Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Rožių panaudojimas kompozicijų sudaryme

Rožių panaudojimas kompozicijų sudaryme

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Augalų komponavimas. Įvadas. Rožės – gražiausios gėlės. Rožės istorija. rožių klasifikacija. Rožių paruošimas kompozicijai. Interjero ir eksterjero puošimas rožių kompozicijomis. Skintų rožių kompozicijos interjere. Kompozicija - rožių dvelksmas. Rožių kompozicijos vestuvėse. Džiovintų rožių kompozicijos. Rožių panaudojimas eksterjere. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Rožės – vienos gražiausių ir kilniausių gėlių. Rožės – vienos labiausiai mėgstamų kultūrinių augalų visame pasaulyje. Jos ilgai ir gausiai žydi gražiais, įvairiaspalviais žiedais, maloniai kvepia. Todėl rožės vis populiaresnės. Jomis puošiama aplinka, jos dovanojamos įvairiomis progomis. Nuo seno rožės – labiausiai mėgstamos sodo gėlės. Šiandien belieka tik stebėtis didžiule jų veislių įvairove. Savo sodui galime rinktis laipiojančias, besidriekiančias, daugiažiedes floribundines ir poliantines, miniatiūrines, klasikinės formos arbatines hibrindines rožes, parko krūmus. Taip pat jomis galima papuošti ir namų interjerą, skintomis ir džiovintomis ir net vazonuose.
Temos aktualumas. Rožių istorija labai sena. Artimuosiuose Rytuose jos auginamos jau penki tūkstančiai metų prieš mūsų erą. Vėliau pradėtos auginti Graikijoje, Egipte, kitose Afrikos šalyse. Iš Graikijos jos pateko į Pirėnų pusiasalį ir ir pagaliau į Prancūziją, Angliją, o XVII a. buvo auginamos ir Rytų Europoje.
Darbo objektas. Rožių panaudojimas įvairiose kompozicijose.
Darbo tikslas. Išnagrinėti rožių panaudojimą interjere ir eksterjere.
Darbo uždaviniai.
1. Išnagrinėti rožių panaudojimą kompozicijose.
2. Išanalizuoti rožių paruošimą komponavimui.
3. Išanalizuoti rožių klasifikaciją.
4. Išnagrinti rožių kompozicijų sudarymą eksterjere.
5. Išanalizuoti rožių kompozicijų sudarymą interjere.

Rožės – vienos iš gražiausių gėlių. Jos auginamos aplinkai puošti, kompozicijoms kurti,ir pan.
Rožių istorija labai sena. Artimuosiuose Rytuose jos auginamos jau penki tūkstančiai metų prieš mūsų erą. Vėliau pradėtos auginti Graikijoje, Egipte, kitose Afrikos šalyse. Iš Graikijos jos pateko į Pirėnų pusiasalį ir ir pagaliau į Prancūziją, Angliją, o XVII a. buvo auginamos ir Rytų Europoje.
XIX a. pradžioje (1820 m.) botanikas J. Strumila mini kai kuriuos erškėčius, kultūrines rožes, kurias galima auginti Lietuvoje. Nepriklausomos Lietuvos metais rožės buvo auginamos viename kitame dvaro parke, o kai kur ir darželiuose. Tuo metu jų sodmenys buvo vežami iš užsienio, daugiausiai iš Vokietijos ir Olandijos gėlininkystės ūkių. Rožes taip pat augino ir daugino privatūs Lietuvos ūkiai. Apie tai galima spręsti iš tuo metu išleistų kainininkų. Šiauliuose buvusios sodininkystės įstaigos ,,Flora" kainininke nurodoma, kad parduodami vaisiniai bei dekoratyviniai medžiai, krūmai ir įvairios gėlės, iš jų paminėtos ir kelių veislių rožės. 1936 – 1937 m. Lietuvos miškų departamento medelynų parduodamų medelių sąraše minimos tik dvi urėdijos – Kazlų Rūdos ir Kretingos, kurios platino rožių skiepelius. Roberto Krono sodininkystės ūkis Kaune 1937 m. pardavinėjo 18 veislių arbatines hibridines ir 10 veislių poliantines rožes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita kursinis darbas
KategorijaKita
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis668.29 KB
Autoriusdaivushe
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. D. Vaičekauskaitė–Andrulienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo Technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Roziu panaudojimas kompoziciju sudaryme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lekt. D. Vaičekauskaitė–Andrulienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą