Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Lietuvos Respublikos civilinė teisė, kaip privatinės teisės šaka (2)

Lietuvos Respublikos civilinė teisė, kaip privatinės teisės šaka (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės samprata. Civilinės teisės principai. Civilinės teisės šaltiniai. Civilinės teisės subjektai. Civilinės teisės reguliavimo dalykas. Civilinio teisinio reguliavimo metodas. Išvados.

Ištrauka

Vadovaujantis teisės teorija, tradiciškai visos teisės šakos skirstomos į dvi dideles grupes:
• viešąją teisę ir
• privatinę teisę.
Viešoji ir privatinė teisė buvo skiriama jau romėnų teisėje. Šiuolaikinėje teisės teorijoje teisės šakos atribojama pagal reguliavimo metodą, dalyką; germaniškosios teisės valstybėse paplitusi Modifikuotoji subjektų teorija (Modifizierte Subjektstheorie), be to yra žinoma Subordinacijos teorija (Subordinationstheorie).
Viešosios teisės šakos reguliuoja santykius, pagrįstus subordinacijos (pavaldumo) principu. Šie santykiai susiklosto viešojo administravimo srityje, t. y. valstybei, savivaldybėms ar jų institucijoms arba pareigūnams įgyvendinant valdžios funkcijas. Viena iš šalių yra valstybė, savivaldybė ar jų įgaliotos institucijos, kurių nurodymus kita šalis privalo vykdyti. Viešojoje teisėje civiliniai santykiai taikomi tiek, kiek jų nereglamentuoja viešoji teisė.
Privatinė teisė reguliuoja santykius tarp privačių subjektų. Čia šalių santykiai pagrįsti šalių lygybės principu. Privatinės teisės šakos yra civilinė teisė, komercinė, arba prekybos, teisė kaip sudedamoji civilinės teisės dalis, šeimos teisė, autorių teisė ir t. t. Civiliniai teisiniai santykiai gali susiklostyti tarp fizinių asmenų, juridinių asmenų, fizinių ir juridinių asmenų.
Taigi šiame darbe aptarsime vieną iš svarbiausių privatinės teisės šakų - civilinę teisę. Panagrinėsime civilinės teisės sampratą, principus, subjektus, šaltinius. Taip pat civilinės teisės reguliavimo dalyką, jo metodus.1. Civilinės teisės samprata

Civilinė teisė - tai privatinės teisės šaka, kurios normos reglamentuoja asmenų turtinius santykius, su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat ir šeimos santykius, be to, įstatymų nustatytais atvejais ir kitokius asmeninius neturtinius santykius (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (CK) 1.1 str.:
1.1 straipsnis. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso reglamentuojami santykiai
1. Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su šiais santykiais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius. Įstatymų nustatytais atvejais šis kodeksas taip pat reglamentuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
2. Turtiniams santykiams, kurie pagrįsti įstatymų nustatytu asmenų pavaldumu valstybės institucijoms ir kurie tiesiogiai atsiranda, kai valstybės institucijos atlieka valdžios funkcijas (realizuojamas pavaldumas) arba įstatymų nustatytas asmenims pareigas valstybei ar jos taiko įstatymų nustatytas administracines ar baudžiamąsias sankcijas, įskaitant valstybės mokesčių, kitų privalomų rinkliavų ar įmokų valstybei ar jos institucijoms, valstybės biudžeto santykius, bei kitokiems santykiams, kuriuos reglamentuoja viešosios teisės normos, šio kodekso normos taikomos tiek, kiek šių santykių nereglamentuoja atitinkami įstatymai, taip pat šio kodekso įsakmiai nurodytais atvejais.
3. Darbo santykius reglamentuoja specialūs įstatymai. Šio kodekso normos darbo santykiams taikomos tiek, kiek jų nereglamentuoja specialūs įstatymai.).
Civilinė teisė nustato santykius tarp nepriklausomų (nepavaldžių vienas kitam tuose santykiuose) fizinių ir juridinių asmenų. Šie asmenys laisva valia savo nuožiūra sukuria civilinės teisės reglamentuojamus santykius.
Civilinės teisės reglamentuojamų santykių subjektai nėra pavaldūs vienas kitam. Pavaldumas būdingas viešosios teisės reglamentuojamų santykių subjektams. Šių santykių dalyviai privalo paklusti asmenims, kurie turi valstybės suteiktus įgaliojimus/tai būdinga tokioms teisės šakoms, kaip administracinė teisė, finansų teisė, baudžiamoji teisė, baudžiamojo proceso teisė ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis31.94 KB
Autoriusjuoduukee
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos civiline teise kaip privatines teises saka (2) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą