Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Religija>Krikščionybė>Pasauliečių dalyvavimo bažnyčios gyvenime formos

Pasauliečių dalyvavimo bažnyčios gyvenime formos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Pasauliečiai - bažnyčios nariai. "Pasauliečio" sąvoka. Pasauliečių dalyvavimas bažnyčios gyvenime. Krikščioninimo sakramentų svarba krikščionio gyvenime. Krikštas - vartai į bažnyčios gyvenimą. Kas gali būti krikštijamas. Tikėjimas ir krikštas. Įpareigojantis sutvirtinimo sakramento pobūdis. Eucharistija nuolatinis vienybės su Viešpačiu šaltinis. Šventosios dvasios dovanos. Sutuoktiniai - dievo karalystės skleidėjai. Įvairios apaštalavimo formos. Pasauliečiai - visuomenės apaštalai. Individualus apaštalavimas: reikšmė ir įvairovė. Įvairios individualaus apaštalavimo sritys. Šeima. Šeimos uždaviniai bažnyčioje. Jaunimas. Socialinė aplinka. Valstybinė ir tarptautinė plotmė. Bendruomeninio apaštalavimo svarba. Bendruomeninio apaštalavimo būdai. Dvasininkų bendradarbiavimas ir pagalba su apaštalaujančiomis pasauliečių organizacijomis. Išvados.

Ištrauka

Pasauliečiai yra Dievo kviečiami tikėjimui ir tarnystei. Tai Dievo vaikai, Jėzaus seserys ar broliai, Jo malonių ir gyvenimo turtų paveldėtojai, kviečimi kurti Dievo karalystę čia, žemėje.
Kristus tikinčiuosius siunčia į pasaulį tam, kad visuomenės ir individų vertybes perkeltų į Dievo karalystės vertybes ir kad tarnautų taip, kaip Jis tarnavo.
Pašaukimas kurti Dievo karalystę prasideda tikint. Tikėjimas yra tiek Dievo dovana, kiek ir asmeninis Jėzaus Kristaus gyvenimo ir mokymo, kaip skelbia Bažnyčia, išpažinimas.
Pasauliečių veikla nebus efektyvi, jei jie nesidomės tikėjimo tiesomis bei Bažnyčios mokymu. Turime būti pairuošę atsakyti į dažniausiai pasitaikančius klausimus apie mūsų tikėjimą ir žinoti, kada aiškaus atsakymo negali būti.
Šias atsakomybes bus sunku įgyvendinti, jei asmuo nedalyvaus kokioje nors dvasinio ugdymo programoje, procese, kuriame Dievas kaip puodžius "minko" asmenį vis labiau ir labiau panašesni į Jį. Jei šis lipdinys yra krikščionis, jo "lipdymas" turėtų vykti tikinčiųjų bendruomenėje, kurios gyvenimas susijęs su Eucharistijos ir kitų sakramentų teikimu. Mažose grupelėse pasauliečiai gali dalintis asmeniniais rūpesčiais, įžvalgomis ir įkvėpimais. Net ir Jėzui reikėjo mažos grupelės: Petras, Jokūbas ir Jonas dalyvaudavo pačiuose svarbiausiuoe Viešpaties gyvenimo momentuose.
Kunigiškoji pasauliečių tarnystė neturėtų apsiriboti parapija. Krikščioniui visas pasaulis yra pilnas galimybių dirbti Dievo darbus .
Pasauliečių tarnystė yra individuali ir bendruomeninė. Individuali: Namuose. Kadangi dauguma pasauliečių yra kviečiami gyventi santuokoje, pirmoji atsakomybė - tai rūpinimasis sutuoktiniu ir vaikais; visos kitos tarnytės Bažnyčioje yra antrinės.
Darbe. Kasdienis darbas taip pat suteikia galimybę garbinti Dievą ir liudyti Jo meilę. Būdas, kaip pasauliečiai atlieka savo darbą, gali būti stiprus Dievo malonės liudijimas. Trokšdami liudyti Kristų žodžiu, turime gerbti kitų įsitikinimus: nepiršti Jo per prievartą.
Labai svarbi tikinčiųjų kunigystės tarnystė yra užtariamoji malda. Darbovietėje visada atsiranda galimybė melstis už bendradarbio poreikius. Per maldą Dievas gali atverti širdis, priimti Jo gydančią žinią.
Bažnyčioje. Pasauliečiai vis dažniau kviečiami aktyviai įsijungti į įvairias tarnystes: skaityti skaitinius, atnešti atnašas, giedoti ir t. t.

Šiame darbe, remiantis įvairias dokumentais bus bandoma paanalizuoti:
Darbo objektas ir dalykas.
Darbo objektas - pasauliečių dalyvavimas Bažnyčios gyvenime;
Darbo dalykas - dalyvavimo Bažnyčios gyvenime formos;

Darbo tikslai ir uždaviniai.
Darbo tikslas - paanalizuoti įvairias dalyvavimo Bažnyčios gyvenime formas;
Darbo uždaviniai - siekiant baigiamojo darbo tikslo keliami šie uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kas yra pasauliečiai;
2. Paanalizuoti Įkrikščioninimo sakramentus;
3. Aptarti individualią ir bendruomeninę apaštalavimo formas;

Darbo metodai: analizės metodas, apibendrinimo metodas, naudotas siekiant apibendrinti perskaitytą medžiagą bei jos pagrindu suformuluoti išvadas; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKrikščionybės diplominis darbas
KategorijaReligija >  Krikščionybė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.71 KB
Autoriusbirute
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Genutis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasaulieciu dalyvavimo baznycios gyvenime formos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Genutis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą