Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Ekopsichologija ir pagrindiniai atstovų darbai

Ekopsichologija ir pagrindiniai atstovų darbai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Ekopsichologijos sąvoka. Ekopsichologija: mūsų dvasinė sveikata ir aplinkos elgesys. Eko – ego. Žaliasis būdas egzistuoti. Pažintinė raida. Aplinkos sąlygos. A. Banduros teorija. Socialinio išmokimo imitacija ir kalba. Šeimos vaidmuo tapatumo raidoje.

Ištrauka

Ekopsichologija, arba kartais vadinama eko-psichologija yra išsidėsčius susikirtimo taškais tarp skaičiaus tyrinėjimų laukų, įtraukiant aplinkos filosofiją, psichologiją ir ekologiją. Bet nėra apribota jokiomis drausminėmis ribomis. To pasekoje, ekopsichologija teigia, kad ten yra sąveikaujantis ryšys tarp planetinės ir asmens gerovės. Taigi vieno poreikiai yra svarbūs kitam.
Ekopsichologija, tai kombinacija su ekologija, "mokslu tiriančiu santykius tarp organizmų ir jų klimato", ir psichologija, "dvasinių procesų mokslu arba elgimusi". Ši neprityrusi sritis stengiasi išgydyti planetą ir jos gyventojus gilindamasi į asmenybės svarstomų problemų esmę, stengiasi suprasti aplinkos elgesį.
Mūsų planetos ekologinė sveikata yra tiesiogiai priklausoma nuo jos gyventojų. Ekopsichologai, grupė surinktų žmonių iš ekologų, psichologų ir aplinkotyrininkų dirba tam, kad įdiegtų šią idėją visuomenės įsisąmoninimui. Ekopsichologai tiki, kad mūsų griaunantis aplinkos elgesys kyla iš mūsų sąmonės, dėl atskyrimo nuo natūralaus pasaulio. Jie tvirtina, kad mes turime "ekologinę pasąmonę", kuri pas kai kuriuos individus yra slopinama. Ši ekologinė pasąmonė yra mūsų ryšys į mūsų vystymąsi žemėje. Tai reiškia, jei mes atgauname ryšio pojūčius į natūralų pasaulį, tada mes pradedame būti aplinką jaučiančiais žmonėmis.
Vienas iš ekopsichologų tikslų yra mūsų blaivaus mąstymo sąvokos klausimas šioje į vystymąsi orientuotoje kultūroje. Pavyzdžiui, visiems gerai žinomas faktas, kad vakariečiai, ypač amerikiečiai yra didžiausi vartotojai pasaulyje. Tai gali būti argumentuota tuo, kad mes, kaip kultūra, esame įpratę vartoti. Iš ekologinės perspektyvos, idant vartotojai ribotų per didelį suvartojimą, šio elgesio pavyzdžio motyvuota galia turi būti identifikuota, kad išlaisvintų individus nuo šių žalingų įpročių. Ekopsichologai argumentuotų, kad atskyrimas tarp savęs ir Žemės rutulio yra priežastis to, kad individai negalvoja apie santykį tarp jų vartojimo pasirinkimo ir ekologinio naikinimo. Taip pat ekopsichologai tiki, kad jei mes gydome pagrindinius įpročius, mes pradėsime gydyti ir ekologinę aplinką, nes individai liausis per daug vartoję tuo būdu tapdami geresni "aplinkos piliečiai". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-13
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.76 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoltuvienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekopsichologija ir pagrindiniai atstovu darbai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doltuvienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą