Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Tėvai – pirmieji mokytojai

Tėvai – pirmieji mokytojai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas: ištirti vaikų ugdymą šeimoje. Vaikų vystymosi etapai. Problemos ir klausimai kylantys ugdant vaiką. Problemų, kylančių auginant vaikus, sprendimai. Išvados.

Ištrauka

Kas valandą Lietuvoje gimsta vidutiniškai 3 – 4 vaikai (2007m. Statistikos Departamento duomenys), dauguma iš jų yra pirmieji mažyliai šeimose. Jauniems tėvams kyla daug klausimų, tenka daug ko išmokti patiems, be to, jie tampa ir pirmaisiais mokytojais savo atžaloms. Kad ir kiek knygų apie vaikų ugdymą būtų parašyta bei perskaityta ir kad ir kiek žinių būtų sukaupta, šių žinių negalima laikyti dogmomis ar tiesomis, kurių reikėtų aklai laikytis ir jomis tikėti, nes kiekviena situacija yra išskirtinė, o kiekvienas mažylis yra unikalus. Todėl, tyrėjai teigia, kad tėvai turėtų patys domėtis vaiku, sąlygomis kuriose jis auga, rinkti žinias apie vaikų gyvenimą, apie tai, kas jiems svarbu. Taigi bėgant laikui bei augant ir tobulėjant vaikui, keičiasi, mokosi ir tėvai, jų mąstymas, pasaulėžiūra.
Tyrimo tikslas: ištirti vaikų ugdymą šeimoje.
Tyrimo uždaviniai:
1) Aptarti vaikų vystymosi etapus (nuo vienerių iki aštuonerių)
2) Pateikti dažniausiai tėvams kylančias problemas ir klausimus ugdant vaiką.
3) Suformuoti galimas, problemų, kylančių auginant vaikus, sprendimus.
Tyrimo metodai: kritinė mokslinė literatūros ir dokumentų analizė.
Kasdien keičiasi aplinka, pats pasaulis, o žmogaus elgsena priklauso nuo organizmo ir aplinkos sąveikos. Tas pats individas vienoje aplinkoje gali elgtis vienaip, kitoje – kitaip ( Černius V. J., 2006, p. 90). Savaime suprantama, jog šiandieninė aplinka, kurioje auga vaikas yra visiškai kitokia ir daug kuo skiriasi nuo tų laikų, kai augo mūsų tėvai ir seneliai, prieš dvidešimt, penkiasdešimt metų. Tačiau pats žmogus, bei jo raidos trajektorijos išliko panašios mažai pakitusios (Černius V. J. 1997; Černius V. J. 2006; Gedvilienė G., Zuzevičiūtė V. 2007). Kiekvienam amžiaus tarpsniui, kiekvienam vaikui (atskirai berniukams ir mergaitėms) būdingos tipinės charakteristikos.
Pastebėta, jog vieni vaiko metai būna ramūs, o kiti pilni nerimo, veržlumo. Vaiko elgesys kinta kaip sinusoidės grafikas – vienais metais atžala išlaiko pusiausvyrą, kitais yra sutrikęs, nesuklabamas, puolantis į kraštutinumus. Tiesa, pastebima, esant mažesniam vaikui svyravimai dažnesni: nuo 2m. iki 7m. svyravimai vyksta kas pusė metų, o nuo 8m. iki 16m. jau tik kas metus (Černius V. J. 2006).
Vienerių – trejų metų "vaikas pavienius žodžius pradeda jungti, sudarinėti sakinius" (Gedvilienė G., Zuzevičiūtė V. 2007, p. 93). Atsiranda didesnis savarankiškumas, savęs suvokimas. Platesnis informacijos tyrinėjimas, suaugusiųjų, ypač tėvų, klausinėjimas, paaiškinimų reikme. Padidėjęs smalsumas.
Trejų – ketverių metų vaiko veikla ir santykiai su aplinka bei pasaliu išsiplečia. Atliekant bet kokį darbą, vaiko veikloje pastebimi žaidimo elementai, nes jie daro veiklą patrauklesnę. Atsiranda noras įsitraukti į suaugusių gyvenimą, jame dalyvauti. Šio amžiaus vaikai fantazijas tapatina su tikrove.
Penkiamečiai patikimi, pastovūs, gerai prisitaikę vaikai. Pasitikintys savimi, ramūs, draugiški, nereiklūs aplinkiniams. Mama – šiuo laikotarpiu vaikui pasaulio centras, jaučiamas didelis prieraišumas, daug darbų jie atlieka kartu, mėgsta būti mokomas, būti geru vaiku. Tėvas – vaiko pasididžiavimas, dažnai jo paklausoma pirmiau nei mamos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-30
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.75 KB
Autoriusvosylka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Zuzevičiūtė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tevai pirmieji mokytojai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Zuzevičiūtė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą