Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Prievartautojo elgsenos atskleidimas, prievartos simptomai

Prievartautojo elgsenos atskleidimas, prievartos simptomai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Prievartos samprata. Prievartautojo elgsenos atskleidimas. Prievartos simptomai (slaptumas). Įstatymai, reglamentuojantys vaiko teises bei garantuojantys jų apsaugą. Išvados.

Ištrauka

Apie smurtą šiandien vis dažniau kalbame. Smurtas egzistuoja visur. Jis pastebimas gatvėse, demonstruojamas žurnaluose bei videofilmuose.
Vaikai, augdami, visuomenėje, kurioje egzistuoja smurtas ir prievarta, gali prarasti pasitikėjimą tiek suaugusiais, tiek savimi bei išmokti tokių bendravimo būdų, kurie yra pagrįsti agresija ir prievarta. Tokiu būdu, vaikai tampa nesaugūs.
Seksualinė prievarta, o ypatingai, kai ji yra patiriama vaikystėje, palieka didelę traumą visam vaiko gyvenimui. Bausmės skyrimas prievartautojui, vaikui padarytos traumos, nesumažina.
Dabartinėje visuomenėje susiklostė tokia padėtis, kad nemažai vaikų yra skriaudžiami ar net tampa nusikaltimų aukomis. Ypač tai akivaizdu asocialiose, skurstančiose šeimose, kuriose vienas iš tėvų ar abu girtuokliauja, yra narkomanas ar yra ne sykį pakliuvę į teisėsaugos akiratį. Taigi, vaikai nėra apsaugoti nuo suaugusiųjų smurto, prievartos (tiek fizinės, tiek seksualinės, tiek psichologinės).
Seksualinis smurtas prieš vaikus yra sudėtingas socialinis, biologinis reiškinys, kurio teisinis reglamentavimas bei prevencinių priemonių taikymas yra sudėtingas. Nors šios nusikalstamos veikos bei faktai ir yra išaiškinami, tačiau realiai kaltininkai lieka nenubausti.
Vis dažniau iškyla viešumon vaikų prievartos atvejų. Yra pripažinta, kad vaikai turi teisę būti ginami nuo smurto ir prievartos, o save gerbianti valstybė bei visuomenė privalo ne tik įsipareigoti, bet ir vykdyti konkrečias prevencines smurto programas. Šių programų tikslas yra, kiek įmanoma apsaugoti vaikus nuo smurto ir prievartos, o nepavykus apsaugoti- mažinti skaudžias prievartos pasekmes.
Savo darbe aptarsiu prievartos sampratą, prievartautojo elgseną bei prievartos simptomus (slaptumą).


Smurtas plačiąja prasme reiškia fizinę, psichologinę, seksualinę prievartą, nepriežiūrą.
Fizinis smurtas siaurąja prasme yra prievarta prieš asmenį: stumdymas, mušimas, sužeidimas, nužudymas.
Psichologinis, emocinis smurtas dažnai yra susijęs su fizine prievarta. Įžeidžiančiais žodžiais, pastabomis, grasinimais, draudimais, gąsdinimais siekiama asmenį įskaudinti, įbauginti, priversti suvokti priklausomybę nuo skriaudėjo.
Nepriežiūra- dėmesio asmeniui stoka, nesirūpinimas, draudimas lavintis, šviestis, fiziškai vystytis, marinimas badu bei kita, yra fizinio ir psichologinio smurto dalis. Tai socialinis- pedagoginis vaikų apleistumas.
Lytinis (seksualinis) smurtas suprantamas keliomis prasmėmis. Tai seksualinis priekabiavimas. Tai aukos privertimas stebėti lytinį aktą, prievarta liesti kito lytinius organus, pasinaudojant aukos baime, fiziniu bejėgiškumu, psichikos sutrikimais, liesti aukos lytinius organus, auką glamonėti. Tai prievartinis oralinis, analinis, genitalinis kontaktas.
Vaikų seksualinė prievarta - tai bet koks seksualinis kontaktas tarp suaugusiojo ir seksualiai (seksualinis subrendimas- tiek socialinis, tiek fiziologinis) nesubrendusio vaiko, suaugusiam siekiant seksualinio pasitenkinimo ar bet koks seksualinis kontaktas su vaiku, naudojant jėgą, grasinimus, meluojant, jog vaiko dalyvavimas tame kontakte yra nekenksmingas vaikui, seksualinis kontaktas su vaiku, kuriam vaikas negali duoti informuoto sutikimo dėl amžiaus, jėgos skirtumo ar santykių su suaugusiuoju pobūdžio.
Vaikų seksualinė prievarta yra ne tik seksualiniai veiksmai (liečiant vaiką ar ne), kuriais patenkinamas suaugusiojo lytinis potraukis, bet ir tie, iš kurių suaugusysis gauna materialinę naudą (vaikų pornografija ir prostitucija).
Kraujomaišos (incesto) smurtas – tai tėvo, brolio, giminaičio lytinis smurtas dukters, sūnaus, sesers, brolio atžvilgiu.
Yra daug vaiko prievartos rūšių. Jos visos skaudžios ir žeidžia tiek vaikus, tiek ir jų tėvus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-17
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis26.99 KB
Autoriusvikluka
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Dirgelienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prievartautojo elgsenos atskleidimas prievartos simptomai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Dirgelienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą