Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos tarpukario konstitucijos

Lietuvos tarpukario konstitucijos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Laikinieji nepriklausomos Lietuvos valstybės konstituciniai aktai. 1922m. Lietuvos valstybės konstitucija. 1928m. Lietuvos valstybės konstitucija. 1938m. Lietuvos valstybės konstitucija. Išvados.

Ištrauka

Konstitucija - pagrindinis ir svarbiausias oficialiosios teisinės galios teisės normų aktas, nustatantis valstybės organizacijos, viešosios valdžios organizavimo ir funkcionavimo pagrindus bei įtvirtinantis svarbiausius asmens ir valstybės santykius. Būdama kultūros sudėtine dalimi ir jos atspindžiu, konstitucija išreiškia konkrečios žmonių bendrijos būdingus bruožus, jos gyvenimo tradicijas, įsigaliojusią pasaulėžiūrą. Pagal konstituciją galima spręsti ne tik apie konkrečios visuomenės teisinę kultūrą bei ideologiją, konstitucija atspindi visapusiškus žmonių ir jų bendrijų gyvensenos reiškinius.
1918 – 1940m. konstitucinės raidos etapas mums įdomus tuo, kad tai buvo pirmieji nepriklausomos tautos žingsniai, kuriant naują valstybės santvarką. Lietuvoje nepriklausomybės atgavimas su konstitucinio kelio pradžia nesutapo, o nuolatinės konstitucijos teko laukti daugiau negu tris metus. Lietuvos valstybės ir konstitucinei raidai labai didelį poveikį turėjo išoriniai veiksniai. Šie veiksniai turėjo įtakos žmonių pažiūroms ir politinių jėgų pasiskirstymui, o tai ir lėmė konstitucinio kelio vingiavimą tarpukaryje.
Darbo objektas: Lietuvos tarpukario konstitucijos
Darbo tikslas: išnagrinėti Lietuvos tarpukario konstitucijas.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti laikinuosius nepriklausomos Lietuvos valstybės konstitucinius aktus.
2. Išanalizuoti 1922m. Lietuvos Valstybės Konstitucija.
3. Išanalizuoti 1928m. Lietuvos Valstybės Konstitucija.
4. Išnagrinėti 1938m. Lietuvos Valstybės Konstitucija.
Konstitucija – pagrindinis įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves ir teises bei nustatantis valdžios šakų tarpusavio santykius ir ryšius. Terminas kilęs iš lotyniško žodžio constitutio, reiškiančio bet kokį ypač svarbų įstatymą. Konstituciją gali turėti regionas, valstybė ar valstybių sąjunga, taip pat prekybos organizacijos, politinės partijos, įmonės.
Konstitucingumas – tai konstitucijos, kaip visuomenės ir valstybės aukščiausiojo įstatymo, laikymosi režimas;konstitucijos normoms ir principams atitikimas. Konstitucijos atsirado tik naujaisiais laikais, pradėjus įgyvendinti demokratinį valdymo būdą. Konstituciją, kaip visuomenės ir valstybės raidos, socialinės pažangos, demokratijos plėtojimo pakopą, sąlygoja istorinės aplinkybės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-27
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis24.78 KB
Autoriushubcia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasRimkienė
Švietimo institucijaElektrėnų profesinio mokymo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos tarpukario konstitucijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Elektrėnų profesinio mokymo centras / 12 Klasė/kursas
  • Rimkienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą