Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Žmogaus ir gyvūno emocijos

Žmogaus ir gyvūno emocijos

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus emocijos. Susidomėjimas ir susijaudinimas. Džiaugsmas. Nustebimas. Skausmas ir kentėjimas. Pyktis. Bjaurėjimasis. Panieka. Baimė. Gėda. Kaltės jausmas. Gyvūno emocijos. Gyvūnų poveikis žmonėms. Išvados.

Ištrauka

Visi mes esame laikę kokį nors gyvūną ir kaip dėl to išgyvenome kaip jo netekome. Tai žmogiški jausmai. Bet niekad nesusimąstydavome ar gyvūnai ką nors panašaus jaučia. Taip jie jaučia, galbūt ne taip kaip mes bet vis dėl to jaučia. Yra taikomos specialios terapijos gyvūnų žmonėms su negalia ir jos yra labai veiksmingos.
Daugelis mokslininkų stebi žmogaus vidinį pasaulį, jo išgyvenimus, bet nedaugelis gilinasi į gyvūnų emocijas, gal todėl žmonės nelabai pasitiki šia sritimi – zooterapija.
Bet viena aišku, gyvūnas buvo visada reikšmingas žmogaus gyvenime. Ne vien kaip kiemsargis, bet priskirdavo ir prie draugų. Kas galėtu atsispirti gyvūnui, jų buvimas šalia mums suteikia džiaugsmo, nuramina. Juk po įremtos dienos grįžusiam namo smagu butų sutikti ką nors kas laukia ir prie tavęs šiltai kas glostosi.
Pradėsiu nuo to, kas yra tos emocija. Emocija tai- -(lot. emovere – jaudinti) viso organizmo reakcija pasireiškianti; 1) fiziologiniu sužadinimu; 2) išraiškos veiksmais; 3) sąmoningu išgyvenimu.
Žmogui emocijos tai gyvenimo dalis. Žmogų nuo pat gimimo iki mirties lydi įvairūs jausmai. Galime pasakyti ar mums linksma, liūdna ar nuobodu. Kiekvienas įvykis sukelia tam tikras emocijas. Jei tam tikras įvykis liečia mus, jis gali paveikti mūsų elgesį, taip pat gali nulemti gyvenimo įvykius. Taigi, emocijos lydės mus visada.
Kiekvienas žmogus patiria vienodas emocijas, bet jas išgyvena kiekvienas skirtingai. Pavyzdžiui, žmogus pyksta, bet kiekvienas pyktį skirtingai parodo. Vienas gali ką nors blogo aplinkiniams ar aplinkai padaryt, kitas viską savyje laiko, dar kitas žalojasi save ir pan. Aišku, jei nuo emocijų nukenčia aplinkiniai, tai jau galima vadint sutrikimu ir būtina tai gydyt, tiksliau išmokyt žmogų nusiraminti tokioje būsenoje bei stengtis save valdyti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-06
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis17.64 KB
AutoriusAGENTE
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI.K.
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus ir gyvuno emocijos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • I.K.
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą