Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Lietuvos baudžiamojo proceso tipas

Lietuvos baudžiamojo proceso tipas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra atskleisti baudžiamojo proceso tipus, jų rūšys. Išnagrinėti baudžiamojo proceso raidą Lietuvoje nuo viduramžių iki dabar, išaiškinti, koks baudžiamojo proceso tipas yra Lietuvoje, išanalizuoti bylos nagrinėjimą teisme ir išaiškinti kaip veikia rungimosi principas. Baudžiamojo proceso tipai (formos). Klasikinis rungimosi procesas. Tiriamasis procesas. Mišrusis procesas. Baudžiamojo proceso raida Lietuvoje. Koks baudžiamojo proceso tipas Lietuvoje? Baudžiamosios bylos nagrinėjimas teisme. Rungimosi principas Lietuvoje. Išvados. Uždaviniai.

Ištrauka

Atskirų procesinių institutų reglamentavimas įvairiose valstybėse dažnai labai skiriasi, nors pastaruoju metu ir kalbama apie baudžiamojo proceso vienodėjimą (bent jau Europos valstybėse). Nepaisant procesų skirtingumo, pagal tam tikrus požymius baudžiamieji procesai yra skirstomi į tipus (formas). Vieningos nuomonės dėl šio skirstymo nėra, bet pabandysim paanalizuoti 3 pagrindinius tipus:
1) klasikinis rungimosi procesas,
2) tiriamasis (inkvizicinis) procesas,
3) mišrus procesas.
Šis skirstymas atliekamas labiausiai atsižvelgiant į tai, kaip tam tikroje valstybėje vyksta bylos nagrinėjimas teisme ir kaip šio nagrinėjimo metu veikia rungimosi principas – nuo to priklauso, kiek aktyviam leidžiama būti tiriant įrodymus teisėjui.
Darbo tikslas.
Šiame darbe tikslas yra atskleisti baudžiamojo proceso tipus, jų rūšys. Išnagrinėti baudžiamojo proceso raidą Lietuvoje nuo viduramžių iki dabar, išaiškinti, koks baudžiamojo proceso tipas yra Lietuvoje, išanalizuoti bylos nagrinėjimą teisme ir išaiškinti kaip veikia rungimosi principas.
Darbo uždaviniai.
• glaustai išanalizuoti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksą bylos nagrinėjimo teisme klausimais, taip pat kaip veikia rungimosi principas;
• pateikti baudžiamojo proceso tipų sampratos esmę, išskirti būdingus požymius;
• išanalizuoti kaip veikia rungimosi principas Lietuvoje;
• išanalizuoti bylos nagrinėjimą pirmos instancijos teisme;
• išaiškinti kaip iškeliama byla, atliekamas tyrimas, perduodama byla teismui, priimamas nuosprendis ir kaip jis vykdomas;
• išaiškinti kaip pirmosios instancijos teismas ištiria bylos įrodymus: apklausia kaltinamuosius, nukentėjusiuosius, liudytojus, išklausoi į teismo posėdį pašauktų ekspertų ir specialistų išvadas bei paaiškinimus, apžiūri daiktinius įrodymus ir kt.
Darbo struktūra.
Pateiktą darbą sudaro turinys, įvadas, dėstomoji dalis, kuri dar skaidoma į potėmes. Kiekviena turinio dalis atskirai aptariama, atskleidžiama nagrinėjamo klausimo esmė, suformuluojamas analizuojamos problemos apibendrinimas. Visas darbas baigiamas išvadomis ir pateikiamas literatūros sąrašas.
Pateiktas darbas yra daugiau aprašomojo pobūdžio. Esminiams teiginiams ir argumentacijai pagrįsti buvo remtasi Lietuvos baudžiamojo proceso teisės specialistų bei kitų šalių autorių nuomone: G. Godos, M. Girdausko, P. Kuconio, M. Kazlausko, V. Bergerio ir kt.. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-24
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.89 KB
Autoriussiga
Viso autoriaus darbų76 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Merkevičius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos baudziamojo proceso tipas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Merkevičius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą