieniečių teisine padėtimi. Užsieniečio sąvoka. Užsieniečių atvykimas į Lietuvos Respubliką ir išvykimas iš jos. Užsieniečių gyvenimas Lietuvos Respublikoje. Nuolat gyvenančių ir laikinai esančių užsieniečių Lietuvos Respublikoje teisinė padėtis. Nelegaliai atvykę užsieniečiai į Lietuvos Respubliką. Pabėgėlio statuso teisinis reglamentavimas Lietuvos Respublikoje. Užsieniečių teisės, laisvės ir pareigos bei teisinė atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai tapus nepriklausoma Respublika, kurią pripažino dauguma pasaulio valstybių, iškilo būtinumas ne tik apibrėžti savo piliečių ratą, bet ir nustatyti kitų asmenų, užsieniečių, esančių Lietuvos Respublikoje, teisinį statusą. Užsieniečių teisinį statusą reglamentuoja tokie įstatymai: Lietuvos Respublikos Konstitucija; 1998 m. Lietuvos Respublikos įstatymas dėl užsieniečių teisinės padėties; 1998 m. Lietuvos respublikos įstatymo "Dėl užsieniečių teisinės padėties" įgyvendinimo įstatymas; 2000 m. Lietuvos Respublikos įstatymas dėl pabėgėlių Lietuvos Respublikoje statuso; 2002 m. Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas, bei ratifikuotos tarptautinės sutartys: 1948 m. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija; 1985 m. Asmenų, nesančių piliečiais šalies, kurioje jie gyvena, teisių deklaracija ir1951 m. konvencija dėl pabėgėlių statuso.
Valstybė, naudodamasi savo suvereno galiomis, gali numatyti tam tikrus užsieniečių teisinio subjektiškumo apribojimus. Svarbiausios politinės teisės, susijusios su valstybės funkcionavimu bei jos saugumo užtikrinimu, su valstybinių institucijų kūrimu ir valstybinės valdžios funkcijų įgyvendinimu, gali būti suteiktos tik valstybės piliečiams. Taigi minėti užsieniečių teisių apribojimai neprieštarauja svarbiausiems tarptautiniams teisiniams aktams žmogaus teisių srityje. Įtvirtindami žmogaus teisių gerbimo ir gynimo principą, minėti aktai jokiu būdu neapriboja kiekvienos valstybės suverenių teisių, savo nuožiūra nustatyti įvairių gyventojų grupių teisinį režimą. Lietuvos Respublikoje užsieniečiai, naudodamiesi savo teisėmis ir laisvėmis, neturi kenkti Lietuvos Respublikos interesams, Lietuvos Respublikos piliečių ir kitų asmenų teisėms ir teisėtiems interesams. Įstatymas įpareigoja užsieniečius gerbti Lietuvos Konstituciją bei įstatymus, ir jų laikytis.
Šio darbo tikslas – atskleisti pagrindinius aspektus, susijusius su užsieniečių teisine padėtimi.
Kad įgyvendinti darbo tikslą, apibrėžiami tokie darbo uždaviniai – išanalizuoti užsieniečių atvykimo ir išvykimo, gyvenimo ir darbo problemas Lietuvos Respublikoje, aptarti užsieniečių teises, laisves ir pareigas bei užsieniečių teisinę atsakomybę Lietuvos Respublikoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-30
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.97 KB
Autoriussiga
Viso autoriaus darbų76 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Normantas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienieciu teisinis statusas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2010-11-20 IP: 78.60.189.113
    R sako

    Parasyta,kad sitas darbas 2008 metu.Is tikruju rasytas pries istojant i Europos sajunga.Tada sis istatymas pasikeite is pagrindu.....referatas neteko prasmes ,o mane apip...!Gaidziai!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Normantas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą