Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Banko indėlių rūšys pagal Lietuvos respublikos (LR) teisės aktus

Banko indėlių rūšys pagal Lietuvos respublikos (LR) teisės aktus

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – suprasti banko indėlių rūšis, Lietuvos Respublikos teisės aktuose bei palyginti su analogišku teisiniu sureguliavimu kitose valstybėse. Indėlio samprata. Terminuotieji indėliai. Kaupiamieji indėliai. Terminuoti kaupiamieji indėliai. Vienos nakties indėliai. Terminuotieji periodiniai indėliai. Likvidūs terminuotieji indėliai. Trumpalaikiai terminuotieji indėliai. Ilgalaikiai terminuotieji indėliai. Vartojamieji indėliai. Taupomieji indėliai. Atvirieji indėliai. Vaikų (jaunimo) indėliai. Valiutų poros indėlis. Verslo terminuotasis indėlis. Universalusis indėlis. Teismų praktika. Banko indėliai užsienio šalyse. Išvados.

Ištrauka

"Bankai yra svarbiausia stambiausia kredito įmonių rūšis. Pats žodis "bankas"yra kilęs iš italų kalbos žodžio "banco", reiškusio stalą, prie kurio viduramžiais prekymečiuose sėdėdavo žmonės, versdavęsi pinigų manymu ir panašiomis operacijomis. Senovės Graikijos rinkoje šie stalai, ties kuriais sėdėdavo pinigų keitėjai, duoda ir jiems patiems vardą, kuris amžiams prigijo: trappezitai, t.y. stalininkai, arba mūsų laikais bankininkai."
"Šių laikų bankas - tai speciali finansinė institucija, kuri telkia laikinai laisvas lėšas, teikia kreditą, tarpininkauja atliekantiems piniginius atsikaitymus, reguliuoja pinigų cirkuliaciją, leidžia į apyvartą pinigus, vertybinius popierius, atlieka su jais susijusias operacijas ir kitas funkcijas. Kitaip tariant, bankai yra specialios firmos, kurių veikla finansų sistemoje yra susijusi su tarpininkavimu."
Indėlis yra kaip ir investicijos forma, kuri duoda pelną. Tai yra paprasčiausia ir labiausiai paplitusi investicija. Galime turėti indėlį tiek nacionaline, tiek ir užsienio valiuta. Indėliai skiriasi taupymo tikslais, mokomomis palūkanomis ir kitomis galimybėmis, kurias suteikia bankai atskiroms indėlių rūšims. Galime teigti, kad indėliai – tai saugus ir patogus būdas tapyti ir investuoti laisvas lėšas.
Lietuvos komerciniai bankai klientams siūlo įvairius taupymo būdus ir priima šiuos indėlius:
• Terminuotieji indėliai;
• Terminuotieji kaupiamieji indėliai;
• Kaupiamieji indėliai;
• Vienos nakties indėliai;
• Vaikų (Jaunimo) indėliai;
• Kiti indėliai.
Darbo objektas – banko indėlių rūšys, jų samprata Lietuvos Respublikos teisės aktuose.
Tyrimo dalykas – banko indėlių rūšys pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus.
Darbe nagrinėjama problema yra aktuali tiek teoriniu, tiek praktiniu požiūriu, kadangi susiklosčiusioje dabartinėje situacijoje kiekvienam yra svarbu suprasti banko indėlių rušis, juos teisinigai pasirinkti.
Tikslas – suprasti banko indėlių rūšis, Lietuvos Respublikos teisės aktuose bei palyginti su analogišku teisiniu sureguliavimu kitose valstybėse.
Uždaviniai:
1) Pateikti banko indėlio sampratą;
2) Išanalizuoti banko indėlių rūšis pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;
3) Išnagrinėti banko indėlių rušis kitose šalyse.
Tyrimo metodai – Lietuvos Respublikos bei užsienio šalių teisės aktų analizė, teisinės mokslinės literatūros analizė, istorinių faktų bei tarptautinių dokumentų analizė, taip pat turimų faktų palyginimas.
Darbe apžvelgiamas banko indėlis. Aptariamos ir apibūdamos banko indėlių rūšys. Palyginamos Lietuvoje veikiančių komercinių bankų siūlomų indėlių palūkanų normos, bei sąlygos.
Trumpai aptariami trijų valstybių: Lenkijos, Latvijos, Estijos bankų siūlomi indėliai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis39.78 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Adomaitytė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banko indeliu rusys pagal Lietuvos Respublikos teises aktus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Adomaitytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą