Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Sugebėjimų samprata ir prigimtis. Intelektas

Sugebėjimų samprata ir prigimtis. Intelektas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Šio darbo tikslas – išanalizuoti ir susisteminti intelekto sudėtines dalis, ištirti jų vertinimo ir matavimo ypatumus, įvertinti testų patikimumą. Sugebėjimų samprata ir prigimtis. Intelekto samprata. Intelekto struktūra. Pagrindiniai intelekto požymiai. Intelekto prigimtis: genai ar aplinka. Intelekto tyrimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Intelektas apibūdinamas, kaip sąlyginai patvari individo protinių sugebėjimų struktūra. Dauguma psichologijos ir pedagogikos specialistų pripažįsta, kad svarbiausieji intelekto požymiai yra:
1. Abstraktus mąstymas, t.y., sugebėjimas suprasti ir vartoti abstrakcijas (idėjas, simbolius, santykius, dėsnius);
2. Sugebėjimas spręsti problemas, t.y., sugebėjimas panaudoti ne tik, išmėgintus reagavimo į situacijas būdus, bet ir sugebėjimas juos pritaikyti naujose situacijose;
3. Sugebėjimas mokytis ir išmokti, ypač išmokti ir panaudoti žodžiais ar kitais simboliais išreiškiamas abstrakcijas.
Tai pagrindiniai intelekto komponentai. Be jų dar yra sudedamos dalys: atmintis, prisitaikymas prie aplinkos, psichinių procesų greitis, lingvistiniai sugebėjimai, matematiniai sugebėjimai, bendrosios žinios, kūrybiškumas ir k.t.
Norint prisitaikyti prie gyvenimo ir aplinkos žmonėms tenka panaudoti savo intelektą. Jis padeda žmonėms perdirbti informaciją, gaunamą iš pojūčių, dalį jos kaupti atmintyje ir grįsti ja savo veiksmus, t.y., elgesį.
Intelektą sudaro keli skirtingi sugebėjimai. Vienas iš jų – žinoti žodžių reikšmę, suprasti ką sako kiti, ir pasirinkti tinkamus žodžius, kad kiti juos suprastų. Kitas sugebėjimas – turėti didelę žodžių atsargą ir mokėti rasti reikiamą žodį.
Kad žmogus galėtų skaityti, turi sugebėti suvokti raidžių pavidalus ir juos skirti, net kai jie panašūs pvz:. d, b ir p arba S ir 5. Taip pat svarbu ir sugebėjimas skaičiuoti: tam reikia pažinti skaitmenis ir mokėti pritaikyti aritmetikos taisykles. Žmogui reikia greit ir tiksliai pastebėti tai, kas vyksta ar yra aplink jį. Loginis mąstymas mums padeda padaryti teisingas išvadas. Mums reikia sugebėti žinoti naujus dalykus ir prisiminti tai, ką sužinojome.
Žodžių supratimas, žodynas, ženklų suvokimas, sugebėjimas skaičiuoti, stebėti, logiškai mąstyti, mokytis ir atsiminti yra svarbūs intelekto aspektai. Jie padeda mums spręsti problemas, pažinti aplinką ir ją suprasti. Tokiu būdu mes galime prisitaikyti prie aplinkos.
Šiame viename darbe yra labai sudėtinga viską aprašyti išsamiai, nes medžiagos yra labai daug, minčių taip pat nemažai, todėl šiame darbe esu priversta rašyti glaustai ir paviršutiniškai.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti ir susisteminti intelekto sudėtines dalis, ištirti jų vertinimo ir matavimo ypatumus, įvertinti testų patikimumą. Nagrinėsiu intelekto ir sugebėjimų santykį, trumpai aptarsiu intelekto istorinė raidą. Sužinosiu, kokią įtaką intelektas daro mokymosi, profesinėje asmeninėje srityje. Mokslininkų yra sakoma, kad ne lavinamas intelektas nyksta, sužinosiu kaip sustabdyti tą procesą, ar amžius turi tam įtakos. Vėliau gilinsiuosi į ypač įdomų klausimą, kas lemia intelekto skirtingumą – paveldėjimas ar aplinka. Nors neabejojama, kad abu veiksniai turi įtakos intelektui, iškyla svarbus klausimas dėl jų įtakos santykio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-23
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis17.21 KB
Autoriusarturadze
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Palainienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sugebejimu samprata ir prigimtis. Intelektas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Palainienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą