Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Teisinė atsakomybė. Sandorių sudarymo forma

Teisinė atsakomybė. Sandorių sudarymo forma

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Identifikuoti teisinės atsakomybės ypatumus. Nustatyti sandorio sudarymo formų specifiką. Teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės samprata ir atsiradimo pagrindai. Teisinės atsakomybės požymiai ir funkcijos. Teisinės atsakomybės rūšys. Civilinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Drausminė atsakomybė. Sandoriai ir jų sudarymo forma. Sandorių sudarymo teisiniai pagrindai. Sandorių sudarymo formos teisinis reglamentavimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe nagrinėjamos dvi teisinės kategorijos – teisinė atsakomybė ir sandorių sudarymo formos, todėl darbas skirstomas į dvi pagrindines dalis pagal atitinkamas temas. Pirmojoje dalyje aptariama teisinė atsakomybė, jos atsiradimas, požymiai ir rūšys. Antroji dalis yra skirta sandorių sudarymo formos teisiniams pagrindams nustatyti.
Darbo aktualumas. Svarbu nustatyti, kad tiek teisinė atsakomybė tiek sandorių sudarymas yra nūdien aktualūs klausimai, kadangi jie yra neatsiejami nuo mūsų kasdienybės. Šiame etape verta pabrėžti, jog nagrinėjami apsektai turi būti žinomi kiekvienam Lietuvos piliečiui – tai galėtų užkirsti kelią ginčams, juk teisės išmanymas - stiprus ginklas mūsų rankose.
Teisinė atsakomybė – tai teisinis įsipareigojimas teisės subjektams garantuoti naudojimąsi savo teisėmis, atitinkamų pareigų vykdymu nurodant, kad tokių pareigų nevykdymas virs atitinkamų teisių praradimu. Teisinė atsakomybė skirstoma į kelias rūšis, kurios apžvelgiamos šiame darbe.
Kitas šio darbo klausimas yra sandorių sudarymo forma. Sandorių sudarymo forma – tai būdas dviem šalims susitarti. Toks susitarimas, koks aiškus jis beatrodytų, turi savo niuansų, kuriems skiriamas didesnis dėmėsis šiame darbe, nei, pavyzdžiui, sandorio sampratai nustatyti.
Taigi, šio darbo tikslas yra struktūrinis, nes jo siekiama nustatyto dviejų objektų ypatumus:
1. Identifikuoti teisinės atsakomybės ypatumus.
2. Nustatyti sandorio sudarymo formų specifiką.
Darbo uždaviniai. Nustatytiems tikslams pasiekti išskiriami tokie darbo uždaviniai:
aptarti teisinės atsakomybės pagrindus, didesnį dėmesį skiriant jos požymiams bei rūšims;
nustatyti sandorių sudarymo formų specifiką, pasitelkiant Lietuvoje veikiančių teisės aktų normomis;
pateikti išvadas.
Darbo metodai. Darbe daugiausia naudojami sisteminės bei lyginamosios analizių metodai, kurių dėka tiriamas darbo objektai ir pasiekiami iškelti tikslai. Išvados pateikiamos sintezės metodo pagalba.
Literatūros apžvalga. Šiame darbe naudotasi įvairia literatūra – tiek normine, tiek specialiąja. Didelis dėmesys skiriamas Lietuvos Respublikos civiliniam kodeksui ir jo komentarams. Taip pat naudotasi ir baudžiamojo kodekso straipsniais. Kalbant apie specialiąją literatūrą svarbesnis vaidmuo atitenka tokiems autoriams, kaip Čiočys P., Lastauskienė G., Petkevičius P., Vansevičius S. ir rusų autoriams - Клименко С. В., Лазарев B., Ливщиц Р. З. ir kt. Minėtų autorių naudojami šaltiniai yra plačiai cituojami darbe nurodant jų pasisakymų puslapius. Manytina, kad tai galėtų palengvinti skaitytojui tolimesnį susipažinimą su nagrinėjama tematika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-08-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.76 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasŠvercas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine atsakomybe. Sandoriu sudarymo forma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Švercas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą