Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Lotyniškojo notariato raida ir pagrindiniai principai

Lotyniškojo notariato raida ir pagrindiniai principai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Lotyniškojo notariato susiformavimas. Notariato esmė Lietuvos respublikoje. Notariato susiformavimas ir raida Lietuvoje bei Europoje. Lotyniškojo notariato veiklos principai. Lotyniškojo notariato esmė. Lietuvos respublikoje veikiančio notariato atliekamos funkcijos. Lietuvos respublikoje dirbančių notarų pareigos. Lietuvos respublikoje dirbančių notarų teisės. Lotyniškojo notariato pranašumas kitų notariato tipų atžvilgiu. Kitos notariato rūšys. Anglosaksų notariato sistema. Valstybinio notariato sistema. Lotyniškojo notariato sistemos privalumai valstybinio notariato atžvilgiu. Išvados.

Ištrauka

Šio rašto darbo tikslas apžvegti Lietuvos Respublikoje veikiančio lotyniškojo tipo notariato ypatybes. Taip pat pamėginti atsakyti į klausimus, kokiomis aplinkybėmis susiformavo lotyniškasis notariatas, kodėl lotyniškasis notariato tipas yra pranašesnis kitų notariato tipų atžvilgiu, bei kokios yra stipriosios lotyniškojo notariato tipo pusės. Rašant šį rašto darbą daugiausiai naudojausi Vytauto Nekrošiaus mokymo priemone "Notariato teisė", taip pat Mykolo Romerio universiteto elektroniniu vadovėliu, bei Danguolės Grigolovičienės ir Ingos Žalėnienės Schemų rinkiniu "Lietuvos teisėsaugos institucijų sistema ir kompetencija.

Pradžioje norėčiau trumpai supažindinti su notaro samprata Lietuvos Respublikoje, pateikiant atsakymus į šiuos klausimus:
I. Kas yra notariatas Lietuvos Respublikoje?
II. Kas yra notras Lietuvos Respublikoje?
III. Kas skiria ir atleidžia notarus Lietuvos Respublikoje?
IV. Kas yra laikoma notaro darbo vieta Lietuvos Respublikoje?
Notariatas yra visuma notarų, kuriems pagal Lietuvos Respublikos notariato įstatymą suteikiama teisė juridiškai įtvirtinti neginčijamus fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir juridinius faktus, užtikrinti šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą.
Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis Lietuvos Respublikos notariato įstatymo numatytas funkcijas, užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų.
Notarus skiria ir atleidžia Lietuvos Respublikos teisingumo ministras. Notarų skaičių, jų buveinę ir veiklos teritoriją nustato Lietuvos Respublikos teisingumo ministras.
Notaro darbo vietas yra notaro biuras. Notaro biuras nėra civilinių santykių, įskaitant komercinę ūkinę veiklą, subjektas. Vienas notaras gali turėti vieną notarų biurą. Du ir daugiau notarų, einančių pareigas toje pačioje savivaldybėje, gali turėti vieną bendrą notarų biurą.

Nuo seniausių laikų žmogus suprato privačios nuosavybės vertę ir įvairiausiais būdais siekė ją apsaugoti. O Romos imperijoje išleistame XII lentelių įstatyme privačiai nuosavybei skiriama atskira VI lentelė. Būtent poreikis apsaugoti privačią nuosavybę ir lėmė notariato institucijos atsiradimą, taip pat viena iš priežasčių sąlygojusių notariato atsiradimą buvo poreikis sudaryti tinkamas sąlygas asmeniui turinčiam nuosavybės ja disponuoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.86 KB
AutoriusMiglė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. Gintautas Danišauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lotyniskojo notariato raida ir pagrindiniai principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. dr. Gintautas Danišauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą