Išplėstinė paieška
 
 
 

Vertybės (6)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Vertybės ir jaunimas. Vertybių formavimasis. Vertybių atsiradimas. Vertybės. Išvados.

Ištrauka

Vertybės- tam tikras įsitikinimas, užimantis svarbią vietą bendroje individo įsitikinimų sistemoje, apie tai, kaip jis turėtų ar neturėtų elgtis, ar apie tam tikrą egzistencijos tikslą, kurio verta ar neverta siekti (Rokeach). Tai kartu ir kultūros bei visuomenės paveldas, kuris formuojamas ištisus dešimtmečius. Jaunimas- imliausia visuomenės dalis, atkartojanti tėvų, kaimynų, giminių gyvenimą, tačiau diegiamas vertybes interpretuojanti ir pritaikanti dabarčiai kitaip. Kiekvienas individas yra linkęs į moralinius ir religinius išgyvenimus, tačiau jaunam žmogui sunku išsiugdyti aukščiausiais žmonijos vertybes.
Asmenybės formavimasis neatsiejamas nuo vertybių kūrimo. Žmogų, jo pasaulio suvokimą ir socialinę realizacija įtakoja be galo daug įvairių reiškinių, tačiau dauguma mokslininkų, kaip vienas, sutaria, kad tokį formavimąsi gana paprasta suskirstyti į etapus, kurių kiekvienas išskirtinai svarus, turintis savų specifinių bruožų. Šie etapai: vaikystė, paauglystė, jaunystė ir branda.

Vertybė pačiu paprasčiausiu aiškinimu galėtų būti bendro elgesio principas, kuriam paklūsta ir kurį vertina dauguma visuomenės narių. Jau iš paties žodžio galima suprasti, kad vertybė yra susijusi su žodžiais vertė, vertingas, verta, vertinimas. Daugelyje vadovėlių pateikti apibrėžimai išreiškia tą pačią mintį, kad vertybės- yra bendri elgesio standartai. Vertybės nepaisymas arba pažeidimas sukelia pasipiktinimą. Vertybė žmogui yra atramos taškas gyvenime. Ji įprasmina veiklą.
Greičiausiai, kalbant apie vertybių aktualumą ir svarbą, tradicijas ir tęstinumą, didžiausiais dėmesys yra skiriamas jaunajai kartai. Niekas neabejoja, kad vaikai- valstybės, pasaulio ateitis ir viltis. Vaikai- tai amžiaus grupė, kuriai tik diegiamos ir parodomos vertybės, tai dar tik pati pradžia, štai nelyginant su jaunimu.
Jaunimu galima laikyti 16-24 metų asmenis nepriklausomai, ar jie gauna savas pajamas, ar yra išlaikomi tėvų. Nes kalbant apie vertybes jaunų žmonių tarpe kelerių metų skirtumai visiškai nieko nelemia. Jaunimas kaip socialinė grupė yra ganėtinai specifiška, nes sunku nustatyti konkrečią amžiaus ribą visai jaunimo kartai, parodančią, kad iš jaunimo pereita prie brandaus amžiaus grupės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis26.26 KB
Autoriuspaiper
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasO. Žiukienė
Švietimo institucijaPanevėžio Juozo Balčikonio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertybes (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • O. Žiukienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą