Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Šeimos teisiniai aspektai

Šeimos teisiniai aspektai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Šeimos funkcijos. Šeimos disfunkcijos. Šeimos politika. Kai kurie įstatymai apibrėžiantys šeimą, jos narių teises ir pareigas. Vaiko memorandumas tėvams. Šeimos problemos. Santuoka ir skyrybos. Skyrybos. Santuokos turtinis aspektas. Išvados.

Ištrauka

Visuomenėje svarbiausias elementas, užtikrinantis demografinę valstybės ir tautos ateitį yra šeima. Šeimos sąvoka paprastai yra traktuojama taip: šeima – holistinis biosocialinis vienetas, unikali socialinė institucija, nepakartojamas fenomenas. Šeima – paremta socialiniais, ekonomi-niais ir biologiniais ryšiais bei interesais mažos žmonių grupės sąjunga, mažiausia visuomenės regeneracijos grupė. Ji susideda iš drauge gyvenančių tėvų ir vaikų, kartais ir kitų giminaičių; pagrįsta santuoka arba kraujo ryšiais; jos nariai tvarko bendrą ūkį; tarpusavio santykius daugiau-siai grindžia dorovinė atsakomybe, savitarpio supratimu ir pagalba. Šeima – svarbiausia vaikų ugdymo institucija, svarbiausia mikroaplinka, kur vykdoma vaikų socializacija. Šeimoje pertei-kiamos ir puoselėjamos tėvams ir vaikams brangiausios žmogiškosios vertybės.


Šeima, kaip ir bet kuri kita socialinė institucija atlieka tam tikras funkcijas, kurias galima apibrėžti kaip šeimos paskirtį, kuri siejasi su šeimos narių poreikių tenkinimu ir vaidmenų atlikimu. Kadangi šeimos funkcijos siejasi su joje gyvenančių asmenų poreikių tenkinimu, pačių funkcijų gali būti išskirta tiek, kiek išskiriama poreikių rūšių.
Mūsų visuomenėje, kai santuoka kuriama laisva valia, šeimoje visų pirma siekiama tenkinti pačius esmingiausius poreikius: meilės, fizinio ir psichologinio saugumo, savęs vertinimo, saviraiškos. Todėl itin reikšmingomis tampa dvasinio bendravimo, emocinės ir kitos panašios funkcijos; kadangi šeimos nariai bendrai rūpinasi ir materialinių poreikių tenkinimu, tai svarbi yra ir šeimos ekonominė funkcija. Taigi, pripažįstant, jog svarbiausi šeimos poreikiai siejasi su šeimos ūkio tvarkymu, su šeimos narių socializacija, jų emocijomis ir dvasiniu bendravimu, socialine parama, sutuoktinių seksualiniu-erotiniu gyvenimu, galiam išskirti šias pagrindines šeimos funkcijas:
ekonominė;
emocinė;
dvasinio bendravimo;
socializacijos;
seksualinė-erotinė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-26
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.92 KB
AutoriusKamilė Sakalauskaitė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG. Dešukaitė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasVandens ūkio ir žėmėtvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos teisiniai aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • G. Dešukaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą