Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Reikalavimai išorinių ir vidinių sienų apsaugai

Reikalavimai išorinių ir vidinių sienų apsaugai

Aprašymas

Įvadas. Išorinės sienos. Išorinių sienų kontrolė. Išorinių sienų kirtimas. Dokumentai, pripažįstami kaip galiojantys kirsti išorės sienas. Trečiųjų šalių piliečių atvykimo sąlygos. Užsieniečių neįleidimas. Keitimasis informacija ir bendradarbiavimas su kitomis institucijomis. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos saugomos teritorijos sienos skirstomos į vidines išorines. Vidinės valstybės sienos ribojasi su Lenkijos ir Latvijos Respublikomis,o išorinės – su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi.
Tačiau 2007 m. gruodžio 21d. pagal Šengeno susitarimą vidinių sienų kontrolė buvo panaikinta, o išorinių sienų apsauga buvo sustiprinta. Kad sustiprintų išorinių sienų apsauga, pareigūnai buvo specialiai ruošiami, supažindinami su nauja informacija ir naujais įstatymais. Jie gavo naują tarnybinę įrangą tam, kad galėtų užtikrintai veikti, atlikti savo darbą.
Nuo tada pasikeitė valstybės sienų kontrolė išorinėms ir vidinėms sienoms.
Darbo tikslas – supažindinti apie pasikeitimus, keliamus reikalavimus sienų apsaugai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) pareigūnų darbą.
Taigi apie tai ir bus rašoma šiame darbe.
Išorės sienos – valstybių narių sausumos sienos, įskaitant upių, ežerų bei jūrų sienas ir jų oro uostus, upių uostus, jūrų uostus bei ežerų uostus, jei tai nėra vidaus sienos.
Kaip minėjau, Lietuvos Respublika išorės sienas turi su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Valstybės siena su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi tęsiasi 291 km, o su Baltarusijos Respublika – 651,7 km.
2007 m. gruodžio 21 d. įsigaliojus Šengeno susitarimui Lietuvoje vidinių sienų kontrolė buvo panaikinta, o išorinių sienų kontrolė buvo sustiprinta.
Išorės sienų kontrolė atliekama keturiuose lygiuose (arba per keturis filtrus):
1. Veikla kilmės ir tranzito šalyse - tai yra ryškių karininkų informacijos rinkimas ir konsulinių įstaigų veikla užsienyje, išduodant vizas. Prašymų dėl vizų nagrinėjimo metu atrenkami nepageidaujami asmenys.
2. Tarptautinis bendradarbiavimas per sieną – tam sudaromos dvišalės bendradarbiavimo sutartys dėl apsikeitimo informacija, readimisijos atveju. Lietuvoje tai daro Valstybės sienos įgaliotiniai. Jie tiria pasienio incidentus ir bendrauja su Rusijos Federacijos Kaliningrado srities ir Baltarusijos Respublikos pasienio tarnybomis.
3. Išorinių sienų valdymas, pasienio patikrinimai ir sienos stebėjimas – atlieka kiekvienos ES šalies pareigūnai.
4. Veikla Šengeno teritorijoje ir tarp Šengeno valstybių – kiekvienas užsienietis tikrinamas pagal SIS ( Šengeno informacinę sistemą), kai įvažiuoja į valstybę. Tačiau jis gali būti išsiųstas, jeigu padarys nusikaltimą ir bus sulaikytas policijos. Užsienietis, jo dokumentai, transporto priemonė ir daiktai gali būti patikrinti ir ES viduje. Tokius patikrinimus atlieka policija. Išvažiuojantis užsienietis tikrinamas pagal SIS, ar nepadarė nusikaltimo kitose ES šalyse. Taip atliekama užsieniečių kontrolė buvimo ES metu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-25
DalykasTarptautinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis10.64 KB
Autoriuskenskawowere
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVolskis
Švietimo institucijaValstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos VRM Pasieniečių mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reikalavimai isoriniu ir vidiniu sienu apsaugai [speros.lt].rtf
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos VRM Pasieniečių mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Volskis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą