Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Bendravimo svarba žmogaus gyvenime (2)

Bendravimo svarba žmogaus gyvenime (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Poreikis bendrauti. Bendravimas kaip keitimasis informacija. Rašytinis ir sakytinis kalbėjimas. Klausymosi menas. Klausymosi komponentai (sąlygos). Verbalinė (žodinė) kalba. Neverbalinė (nežodinė) komunikacija. Kūno kalba. Žodžių ir kūno kalbos atitikimas. Akių kontakto ir "kūno kalbos" naudojimas bei interpretacija. Jausmų ir mimikos požymiai. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas turi be galo didelę reikšmę žmogaus gyvenime. Mums yra svarbu užmegzti, kurti ir išlaikyti gerus ir ilgalaikius santykius su kitais. Tinkamas bendravimas padeda išlaikyti ir formuoti tarpasmeninius santykius, tuo tarpu netinkamas gali išardyti tiek dalykinius, tiek artimus ar romantiškus santykius.
Bendraujant gerai būtų prisiminti tris principus. Pirmiausia - empatija - gebėjimas įsijausti į kito vidinį pasaulį, "pagyventi" jo emocijomis, pažvelgti jo akimis į aplinką ir į save. Reikia prisiminti, kad svarbiausia empatijoje - kito supratimas, jį gerbiant noras jam pagelbėti.
Tam tinkamai pasitarnauja autentiškumo principas: nuostata kiekviename bendravimo akte likti savimi, tikruoju "aš", nesidangstančiu jokiomis kaukėmis.
Bendravimas tampa lygiavertis, kai neužmirštame ir trečio, labai svarbaus akceptacijos principo: turimas galvoje visuminis kito žmogaus priėmimas, stengiantis pokalbyje jį pasitikti kaip vertą visokeriopos pagarbos subjektą, be išankstinių nuostatų ir prietarų, kad galėtume pašnekovą girdėti ir pokalbio metu mumyse formuotųsi tapatus kito vaizdas. Taigi, bendravimas atskleidžia savo prasmę ne tik kaip malonumo siekimas, bet ir kaip vertybė, praturtinanti abi bendraujančias puses.
Žmonės bendrauja todėl, kad bendraudami gali sėkmingiau tenkinti daugelį svarbiausių savo poreikių. Be to, bendrauti mus skatina ir vadinamieji socialiniai poreikiai.
Socialiniai poreikiai – tie, kurie gali būti patenkinti tik tiesiogiai ar netiesiogiai dalyvaujant kitiems žmonėms. Taigi galima sakyti, kad poreikis bendrauti yra įvairių žmogaus socialinių poreikių išraiška. Socialiniai poreikiai veikiausiai yra įgyjami gyvenant tarp kitų ir įsisavinant įvairias visuomeninio gyvenimo normas. Šios normos perimamos vaikystėje iš mus supančių žmonių, tai vadinama socializacijos procesu. Svarbiausius socialinius poreikius įvairūs tyrinėtojai įvardija ne visai vienodai, kai kurie iš jų linkę pabrėžti destruktyviuosius – agresiją, valdžios troškimą. Iš tiesų, žmonių socialiniame elgesyje galima įžvelgti ir pozityvių, ir negatyvių tendencijų. Socialiniai poreikiai yra prieštaringi, tenkinant vienus iš jų galima netekti galimybės patenkinti kitus.
Įvairūs autoriai – A. Maslow, H. Murray, D. McClelland ir kt. – dažniausiai įvardija tokius socialinius poreikius:
Bendrumo (priklausymo) poreikis. Tai poreikis jausti, kad esi kokios nors grupės, bendruomenės narys, kad esi tarp žmonių, kurie tau reikalingi ir kad tu esi jiems reikalingas. Šis poreikis patenkinamas, kai žmogus turi šeimą, kurios narius sieja šilti jausmai, mėgstamus bendramokslius ar bendradarbius, priklauso kokioms nors organizacijoms, klubams ar kitais būdais susiranda bendraminčių.
Saugumo poreikis patenkinamas tada, kai žmogus iš aplinkinių nejaučia grėsmės nei fiziniam, nei psichologiniam savo saugumui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-05
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis24.79 KB
AutoriusAaa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠalkauskienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo svarba zmogaus gyvenime (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Šalkauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą