Išplėstinė paieška
 
 
 

Baltijos jūra (7)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Baltijos jūros raida. Bendroji gamtinė Baltijos jūros geografija. Jūros dugnas. Salos. Krantai ir įlankos. Pusiasaliai ir salos. Jūros bioįvairovė. Augalija. Gyvūnija. Baltija - labiausia užteršta jūra pasaulyje. Naudingosios iškasenos. Priedai (1). Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Baltijos jūra yra viena jauniausių jūrų pasaulyje, pradėjusi formuotis prieš 13 tūkst. metų iš paskutiniųjų ledynų tirpsmo vandens. Bėgant laikui, ši jūra, įgydama ir vėl prarasdama ryšį su Atlanto vandenynu, perėjo keletą vystymosi stadijų, tapdama tai ežeru, tai jūra.
Baltija plyti pačiame Europos žemyne, todėl yra priskiriama viduržemyninio tipo jūroms. Ši jūra skirstoma į penkias pagrindines dalis: Belto jūra-Kategatas, tikroji Baltija, Rygos, Suomijos ir Botnijos įlankos.
Ilgus šimtmečius Baltijos jūra skyrė šalis ir kultūras visame Baltijos jūros regione. Tuo pačiu metu ji buvo prekybos kelias bei skirtingų kultūrų žmonių susitikimo vieta. Daugelis kultūrų šiame regione apie 50 metų buvo izoliuotos viena nuo kitos. Tačiau nuo 1990-ųjų pradžios bendradarbiavimas visuomeniniuose ir privačiuose lygmenyse peraugo visas sienas, tuo atverdamas didžiules galimybes regiono vystymuisi.
Baltijos jūra yra vienas didžiausių Žemėje apysūrio vandens telkinių. Ji giliai įsiterpusi į Europos žemyną(užima 419000 km² be salų), vakarinėje dalyje nuo Atlanto vandenyno atskirta Skandinavijos ir Jutlandijos pusiasalių, salų ir Zundo, Didžiojo bei Mažojo Belto ir galiausiai Kategato sąsiauriu susisiekia su Šiaurės jūra. Nors Baltija laikoma vidutinių platumų jūra, nuo poliarinio rato ją teskiria 80 km.
Dabar Baltija skambina varpais. Jūra XX a. išgyveno ginklų, sprogmenų, cheminio ginklo laidojimus jos dugne, Černobilio nelaimę, dėl žmonių veiklos ,,rydama" nuodingas medžiagas prašosi pagalbos. Tai ,,Šiaurės katilas", kuriame verda prekyba, politinės suirutės, nesutarimai, bendradarbiavimas, 150 milijonų žmonių bruzdėjimas.
Sunku viską aprėpti viename darbe, todėl visur rašoma jūros susidarymo istorija, regiono valstybės darbe užimė mažą vietą. Daugiau pažvelgsime į jos kitus elementus: salų, įlankų, krantų įvairovę, apibendrinsime taršos šaltinius ir turizmą. Temose bus daugiau dėmesio skiriama mažesniems objektams, nei gerai jau žinomoms saloms ar kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-09
DalykasRegioninės geografijos kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Regioninė geografija
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis2.03 MB
AutoriusSinouku
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. R. Skorupskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baltijos jura (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. R. Skorupskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą