Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Laivininkystė>Navigacinio plano sudarymas

Navigacinio plano sudarymas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Projekto užduotis: Paruošti laivo navigacinį planą maršrutui Vyborgas – Karlshamnas. Projekto tikslai. Įvadas. Laivo charakteristikos. Plaukimo maršruto apibūdinimas. Pakrovimo uosto charakteristikos. Iškrovimo uosto charakteristikos. Patikimo plaukimo maršruto parinkimas. Reikalingų jūrlapių ir navigacinių leidinių parinkimas. Jūrlapių ir plaukimo vadovų paruošimas plaukimui. Jūrlapių paruošimas prieš plaukimą. Plaukimo vadovų paruošimas plaukimui. Pagrindiniai spausdinami koregavimo dokumentai. Pirminio kurso braižymas ir grafinis skaičiavimas. Pirminio kurso braižymas. Laivo kelio grafinis skaičiavimas be dreifo ir srovės. Švyturių matomumo nuotolio ištaisymas. Izolinijų tinklelio sudarymas. Plaukimo didžiuoju apskritimo lanku skaičiavimas. Observuotos laivo vietos tikslumo įvertinimas.

Ištrauka

Svarbiausia laivavedybos užduotis yra saugi ir efektyvi laivavedyba visose plaukimo fazėse. Saugi laivavedyba vykdoma visą laivo plaukimo laiką.
Organizaciniai – techniniai saugios laivavedybos metodai skirstomi į dvi fazes:
1. Išankstinis navigacinis planas;
2. Navigaciniai skaičiavimai plaukime.
Išankstinis planas turi labai svarbią reikšmę: navigacinių avarijų analizė parodo, kad navigacinė avarija jau būna "užplanuota" – nepakankamas navigacinio maršruto paruošimas. Ypač svarbią reikšmę turi navigacinės literatūros paruošimas – naudoti tik naujos laidos navigacinę literatūrą su būtina operatyvine ir išankstine korektūra. Antra svarbi sudedamoji dalis yra išankstinė informacija, gaunama iš uosto kapitono tarnybos ir locmano.
Svarbi yra numatomo plaukimo maršruto teisinga parinkimo metodika. Praktiškai šiuolaikinėje laivavedyboje mes naudojamės locijose ar vandenynų kelių aprašytais maršrutais. Šie maršrutai sudaryti naudojant ilgalaikes prognozes, analizes ir patikrinti daugelyje plaukimų.
Smulkus ir preciziškas maršruto studijavimas paprastai vykdomas plaukiant užduotu maršrutu pirmą kartą, vėlesniuose (pakartotinuose) plaukimuose paprastai naudojame jau ankstesnius paruoštus maršrutus, tik papildome operatyvinę informaciją (hidrometeorologinę ar kitą).
Šiuolaikinėje laivavedyboje pradėti naudoti išankstiniai automatizuoti maršruto parengimai. Šie maršrutai paruošiami pagal geriausius plaukimo pavyzdžius, įvertinama hidrometeorologinė plaukimo maršruto charakteristika (statistinė ir operatyvinė). Navigaciniai jūrlapiai naudojami elektroniniai (angl.ECDIS) su automatine operatyvine korektūra. Tokie šiuolaikiniai navigaciniai maršruto paruošimo metodai yra labai efektyvūs ir labai patikimi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLaivininkystės kursinis darbas
KategorijaTransportas ir logistika >  Laivininkystė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis110.69 KB
Autoriusmariux182
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Miltakytė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Navigacinio plano sudarymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E. Miltakytė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą