Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Energijos sąnaudos ir jų mažinimo galimybės krovinių pervežimo įmonėje "Transekspedicija"

Energijos sąnaudos ir jų mažinimo galimybės krovinių pervežimo įmonėje "Transekspedicija"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Energetinio ūkio reikšmė. Energijos reikšmė. Priklausomybė nuo energijos šaltinių. Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Kuro ir energijos taupymo kryptys. UAB "Transekspedicija" apibūdinimas ir veiklos analizė. Apie įmonę "Transekspedicija". Faktiniai UAB "Transekspedicija" energetinio ūkio duomenys. Degalų naudojimo analizė. UAB "Transekspedicija" energijos sąnaudų mažinimo galimybės. Kuro taupymas UAB "Transekspedicija". Įmonės energijos išlaidų ir sąnaudų prognozės. Galimi energijos taupymo būdai UAB "Transekspedicija". Kuro taupymas UAB "Transekspedicija". Išvados ir pasiūlymai. Summary.

Ištrauka

Šiuo metu mums yra gerai žinomi šie pagrindiniai energijos šaltiniai: tai nafta, gamtinės dujos ir anglis, tačiau jie sparčiai senka, o iš jų pagaminta energija nuolat brangsta. Mums yra žinoma, jog "trečdalis Europos Sąjungoje suvartojamų dujų ir naftos importuojama iš Rusijos. Jei šioje šalyje padėtis nepasikeis, po kelių dešimtmečių ES susidurs su energijos šaltinių stygiumi" [11].
"Elektros energija turi labai didelę reikšmę ir šalies ūkio subjektams, ir Lietuvos gyventojams. Visiems vartotojams elektros energiją Lietuvoje tiekia kelios įmonės: AB "Lietuvos energija", AB "Rytų skirstomieji tinklai" ir AB "Vakarų skirstomieji tinklai". Šios trys Lietuvos bendrovės yra monopolininkės" [12]. Dėl šios priežasties, kyla pavojus, kad gali būti didinami elektros energijos tarifai. Tai labai palanku šioms bendrovėms, bet ne visada priimtina vartotojams, kuriems ši problema yra ypač aktuali, tai pramonės įmonėms, ūkininkams, smulkiems verslininkams, gyventojams ir kitiems ūkio subjektams. Tačiau energijos taupymas yra aktualus tiek fiziniams ar juridiniams asmenims, tiek valstybiniam sektoriui.
Energijos taupymas – tokia veikla, kai siekiama pasiekti lygiavertį rezultatą, sunaudojant mažesnį kiekį energijos. Fiziniams asmenims tai svarbu dėl mažesnių išlaidų energijai bei aplinkosauginių sumetimų, įmonėms energijos taupymas leidžia sutaupyti lėšų ir padidinti pelną. Valstybiniame lygmenyje energijos taupymas gali būti svarbus nacionalinio saugumo užtikrinimui, jei šalis didžiąją dalį energijos šaltinių importuoja iš užsienio. Tuo pačiu tai gali būti viena iš valstybės energetinės politikos sudėtinių dalių. [13].
Akivaizdu, kad toks tikslas kaip energijos sąnaudų mažinimas, egzistuoja kiekvienoje įmonėje. Nėra įmonių, kurios būtų per mažos, kad galėtų taupyti energiją. Įvairaus dydžio ir įvairių pramonės šakų įmonės gali taupyti energiją ir pinigus. "Mažos ir vidutinės įmonės siekia, kad jų veikla nedarytų žalos aplinkai ir pripažįsta energijos vartojimo mažinimo ir mažiausio galimo energijos vartojimo svarbą. Siekiant nuolat mažinti energijos sąnaudas, mažų ir vidutinių įmonių energetikos strategijoje turi būti numatytas nuolatinis įrangos energijos sąnaudų tikrinimas, gamybos procesų optimizavimas ir ekonomiškai atsiperkančių energijos vartojimo mažinimo priemonių įdiegimas". [15].
Įmonės, kurios dar nėra įdiegusios aplinkos apsaugos ar kokybės vadybos sistemų, gali įdiegti energijos vadybos sistemą ir tobulinti ją ateityje, įdiegdamos kitas vadybos sistemas. Bendrasis energijos vadybos tikslas yra sutelkti dėmesį į energijos vartojimo efektyvumą. Iš patirties žinoma, kad vien dėmesys energijos naudojimui ir energijos taupymo priemonėms padeda taupyti energiją. Kai įmonėje yra bendra nuostata energiją naudoti racionaliai, jos bus suvartojama mažiau, pvz., dėl geresnių vartojimo įpročių.
Geresni įpročiai nieko nekainuoja ir gali būti įdiegti nedelsiant. Vienintelė kliūtis šiuo atveju yra būtinybė visiems energiją vartojantiems asmenims nuolat kreipti dėmesį į energijos sąnaudas. Nebekreipiant dėmesio, efektyvus energijos vartojimas laipsniškai blogėja ir vėl grįžtama prie mažiau efektyvaus vartojimo. Gerai veikianti energijos vadybos sistema padės sutelkti dėmesį į energijos sąnaudas. Ji yra sudėtinė įmonės organizacinės struktūros dalis. Dėl to efektyvus energijos vartojimas tampa įprasta įmonės veiklos dalimi.
Šio darbo tikslas – atlikti energijos sąnaudų ir jų mažinimo galimybių analizę. Tam, kad pasiekčiau užsibrėžtą tikslą, suformulavau keletą pagrindinių uždavinių, kuriuos privalėsiu įgyvendinti:
Išanalizuoti energetinio ūkio reikšmę;
Aptarti kuro ir energijos taupymo kryptis;
Pateikti UAB "Transekspedicija" charakteristiką, atlikti UAB "Transekspedicija" energijos sąnaudų vertinimą ir aptarti jų mažinimo galimybes.
Sudaryti įmonės energijos sąnaudų ir išlaidų prognozę;
Tyrimo objektas – UAB "Transekspedicija" energijos sąnaudos.
Darbo metodai: literatūros apžvalga tiriama tema, įvairių sąvokų, terminų samprata ir problemos analizė teoriniame lygmenyje (mokslinės literatūros apžvalga – šioje dalyje atskleidžiamos ir susisteminamos įvairių mokslininkų nuomonės, nagrinėjama tema) bei praktikoje. Taip pat darbe autorė panaudojo prognozavimo metodą.
Darbe siekiau pademonstruoti šias kompetencijas: mokėjimas naudotis informaciniais šaltiniais; gebėjimas kaupti, sisteminti ir apibendrinti informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos kursinis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai19 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis70.62 KB
Autoriuselona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasE. Vabalas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Energijos sanaudos ir ju mazinimo galimybes kroviniu pervezimo imoneje Transekspedicija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • E. Vabalas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą