Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fiziniai ir juridiniai asmenys

Fiziniai ir juridiniai asmenys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Fiziniai asmenys. Fizinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Fizinių asmenų civilinės teisės. Juridiniai asmenys. Juridinių asmenų teisnumas ir veiksnumas. Juridinių asmenų rūšys. Juridinių asmenų steigimas. Bendrosios nuostatos. Juridinių asmenų pasibaigimas ir reorganizavimas. Išvados.

Ištrauka

Civilinės teisės subjektų pagrindas yra žmogus. Jau senovės Romoje buvo teigiama, kad teisė egzistuoja dėl žmogaus, kuris ir yra tikrasis bei natūralus jos subjektas. Visi kiti teisės subjektai yra sukurti žmogaus. Civilinio teisinio santykio subjektai yra tie asmenys, tarp kurių susidaro civilinis teisinis santykis. Kiekviename civiliniame santykyje dalyvauja mažiausiai du subjektai (santykio dalyviai): vienas turintis teisinę, o kitas – teisinę pareigą. Pirmasis turi teisę veikti (elgtis) pagal civilinės teisės normą ir reikalauti tam tikro veiksmo (elgesio) iš kito – įpareigotojo santykio subjekto, o šis privalo įvykdyti tam tikrą teisinę pareigą pirmojo naudai. Teisiniame santykyje vieno subjekto teisę turi atitikti kito subjekto pareiga. Kartu reikia pažymėti, kad civiliniame santykyje vieną arba kitą šalį gali sudaryti ne vienas, o keletas asmenų.
Civilinių teisinių santykių dalyviai yra ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys. Valstybėje jie atlieka daug įvairiausių funkcijų. Bandysime susipažinti su jų teisnumu, veiksnumu, požymiais, rūšimis, atliekamomis funkcijomis ir t. t.
Civilinė teisė ankščiau vartojo ne "fizinio asmens", "piliečio" terminą. Pilietis yra tam tikros valstybės narys, o civiliniame teisiniame santykyje subjektas gali būti atitinkamos valstybės pilietis, kitos valstybės pilietis ir žmogus be pilietybės. Todėl jį tiksliau apibudina "fizinio asmens" terminas. Sakoma, kad fiziniai asmenys, besiverčiantys įstatymų nustatyta tvarka ūkine komercine veikla, laikomi verslininkai. Jie privalo tvarkyti komercinę apskaitą, kad su jų veikla susijusiais klausimais kiekvienas suinteresuotas asmuo galėtų gauti informaciją apie verslininko teises ir prievoles. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.8 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslek. K. Šlušnys
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniai ir juridiniai asmenys [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lek. K. Šlušnys
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą